آموزش استعلام دهک خانوار با کدملی

[ad_1]

آسیه کرمی – صفحه اقتصاد هنوز هستند عده ای از خانوارها که نسبت به دهک‌بندی درآمدی خود انتقاد دارند. چگونه با کد مردمی استعلام دهک خانوار را بگیریم؟

استعلام دهک خانوار چگونه است؟ یکی از روش ها استعلام با کد مردمی است. برای این کار خانوارها باید با شماره تلفن گویای ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ تماس بگیرند.
با وجود اینکه چند ما از اصلاح یارانه ها می گذرد اما عده ای از خانواده ها همچنان نسبت به دهک‌بندی درآمدی خود انتقاد دارند و نمی‌دانند جز کدام دهک قرار گرفته اند.

بر همین پایه در این شرح ما توضیحاتی را در این خصوص ارائه می کنیم.

چگونه دهک خانوار را می توان مشخص کرد؟ چگونه بفهمیم جز کدام دهک قرار داریم؟ دهک بندی افراد بر پایه چه معیارهایی شکل گرفته است؟

مبلغ یارانه معیشتی خانوار

دهک ۱ تا ۳ به ازای هر نفر ۴۰۰٫۰۰۰ تومان

خانواده ۲ نفره ۸۰۰٫۰۰۰ تومان، خانواده ۳ نفره ۱٫۲۰۰٫۰۰۰ تومان، خانواده ۴ نفره ۱٫۶۰۰٫۰۰۰ تومان و خانواده ۵ نفره ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان یارانه معیشتی دریافت می کنند.

دهک ۴ تا ۹ به ازای هر نفر ۳۰۰٫۰۰۰ تومان

خانواده ۲ نفره ۶۰۰٫۰۰۰ تومان، خانواده ۳ نفره ۹۰۰٫۰۰۰ تومان، خانواده ۴ نفره ۱٫۲۰۰٫۰۰۰ تومان و خانواده ۵ نفره ۱٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان دریافت می کنند.

استعلام دهک بندی یارانه

مرحله اول:

به سایت سامانه مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها به نشانی hemayat.mcls.gov.ir مراجعه کنید و در پایین صفحه بر روی دکمه ورود به سامانه کلیک کنید.

مرحله دوم:

در مرحله دوم به صفحه ای همانند عکس زیر هدایت خواهید شد که باید اطلاعات خواسته شده اعم از:

شماره مردمی سرپرست خانوار

شماره حساب واریز یارانه

مشخص کردن تعداد خانوار

شماره مردمی یکی از اعضای خانوار تحت لباس

عکس امنیتی

را درون و در آخر بر روی دکمه ورود کلیک کنید.

استعلام دهک خانوار با کدملی

یکی از این روش ها استعلام دهک خانوار، با کد مردمی است. برای این کار افراد باید با شماره تلفن گویای ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ تماس نتیجه کنند.

در مرحله سپس افراد با درون کردن کد مردمی سرپرست خانوار، می توانند دهک درآمدی خانوار را تشخیص داده و بفهمند در کدام یک از دهک‌های اول تا دهم درآمدی قرار گرفته اند.

با این روش همه افراد دهک خانوار خود را با کمک کد مردمی سرپرست استعلام بگیرند. البته افرادی که سپرست یا یکی از افراد خانواده اون‌ها جزو نیرو‌های مسلح باشد باید برای اطلاع از دهک درآمدی خانواده خود با ستاد نیرو‌های مسلح تماس بگیرند.

علاوه بر این، شماره تلفن ۰۲۱۶۳۶۹ مربوط به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که برای پاسخگویی به سوالات در اختیار مردم است.

بر پایه بررسی ها دهک‌بندی درآمدی خانوارها طبق یک سری اطلاعات مربوط به حقوق و ثروت افراد انجام شده است، به نحوی که تفریح تمامی حساب‌های فرد، تراکنش‌های کارتی و اینترنتی، اطلاعات مربوط به حقوق، مالیات و بیمه و ثروت‌هایی از قبیل خودروهای فرد مورد نظر می باشد؛ خانوارها بر پایه حقوق و ثروت‌های ذکرشده در طی چندین سال رتبه‌بندی می‌شود و در آخر تعداد اعضای خانوار نیز مد نظر قرار گرفته می شود.

چگونه برای وام ۱۰ میلیونی یارانه نام نویسی کنیم؟ 

بر پایه خبرهای منتشر شده در فضای غیر واقعی  و عموم که با یارانه خود می توان وام ۱۰ میلیونی گرفت، وایرال شده و مشاهده شده است که افراد بسیاری با سامانه تلفن آشکار خودکار (شماره ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ برای وام یارانه) تماس گرفته و کدملی، شماره دنبال و شماره حساب یا کارت یارانه خود را اعلام کرده اند حال باید چشم به راه خبرهای جدید تر در این خصوص ماند.

Polish ۲۰۲۲۱۰۱۷ ۱۹۰۲۵۰۲۷۱

جدول دهک بندی یارانه ۱۴۰۱

دهک ها(طبق هزینه ها بجز اندوخته گذاری) میانگین حقوق خانوار
دهک اول ۱٫۶۵۴٫۰۰۰ تومان
دهک دوم ۲٫۳۳۵٫۰۰۰ تومان
دهک سوم ۲٫۷۶۰٫۰۰۰ تومان
دهک چهارم ۳٫۲۶۵٫۰۰۰ تومان
دهک پنجم ۳٫۶۲۵٫۰۰۰ تومان
دهک ششم ۴٫۱۳۰٫۰۰۰ تومان
دهک هفتم ۴٫۷۳۵٫۰۰۰ تومان
دهک هشتم ۵٫۴۰۰٫۰۰۰ تومان
دهک نهم ۶٫۷۲۰٫۰۰۰ تومان
دهک دهم ۱۰٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان

[ad_2]