آشنایی با انواع روش های ارتودنسی دندان

[ad_1]

ارتودنسی یکی از مهم ترین کارهایی می باشد که شما می توانید برای معالجه ناهنجاری های دندان های خود از اون استفاده کنید. در واقع این روش درمانی از گذشته تا کنون مورد توجه افراد فراوان زیادی بوده است با این حال تغییراتی در روش های انجامش وجود دارد. در ادامه قرار است شما را با انواع روش های ارتودنسی در ایران دوست نماییم.

شکل های متفاوت ارتودنسی

انواع روش های ارتودنسی در ایران

ارتودنسی به شما کمک می کند تا بتوانید به مطالعه تاریخ ناهنجاری هایی که در قسمت لثه و دندان ها وجود دارد را از بین برده و در نهایت زیبایی خود را دو چندان نمایید. برای این که بخواهید خوشگل تر به نظر برسید و لبخندی خوشگل داشته باشید به شما توصیه می کنیم تا ارتودنسی را از یاد نبرید و حتما برای خوشگل تر شدن خندیدن خود ار یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

اصول کارگزاری ارتودنسی فراوان مهم می باشد و بسیاری از افراد جدید کار این اصول را نیاموخته اند و ممکن است به دندان هایتان صدمه هایی درون نمایند که جبران ناپذیر می باشد. اگر می خواهید ارتودنسی انجام دهید باید اطلاعاتی در مورد انواع اون داشته باشید و با روش های اون دوست باشید و در ادامه اون ها را برای شما بررسی خواهیم کرد.

ارتودنسی پابرجا

یکی از راه هایی که تاثیر فراوان زیادی بر معالجه کج شدن دندان ها دارد ارتودنسی پابرجا می باشد. در واقع این نوع ارتودنسی تا زمانی که معالجه تمام نشود شما نمی توانید براکت ها را از دندان هایتان بردارید و باید درد و مشکلات اون را صبر نمایید. باید بفهمید که شما در هر سن و سالی که هستید می توانید به راحتی و بدون ساختن هیچ مشکلی این نافرمی ها را با ارتودنسی معالجه نمایید و نیازی به نگرانی در مورد سن دقیق این کار ابدا وجود ندارد. زمان تاریخ اصلی این ارتودنسی ها بین یک الی سه سال می باشد و همه این تاریخ ها بستگی به روند سلامتی فرم دندان هایتان دارد.

ارتودنسی دندان با تکنیک های متفاوت

ارتودنسی متحرک

در این روش همانطور که از نامش پیدا می باشد ارتودنسی پابرجا نمی باشد و شما می توانید سپس از این که براکت ها در دندان ها نصب شدند اون ها را از دهان خود خارج نمایید. در این روش براکت ها به دندان های شما متصل نمی شوند و این روش دارای راحتی فراوان زیادی می باشد و افراد این روش ها را ترجیح می دهند. البته یادتان باشد که انتخاب روش های ارتودنسی با پزشک می باشد و با توجه به شرایط ناهنجاری ها شکل می گیرد. استفاده از این روش ارتودنسی دارای مزایایی بسیاری می باشد و شما می توانید برای پاکیزه کردن دندان ها اون ها را از دهان خود خارج نمایید و همچنین راحتی بیشتری با اون خواهید داشت.

ارتودنسی های نامرئی

بسیاری از افراد از این که دیگران دندان های اون ها را با ارتودنسی ببینند ناراحت می شوند و یا خجالت می کشند از این رو نیاز است تا از این روش ارتودنسی استفاده کنند. البته این ارتودنسی جنبه زیبایی نیز دارد و می تواند تا حدودی با علامت ندادن براکت های روی دندان از جنبه خجالتی بودن این کار بکاهد. هرچند که با ارزش و مهم بودن دادن به زیبایی و سلامتی بدن و شکل هیچ ربطی به سن و سال ندارد. این روش با سه تکنیک جدا انجام می گیرد و در ادامه اون ها را بررسی کرده و اطلاعاتی کوتاه در موردشان به شما خواهیم داد.

انواع سیم کشی دندان

ارتودنسی لینگوال

این نوع ارتودنسی جزئی از ارتودنسی های نامرئی به شمار می رود و براکت ها در پشت دندان های شما قرار می گیرند از این رو دیگر نیازی به نگرانی در این مورد وجود ندارد که دیگران این براکت ها را در دهان شما ببینند.

لاک های شفاف

در این روش از ارتودنسی نامرئی برای شما از یک روکش نامرئی استفاده می شود و براکت ها را غیر قابل دیدن می نماید. در واقع این روکش ها شیشه ای بوده و فراوان نازک می باشند.

براکت های همرنگ دندان

از دیگر روش هایی که در این مورد از ارتودنسی از اون استفاده می شود استفاده از براکت هایی رنگ دندان می باشد و چندان قابل مشاهده نمی باشد و با دقت های فراوان فراوان می توانید اون ها را مشاهده نمایید.

استفاده از ارتودنسی برای درمان مشکلات دندان

استفاده از این روش ها برای مرتب کردن دندان ها ساده نمی باشد و ممکن است مشکلاتی را نیز برای شما به دنبال داشته باشد. در ادامه می توانید اطلاعاتی در مورد عوارض ارتودنسی و مراحل سیم کشی دندان دوست شده و اطلاعات خود را بالا تر ببرید و برای این کار کافی است تا از لینک های داده شده در این زمینه کمک بگیرید.

منبع : آرگا

برچسب :

[ad_2]