اتحادیه اروپا پلیس امنیت اخلاقی را تحریم کرد

[ad_1]

اتحادیه اروپا پلیس امنیت اخلاقی را تحریم کرد

در ادامه حمایت غرب از اعتراضات اخیر در ایران، خبرگزاری فرانسه از معرفی تحریم‌های ضد ایرانی از سوی اتحادیه اروپا خبر داد

تحریم‌های ضد ایرانی از سوی اتحادیه اروپا

طبق این شرح، اتحادیه اروپا دوشنبه (۱۷ اکتبر) تحریم‌هایی را علیه عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات ایران، پلیس امنیت اخلاقی و قسمت سایبری سپاه پاسداران اعمال کرد.

به شرح این خبرگزاری، دیپلمات‌های اروپایی گفتند فهرست تحریم‌های اتحادیه اروپا که توسط سفرای کشورهای عضو نزد از نشست امروز وزیران خارجه مورد توافق قرار گرفت، ۱۱ رتبه ایرانی و چهار نهاد را شامل می‌شود که مشمول ممنوعیت روادید اتحادیه اروپا و بسته شدن ثروت‌ها خواهند شد.

 ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه دیروز (دوشنبه) در نشست هفتگی با خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره اعمال تحریم احتمالی از سوی اتحادیه اروپا اظهار داشت: در ارتباط با مواضع اروپا دیدگاه‌های خود را صراحتا بیان کردیم هم در این جلسه و هم در تماس‌های مختلف تلفنی بین وزیر خارجه ایران با همتایان اروپایی و آقای بورل. ما سو‌های اروپایی را دعوت به عقلانیت می‌کنیم و این‌که به شعارهای خودشان پایبند باشند.

وی گفت: در همه گفت‌وگوها تأکید شده چنانچه سو اروپایی از موضع احترام متقابل مهیا تعامل باشد، ایران مهیا تعامل و همکاری است ولی در شکل اتخاذ رفتاهاری مداخله جویانه، گزینشی و استفاده از سیاست‌ها و معیارهای دوگانه، ایران واکنش متناسب و متقابل علامت خواهد داد. این در ارتباط با تک تک کشورهای اروپایی صدق می‌کند و هم درباره موضعی که گفته می‌شود اتحادیه اروپا می‌خواهد اتخاذ کند نیز صدق می‌کند.

کنعانی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران متناسب با تصمیم و اقدام آنها بلافاصله تصمیم می‌گیرد و اقدام می‌کند امیدواریم نتیجه گفت‌وگوهایی که تا الان انجام شده دلیل شود اتحادیه اروپا رفتار و سیاست معقول و منطقی در قبال ایران داشته باشد.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: farsnews.com

[ad_2]