آیا در ایران رصد خانه آمار کشاورزی راه اندازی می‌شود؟ 

[ad_1]

وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: ریز آمارهای واقعی قسمت کشاورزی احصا می شود و رصد خانه آمار کشاورزی راه اندازی می شود.
به شرح صفحه اقتصاد، سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی امروز در نشست خبری به مناسبت هفته دولت اظهار داشت: عوارض صادرات دام زنده در قانون بودجه وجود دارد و برای حمایت از دامداران و اینکه بتوانند دام مازاد خود را صادر کنند مذاکراتی با مجلس در حال انجام است.

وی با بیان اینکه  رصد خانه آمار کشاورزی راه اندازی می شود و  ریز آمارهای واقعی قسمت کشاورزی احصا می شود ادامه داد: بخشی از محصولات کشاورزی وابسته مازاد و برخی کمبود می شود که با کمک این رصدخانه به تنظیم این بازار کمک می‌شود.

وی تصریح کرد: آمار دقیقی درباره تولید محصولات کشاورزی سرزمین وجود ندارد اما 90 تا 125 میلیون بدن محصول مطرح است درحالی که روی هیچکدام از این آمارها نمی توان سوگند خورد.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه الآن برای تکمیل رصد خانه کشاورزی هفته ای یک جلسه داریم تا فرایند تکمیل را ببینیم، گفت: فاز اول این طرح تا آخر 1401 و فازهای بعدی تا آخر دولت خواهد بود.

وزیر جهاد کشاورزی در این نشست گفت:  60 درصد از اختیارات وزارت جهاد کشاورزی به قسمت خصوصی تفویض شده است و ما به دنبال اون هستیم که تا آخر دولت کلیه اختیارات را به قسمت خصوص واگذار کنیم.

وی افزود: ارتباط وزارت جهاد کشاورزی و قسمت خصوصی نیازمند اطمینان سازی و درک متقابل است و ما به خصوصی سازی معتقد هستیم.

وی تصریح کرد:  حذف ارز 4200 تومانی دلیل ساختن استرس به قسمت کشاورزی شد اما در بین زمان به نفع حوزه کشاورزی خواهد بود.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد:  بالاترین خسارت از ارز 4200 تومانی در سال 97 متوجه قسمت کشاورزی شد  زیرا اندوخته گذاری را از این قسمت به قسمت واردات سوق داد و حذف این ارز برای واردات محصولات کشاورزی اقدامی صحیح بود.

منبع: تسنیم

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

[کل: 0 میانگین: 0]

[ad_2]