ادامه خدمت رسانی استارلینک به اوکراین با وجود جراحت مالی ؛ ایلان ماسک قید منافعش را زد!

[ad_1]

خدمت رسانی استارلینک به اوکراین با وجود جراحت مالی ادامه پیدا می‌کند. ماسک اعلام کرد که علیرغم هزینه سالیانه 20 میلیون دلاری این سرویس، اون را نگه داری می‌کند.

ایلان ماسک مدیرعامل اسپیس ایکس از تصمیم خودش مبنی بر لغو فراهم‌ ترمینال‌های استارلینک برای اوکراین منصرف شد. او در توییتر اعلام کرد که خدمت رسانی استارلینک به اوکراین با وجود جراحت مالی همچنان ادامه خواهد داشت. ماسک در توییتر نوشت: «با وجود اینکه استارلینک همچنان جراحت می‌دهد و شرکت‌های دیگر میلیاردها دلار از مالیات دهندگان دریافت می‌کنند، ما به خدمت‌رسانی رایگان برای اوکراینی‌ها ادامه خواهیم داد».

زیادتر بخوانید: توییت جنجالی ایلان ماسک درباره اینترنت ماهواره ای استارلینک در ایران [+ عکس توییت]

تصمیم ماسک برای نگه داری خدمت رسانی استارلینک به اوکراین با وجود جراحت مالی

روز جمعه، CNN گزارشی منتشر کرده و در اون از دولت آمریکا خواسته شد به فراهم‌ هزینه خرید ترمینال‌های زیادتر برای اوکراین و یا سرویس اینترنتی فعلی این سرزمین کمک کند. گفته شده که هزینه این خدمات تا انتهای سال 2022 به 124 میلیون دلار و در 12 ماه سپس به حدود 380 میلیون دلار خواهد رسید.

ماسک بعداً در توییتر اعلام کرد که نمی‌تواند تا ابد هزینه‌های استارلینک را برای اوکراین فراهم‌ کند و در توییتی دیگر گفت که این سرویس هر ماه برای استارلینک حدود 20 میلیون دلار هزینه دارد.

خدمت رسانی استارلینک به اوکراین با وجود ضرر مالی

به گفته ماسک، استارلینک حدود 25000 ترمینال برای اوکراینی‌ها ارسال کرده است. این سرویس نقش مهمی در نگه داری دسترسی شهروندان و نظامیان اوکراینی به اینترنت داشته چون اصابت راکت‌های روسی به این سرزمین دلیل از بین رفتن بسیاری از زیرساخت‌ها شده و خطر حمله سایبری به این سرزمین فراوان است.

نظرسنجی ماسک در توییتر مبنی بر اینکه آیا اوکراین باید با واگذاری کریمه و سایر مناطق الحاقی، به جنگ با روسیه آخر دهد یا خیر، با انتقادات زیادی روبرو شد.

در نتیجه این اقدام، سفیر اوکراین در آلمان، آندری ملنیک در پاسخ به این توییت گفت: «پاسخ فراوان دیپلماتیک من به این سوال “گمشو!” است».

به نظر می‌رسد این اظهار نظر سفیر به مذاق ماسک خوش نیامد و او خبر قطع اینترنت اوکراین را رسانه‌ای کرد. در ادامه اما دولت اوکراین از تلاش برای تداوم کوشش استارلینک در اوکراین خبر داد. در این باره میخایلو فدوروف معاون اول نخست وزیر اوکراین هم بعدا توییت کرد که «ماسک جزو بزرگترین حامیان مالی اوکراین بوده و استارلینک یکی از اجزای حیاتی زیرساخت این سرزمین است».

زیادتر بخوانید:

نظر شما درباره خدمت رسانی استارلینک به اوکراین با وجود جراحت مالی چیست؟ دیدگاه خود را در قسمت کامنت‌ها با جونی به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

منبع: theverge

[ad_2]