ادعای تاج درباره حذف پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا + واکنش باشگاه پرسپولیس

[ad_1]

به شرح دیلی فوتبال؛ ادعای مهدی تاج در مورد ابطال مجوز شغل ای باشگاه پرسپولیس و حذف این تیم از لیگ قهرمانان آسیا بازتاب پهناور ای در فضای فوتبال ایران داشت.

مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران در نشست خبری خود در پاسخ به سوال خبرنگاری که پیرامون سهمیه ایران در دوره جدید لیگ قهرمانان آسیا (که شهریور سال آینده برگزار خواهد شد) سوال کرد، از عبارت «تیم حذف شده» برای پرسپولیس استفاده کرد تا نگرانی در بین هواداران این تیم ساختن شود.

باشگاه پرسپولیس اما با صدور بیانیه ای نسبت به اظهار نظر شگفت آور مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال ایران در باره عدم وجود پرسپولیس در دوره آتی لیگ قهرمانان آسیا انتقاد کرد.

در اطلاعیه باشگاه پرسپولیس آمده است؛ رئیس فدراسیون فوتبال ایران در اولین اظهارنظر خود پس از تصدی مسوولیت، درباره نحوه تخصیص سهمیه‌ها اظهارنظر شگفت آور و تعجب آوری داشتند. نمی دانیم مجموعه اظهارات ایشان درباره سایر مسائل، چون صحبت درباره سهمیه لیگ قهرمانان آسیا بوده است یا نه ولی در این مورد اشتباهی چهره داده است که امیدواریم فدراسیون فوتبال برای برقراری راحتی هرچه سریعتر نسبت به تصحیح اون اقدام شود.

آقای تاج در کنفرانس خبری خود اون‌گونه که منتشر شد، مطرح کردند که پرسپولیس اگر هم قهرمان شود در لیگ قهرمانان آسیا وجود ندارد. این اظهارنظر را اشتباه در گفتار تلقی کرده‌ایم و نه افشای کارها احتمالی علیه پرسپولیس و هواداران اون.

اشتباه بودن مطلب عنوان شده را نیز از این جهت مطرح می‌کنیم که چندی نزد در جریان جلسات با آقای کامرانی‌فر، دبیر کل فدراسیون فوتبال و همچنین رئیس کمیته زبر دست سازی اعلام شد با توجه به این که به سبب تغییر تقویم از سوی کنفدراسیون، امسال لیگ قهرمانان آسیا برگزار نمی شود، قهرمانان لیگ برتر و جام حذفی سال قبل دنبال با قهرمانان دوره جاری در دوره آتی لیگ قهرمانان آسیا وجود پیدا می‌کنند و اظهارات فعلی رئیس جدید فدراسیون با این مساله در تناقض است.

از سوی دیگر حتی اگر فرض را بر این بگذاریم که سهمیه‌های ایران صرفا از دوره قبلی رقابت‌ها گلچین شوند و قهرمانان دوره جاری برای دوره بعدتر لیگ قهرمانان معرفی شوند، پرسپولیس در دوره قبل این سهمیه را دریافت کرده و با هر فرمول و روشی حساب کنیم، پرسپولیس سال آینده شانس وجود در آسیا را خواهد داشت. حال جای سوال دارد که برای چی رئیس فدراسیون فوتبال چنین اظهارنظری داشته است.

از فدراسیون فوتبال صبر داریم شفاف‌سازی واجب را هرچه سریعتر در این ارتباط انجام دهد و به منظور عدم ساختن تنش در فضای جامعه و فوتبال، دقت نظر واجب در ارتباط با اظهارنظرها شکل بگیرد.

اینستاگرام دیلی فوتبال

 [ad_2]