آیا قیمت بلیت قطار در ایام اربعین 1401 گران می شود؟

[ad_1]

معاون حمل‌و تعریف وزارت راه و شهرسازی، اعلام کرد: در ایام اربعین نرخ بلیت قطار بدون تغییر ماند و فقط ظرفیت قطار اضافه شد.
به شرح صفحه اقتصاد، «شهریارافندی زاده» در پنجمین جلسه ستاد اربعین که نزد از ظهر امروز در ساختمان دادمان وزارت راه برگزار شد، گفت:، امسال ۵ میلیون زایر عراق خواهیم داشت و حجم زیادی از مسافران در روزهای اینده شروع به حرکت به سو مرزهای خروجی برای رسیدن به عراق خواهند داشت.

وی گفت: در سال ۹۸ ، سه میلیون مسافر به عراق اعزام شدند که ۸۹ درصد از راه حمل و تعریف جاده‌ای و ۶ میلیون نفر از ریق ریلی و باقی هوایی اعزام شدند.

افندی زاده گفت: امسال ۶۰ هزار نفر اعزام به کربلا داریم که از ۱۵ شهریور تا ۳۰ شهریور هزینه بلیت هوایی از تهران به نجف به شکل رفت و برگشت ۶ میلیون تومان و برای راه ریلی بدون تغییرخواهد بود.

معاون حمل‌و تعریف وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: بر این پایه از تاریخ ۱۵ شهریور تا ۳۰ شهریور بیشترین ظرفیت بلیت قطار به راه به تهران- اهواز -خرمشهر و تهران- کرمانشاه در نظر گرفته خواهد شد و ۳۰۰ هزار نفر با مسافرت ریلی به سرزمین عراق و کربلا عزیمت می‌کنند.

وی گفت: امسال ۸ هزار اتوبوس در اختیار مراسم اربعین خواهد بود و از تاریخ ۱۵تا ۳۰ با توافق با صنوف امسال ۲۵ درصد کمتر نسبت به سال ۹۸ وافزایش قیمت بلیت خواهیم داشت. بر این پایه با افزایش ۷۵ درصدی بخاطر جبران داستان یکسرخالی اتوبوس هانرخ راه تهران- ایلام ۲۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

افندی زاده گفت: در گفت و گو سوخت هم به اتوبوس‌های برون شهری با توجه به پیماش مرداد،  دو نیم برابر سوخت اعتباری در شهریور خواهند گرفت.

منبع: ایرنا

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

[کل: 0 میانگین: 0]

[ad_2]