آیفون 14 پرو و پرو مکس رونمایی شدند ؛‌ پادشاهان جدید دنیای اسمارتفون‌ها!

[ad_1]

صبر‌ها به سر آمد و اپل آیفون 14 پرو و پرو مکس را معرفی کرد. خبری از حذف کامل ناچ نیست اما اپل حربه‌ی بهتری برای پوشاندن این ضعف به کار گرفته است!

آبان تتر

اپل دقایقی نزد دو گوشی آیفون 14 پرو و پرو مکس را رونمایی کرد. تا به این ثانیه‌ باید این دو را قدرتمندترین و بهترین پرچم‌داران کل صنعت موبایل بدانیم که دیگر غول‌های این صنعت را به مبارزه دعوت می‌کند. اپل هم برای همین رقابت سنگین نزد رو، تا جایی که امکان داشته این دو را به قابلیت‌های فراوان پیشرفته مجهز کرده است؛ اما این تمام اتفاق نیست.

ویژگی‌های آیفون 14 پرو و پرو مکس

برخلاف آیفون 14 و 14 پلاس، و البته مطابق با شایعات قبلی، نسخه‌های پرو از یک تراشه‌ی جدید یعنی اپل A16 استفاده می‌گیرند. پردازنده‌ای که از تکنولوژی 4 نانومتری استفاده کرده و اپل ادعا می‌کند تا نزدیک 48٪ به نسبت نسل قبلی استفاده‌وری بهتری دارد.

notch animation

دوربین سه گانه‌ آیفون‌های پرو بخشی از برندینگ اپل است اما با این تفاوت که این‌بار، سنسور اصلی ۴۸ مگاپیکسلی است تا کاربران اپل پویایی بیشتری در رنگ‌ها،‌ جزئیات و شرایط نوری محدود تجربه کنند. با تمام این‌ها در اندازه سایر لنزها یعنی تله‌فوتو و فوق عریض تفاوتی در سنجیدن با قبل دیده نمی‌شود و همچنان شاهد استفاده از همان سنسور ۱۲ مگاپیکسلی هستیم.

عظیم‌ترین تغییر با نسل قبل را باید در پنل جلویی جستجو کرد. جایی که ناچ سرانجام سپس از ۵ سال جای خود را به حفره‌ای نه چندان کوچک داده است، که شامل دوربین سلفی و سنسورهای مربوط به علمی تشخیص چهره نیز می‌شود. اپل این قسمت را با نوار اعلان‌ها که با انیمشین‌های گوناگونی سر و شکل گرفته مزین کرده است.

رونمایی اپل از آیفون 14 پرو و پرو مکس ؛‌ پادشاهان جدید دنیای اسمارتفون‌ها!

امّا در قسمت نمایشگر این گوشی هم‌چنان همانند مدل قبلی به یک پنل ۶٫۱ اینچی مجهز شده است با این تفاوت که هم وضوح عکس بیشتری دارد و هم از رفرش‌ریت ۱۲۰ هرتز و قابلیت نمایشگر همیشه روشن پشتیبانی می‌کند. به ادعای اپل این نمایشگر حدود ۲۰۰۰ نیت روشنایی دارد که تاکنون در صنعت موبایل دیده نشده است.

آیفون ۱۴ پرو و پرو مکس جز اندازه‌ی نمایشگر و باتری، تفاوت فراوان زیادی با یکدیگر ندارند. در نتیجه در آیفون ۱۴ پرو مکس هم تمام مشخصات نزد گفته را خواهید داشت با این تفاوت که ابعاد نمایشگر همانند مدل پلاس به ۶٫۷ اینچ می‌رسد. البته ظرفیت باتری این گوشی هم زیادتر از مدل پرو است و در نتیجه صبر می‌رود عملکرد اون در نگه‌داری شارژ هم به مراتب خوب تر باشد.

رونمایی اپل از آیفون 14 پرو و پرو مکس ؛‌ پادشاهان جدید دنیای اسمارتفون‌ها!

قیمت‌ آیفون 14 پرو و پرو مکس نسبت به سری قبل تغییر نکرده است و هم‌چنان همان برچسب قیمت 999 و 1099 دلاری را یدک می‌کشند.

زیادتر بخوانید:

شما دربارهٔ قابلیت‌های جدید آیفون 14 پرو و پرو مکس چه فکر می‌کنید؟ نظرات خود را در قسمت کامنت‌ها با ما در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را از جونی دنبال کنید.

منابع:‌ XDA و theverge

[ad_2]