آیا خط تولید موتور موتورسیکلت در سرزمین راه اندازی خواهد شد؟ 

[ad_1]

مدیرعامل کویر موتور اعلام کرد: برای اولین بار خط تولید صنعت انجین (موتور) موتورسیکلت در سرزمین راه اندازی می شود.
به شرح صفحه اقتصاد، محسن رضایی مدیرعامل کویر موتور اظهار داشت: از سال 1336 درون بازار موتورسیکلت سرزمین و از سال 1380 پا به عرصه و تولید موتورسیکلت گذاشتیم و اولین کارخانه کویر موتور ساختن شد و منجر به ساختن تحول در این صنعت و فرهنگ استفاده از موتورسیکلت شده‌ایم.

وی افزود: 1800 نفر نیروی کار به طور مستقیم در کویر موتور و تا 5 هزار نفر به صور غیر مستقیم در شرکت های قطعه ساز مرتبط با کویر موتور و نمایشگاه های فروش و خدمات پس از فرش موتورسیکلت و دوچرخه در کل سرزمین در حال کوشش هستند؛ همچنین 130 نمایشگاه زنجیره ای و 110 تعمیرگاه مجاز، 430 عامل توزیع در سرزمین برای ارائه خدمت به مشتریان کوشش دارند.

مدیر عامل کویر موتور گفت: در کویر موتور 100 مدل موتورسیکلت و دوچرخه تولید داریم و تحریم های ظالمانه آمریکا را دور زدیم تا این محصولات در سرزمین تولید و در دسترس هموطنانمان قرار گیرند.

وی تصریح کرد: بر پایه تنوع تولید، فرهنگ سازی و تبلیغات که طی چند سال قبل شروع کردیم، فرهنگ استفاده از موتورسیکلت بجای ماشین تک و دو سرنشین را در سرزمین ساختن نمودیم که این امر موجب کاهش ترافیک، مصرف سوخت و آلایندگی و همچنین کاهش معضلات جای پارک ماشین و ارزبری در سرزمین و کلان شهرها میگردد و به طبع اون میزان تولید در دوسال قبل دوبرابر افزایش داشته است.

رضایی اظهار داشت: در سال 98 تولید موتورسیکلت در سرزمین 116 هزار دستگاه بود، سال 99 تعداد 210 هزار دستگاه، سال 1400 تعداد 272 هزار دستگاه و  امسال به 400 هزار دستگاه در سال خواهد رسید و مشتریان زیادی به سو استفاده از این محصول آمده اند.

مدیرعامل کویر موتور گفت: در شرکت کویر موتور تسهیلات بلند زمان و بدون استفاده برای خریداران در نظر گرفته شده است که این امر نیز در استقبال خریداران تاثیرگذار بوده است.

 

وی اظهار داشت: صنعت موتور سیکلت ایران با توجه به اینکه بر روی تولید موتور های سی جی 125 سی سی متمرکز بود اما در سال های اخیر بر پایه مراودات با دیگر سرزمین های دنیا همکاری های نزدیک و محصولات مشترکی تولید شده است و سهم عمده بازار بسمت موتورسیکلت‌های اسکوتر و یا همان موتورسیکلت‌های گازی که طبعات اجتماعی را ندارند رفته است.

مدیرعامل کویر موتور گفت: با کشورهای ژاپن، ایتالیا، اتریش، کره جنوبی، تایوان، چین و هند در صنعت موتورسیکلت سرزمین همکاری وجود دارد و امروز برنده شده ایم بسیاری از قطعه‌ ها موتورسیکلت های تولید در سرزمین را داخلی کنیم.

رضایی اظهار داشت: 4 خط تولید موتورسیکلت در کویر موتور وجود دارد که تا یک ماه آینده 2 خط جدید موتورسیکلت افتتاح می شود و بیش از 20 مدل موتورسیکلت جدید به بازار تولید و عرضه خواهد شد.

وی تصریح کرد: برای اولین بار در صنعت موتورسیکلت سرزمین دو خط تولید انجین موتورسیکلت ساختن می شود که در قسمت اول به شکل مونتاژ و در قسمت دوم با ورود تکنولوژی به سرزمین قطعه‌ ها این محصول نیز در درون سرزمین تولید می‌شود.

وی افزود: در برخی موارد قوانینی مرتبط با صنعت موتورسیکلت سرزمین وضع می شود اما نظر فعالان این حوزه دریافت نمی شود که منجر به ساختن مشکلات عدیده در صنعت می شود.

رضایی گفت: با توجه به اینکه تولید موتورسیکلت در سرزمین مشروط و ملزم به اسقاط موتورسیکلت یا ماشین فرسوده شده است و از آنجایی که ماشین یا موتورسیکلت های اسقاطی در سرزمین یافت نمی شود ما برای تولید با مشکل جدی مواجه هستیم و قیمت خودروهای اسقاطی نیز فراوان زیاد افزایش یافته و طی سال جاری افزایش 500 درصدی را شاهد بو ده ایم.

مدیرعامل کویر موتور گفت: در حال آماده طرحی در مجلس در حال بررسی است که به ازای اسقاط ماشین و موتورسیکلتهای فرسوده اقدام به پرداخت وجه اون به حساب مکان زیست کنیم به طوری که یک درصد قیمت موتورسیکلت به این سازمان پرداخت شود.

وی اظهار داشت: برای اولین بار در ایران مجوز ثبت پلاک برای موتورسیکلت های سه چرخ را در سرزمین دریافت کردیم که در استفاده از این موتورسیکلت ها دیگر نیازی به گذاشتن پا روی زمینی وقت توقف وجود ندارد و ایمنی رانندگی را خصوصا در جاده های لیز افزایش میدهد.

منبع: تسنیم

 

[ad_2]