آیا محدودیت‌های اینترنت بین‌المللی در سرزمین برطرف شده است؟ 

[ad_1]

براساس اعلام وزارت ارتباطات، محدودیت‌هایی که در روزهای قبل در برخی ساعات روز در سطح بین‌المللی ساختن می‌شد، برداشته شده است.
به شرح صفحه اقتصاد، وزارت ارتباطات و علمی اطلاعات در واکنش به شرح روزنامه خراسان با عنوان «سرگردانی کسب و کارهای اینترنتی» در توضیحاتی اعلام کرد:
«همان طور که عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و علمی اطلاعات شنبه قبل ۱۶ مهرماه در کنار مراسم افتتاح مرکز کنترل و فعالیت‌ ماهواره های سنجش از دور به اون تاکید کرد، ساختن محدودیت برای دو پلتفرم خارجی براساس تصمیم وزارت ارتباطات نبوده و ادامه اون نیز منوط به تصمیم مراجع امنیتی و کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه است.

وی همچنین در روز چهارشنبه ششم مهرماه در کنار جلسه هیئت دولت درباره محدودیت‌های اعمال شده برای این دو پلتفرم آمریکایی گفت: مرجع تصمیم گیری در  این زمینه وزارت ارتباطات نیست و برخی محدودیت‌ها بنا به شرایط سرزمین و به تشخیص مراجع ذی مصلحت در سرزمین ساختن شده است و برداشته شدن این محدودیت‌ها برعهده مرجعی است که محدود شدن اون را ابلاغ کرده است.

حال با توجه به این که وزیر ارتباطات در نوبت‌های مختلف درباره وضعیت محدودیت‌های دو پلتفرم اظهارنظر واحد و صریحی داشته است، اطلاق عبارت «اظهارات متناقض و مبهم» به ایشان شرح مذکور، کمی شگفت آور و غیرمنصفانه به نظر می‌رسد.

علی‌ای‌حال؛ خوشبختانه هم الآن همه خدمات داخلی بر بستر شبکه مردمی اطلاعات در حال انجام است و هیچ خدمت و سرویس داخلی مختل نشده است. ضمن اینکه محدودیت‌هایی که بنا به ملاحظات و دستور مراجع ذی‌مصلحت، در روزهای قبل و در برخی ساعات روز در سطح بین‌المللی ساختن می‌شد، هم الآن برداشته شده است و تنها محدودیت موجود برای دو پلتفرم مذکور است که تصمیم‌گیری درباره آنها به سبب نقض قوانین حاکمیتی و نقشی که در ساختن فتنه داشتند باید در مراجعی که ذی‌مصلحت هستند، شکل گیرد.

منبع: ایرنا

 

[ad_2]