آتش سوزی اتوبوس زائران ایرانی در عراق

[ad_1]

آتش سوزی اتوبوس زائران ایرانی در عراق

اتوبوس حامل زائران ایرانی روز قبل ۲۳ مهر ماه در محدوده سامرا وابسته آتش‌سوزی شد، سازمان حج و بازدید می‌گوید این حادثه مصدوم و تلفات جانی نداشته است.

جزئیاتی از آتش‌سوزی اتوبوس زائران ایرانی در عراق

خبرگزاری رسمی عراق (واع) شنبه ۲۳ مهرماه از آتش گرفتن یک دستگاه اتوبوس که زائران ایرانی را از سامرا به فلوجه انتقال می‌داد، ‌خبر داد. دلیل آتش‌سوزی اتصال برق اعلام شده است. میدل ایست‌نیوز نیز اعلام کرده که تیم‌های نگهداری مدنی عراق به شماری از زائران که حالت خفگی پیدا کرده بودند، ‌ کمک کرده است.

اما وحید اسکندری، مدیرکل روابط عمومی سازمان حج و بازدید به ایسنا گفت که این حادثه برای یک گروه از زائران که انفرادی و خانوادگی به عراق مسافرت کرده بودند، چهره داده و خوشبختانه هیچ مصدوم و یا تلفات جانی نداشته و کسی هم وابسته خفگی نشده است، چون در ثانیه وقوع حریق، اتوبوس خالی از زائر بوده است.

حجت‌الاسلام صحبت‌خدا رحمانی ـ معاون عتبات سازمان حج و بازدید ـ‌ نیز گفته که این اتوبوس زمانی وابسته حریق شده که در پارکینگ سامرا، مستقر بوده و زائران اون در مرقد مشغول بازدید بوده‌اند.

او همچنین گفت که این حادثه مصدوم و یا تلفات جانی نداشته است.

رحمانی اظهار کرد که این زائران شخصی و بدون کاروان سازمان حج و بازدید مسافرت کرده بودند و همان دیروز، اتوبوس دیگری اختیار کردند و مسافرت خود را در عراق ادامه دادند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

[ad_2]