آیا زود‎پز مواد مغذی غذا را از بین می‎برد؟

[ad_1]

آیا زود‎پز مواد مغذی غذا را از بین می‎برد؟

خوشبختانه صحیح برعکس است. چون رمز کار زود‎پز فشار بالاست، نه حرارت بالا و صحیح به همین سبب زیادتر مواد مغذی غذا در اون نگه داری می‎شود.

فراوان منطقی است که درباره تاثیراتی که دیگ زود‎پز روی مواد غذایی می‎گذارد بدانیم، چون این وسیله در بسیاری از آشپزخانه‎ها اصلی‎ترین وسیله پخت‎و‎پز است. طرز‎ کار دیگ زود‎پز این وسیله، با ترکیبی از فشار و بخار کار می‎کند. درحالیکه به نظر می‎رسد حرارت بالا برای آشپزی واجب باشد، در‎ واقع فشار و بخار زیادتر‎ین قدرت را به آشپزی می‎دهند. این دیگ واشری دارد که با بازداشت کردن بخار، فشار مکان را فراوان بالا می‎برد و این نکته سودمندی است.

با بالا رفتن نقطه جوش آب و یا مایع درون دیگ، رطوبت مکان به شکل بخار به درون مواد غذایی درون می‎شود و تمام دلیل می‎شود مواد زودتر پخته شوند.طرز‎ کار دیگ زود‎پز کاملا برعکس اتفاقی است که در ارتفاعات چهره می‎دهد. این دیگ دمای جوش آب را بالا می‎برد و تاریخ پخت را کم می‎کند. ضمن‎ اینکه، چون بخار در دیگ بازداشت می‎شود، آب و دمای مواد از بین نمی‎رود. یک مزیت این وسیله این است که زودتر از اجاق، فر و یا یواش‎پز غذا را مهیا می‎کند.

زود پختن غذا در زودپز برای فشار بالاست یا دمای بالا؟

همین سوال است که کمی اشکال ساختن می‎کند. بسیاری از افراد فکر می‎کنند که چون دیگ زود‎پز زود‎تر مواد را می‎پزد، پس حتما با حرارت بالا این کار را انجام می‎دهد. در صورتی که ابدا این طور نیست. همان طور که قبلا هم نشانه شد، زود پختن غذا در این دیگ برای فشار بالاست، نه دمای بالا. در یک مطالعه مشخص شد که بالاترین دمای آب درون دیگ زود‎پز ۲۵۰ مقام است که این فراوان کمتر از دمای یک اجاق رو‎میزی، فر و یا یواش‎پز است. به بیان دیگر یک دیگ زود‎پز با استفاده از فشار، در حرارتی فراوان کمتر از روش‎های دیگر کار می‎کند و تاریخ پخت را کم می‎کند.

آیا زود‎پز مواد مغذی غذا را از بین می‎برد؟

خوشبختانه صحیح برعکس است. چون رمز کار زود‎پز فشار بالاست، نه حرارت بالا و صحیح به همین سبب زیادتر خاصیت مواد غذایی در اون نگه داری می‎شود. در ‎حالی که در روش‌های دیگر برای بالا بودن تاریخ پخت، خواص بیشتری از مواد از دست می‎رود. مواد نگه داری شده در روش‎های مختلف پخت (مطابق یک مطالعه):

  • – جوشاندن ۷۵-۴۰ درصد مواد مغذی را نگه داری می‎کند.
    – روش کبابی و بخار‎پز، ۹۰ درصد مواد را نگه داری می‎کند (در برخی موارد نیمی از مواد نابود می‎شوند).
    – زود‎پز، با نگه داری ۹۵-۹۰ درصد مواد، بهترین درجه را دارد.

منطقی است! چون زود‎پز علاوه بر اینکه به دمای بالا نیازی ندارد، تاریخ پخت را هم کوتاه می‎کند. ظاهرا دیگ زود‎پز دلیل‌ برخی مواد غذایی را هم از بین می‎برد، همانند اسید فتیک که همین مساله دلیل می‎شود مواد غذایی در غذاهایی همانند غلات و دانه‎ها، آب بیشتری جاذبه کنند و در نتیجه به دستگاه گوارش فشار کمتری بیاورند. هشدار مهم برخی مطالعات علامت می‎داد که زود‎پز مواد بیشتری را از بین می‎برد، اما با دقت زیادتر مشخص شد که زیادتر این مواد مغذی در آب غذا حل شده‎اند. پس تلاش کنید وقت خوردن غذاهایی که با زود‎پز مهیا شده، آب اون را زیادتر مصرف کنید و یا از اون برای صحیح کردن سوپ و سُس استفاده کنید.

زود‎پز قادر به پخت چه غذاهایی است؟

کباب، خورش، سوپ، سبزیجات،‌ تخم‎مرغ آب‎پز، کیک پنیر و حتی برنج که عملا دستور پخت و آموزش واجب برای هر‎کدام به وفور یافت می‎شود.

زیادتر بفهمید : چگونه تمام مواد مغذی خوراکی ها را وقت پخت از آنها خارج بکشید!

زیادتر بفهمید :  خوراکی هایی که شما را سیر نگه می دارد و رطوبت بدن را نگه داری می کند

زیادتر بفهمید : موادمغذی موجود در غذاها در پخت با زودپز و قابلمه نگه داری می شود یا مایکروویو؟

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:salamatism.com

[ad_2]