آیا بازداشت علم‌آموزان به سبب اغتشاشات سلامت دارد؟ 

[ad_1]

وزیر آموزش و آموزش اعلام کرد: طبق آنچه از مسئولان مربوطه اطلاعات گرفته ایم، علم‌آموز بازداشتی و دستگیر شده ای نداریم.
به شرح صفحه اقتصاد، یوسف نوری وزیر آموزش و آموزش در پاسخ به این سوال که چه تعداد علم‌آموز در اغتشاشات اخیر دستگیر شدند، اظهار کرد: علم‌آموز بازداشتی و زندانی در این خصوص نداریم؛ در کانون اصلاح و تربیت قبل از این اغتشاشات، نوجوانانی وجود داشتند که ترک تحصیل کرده بودند و به سبب بزهی که انجام داده بودند در اون مکان تحت آموزش و تربیت بودند.

وی ادامه داد: علم‌آموزان اگر موردی داشته باشند در مراکز مشاوره مدرسه راهنمایی می‌شوند لذا تعبیری که علم‌آموزان به مراکز کانون اصلاح و تربیت منتقل می‌شوند، تعبیر مناسبی نبوده است.

نوری درباره اینکه رسانه‌های معاند از کشته شدن علم‌آموزان در اغتشاشات خبر دادند، گفت: چنین چیزی نداریم. دیروز یک مورد را در اردبیل اعلام کردند که ابدا چنین چیزی، مبنا ندارد.

وی در واکنش به این جمله که «عنوان شده است برخی علم‌آموزان در این جریانات در سرزمین مورد ضرب و جرح قرار گرفته‌اند»، افزود: ما از گل نازک‌تر با علم‌آموزان سخن نمی‌زنیم. مورد برخورد با علم‌آموزان را هم ندیده‌ام؛ بر پایه آنچه از مسؤولان مربوطه کسب اطلاع کردم، علم‌آموز بازداشتی و دستگیر شده نداریم.

وزیر آموزش و آموزش با بیان اینکه کلاس‌های درس در مدارس دایر است، تصریح کرد: ممکن است در درون مدرسه، برخی علم‌آموزان، ابهامات، سؤالات یا انتقاداتی داشته باشند که با عوامل مدرسه گفت‌وگو می‌کنند.

منبع: فارس

 

[ad_2]