از ترانه برای تا افشاگری از ماجرای جایزه گرمی شروین حاجی پور! [+فیلم]

[ad_1]

همانطور که مشخص شده و می‌دانید مسئول برگزارکننده گرمی اعلام کرده، امکان نامزدی ترانه «برای» شروین حاجی پور وجود دارد. الآن سوال اساسی اینجاست که ماجرای نامزدی گرمی ترانه چیست؟

آکادمی صفحه پرکنی آمریکا به نام نهاد مسئول برگزاری مراسم گرمی (GRAMMY Awards) به نام معتبرترین جشنواره موسیقی دنیا، روز قبل اعلام کرده که از 115 هزار پیشنهادی که برای نامزدی جایزه گرمی به دبیرخانه این حادثه رسیده، 95 هزار منظور برای نامزدی ترانه «برای …» از شروین حاجی‌پور خواننده ایرانی است.

در ادامه با ما بمانید تا این خبر را با عنوان از ترانه برای تا افشاگری از ماجرای جایزه گرمی شروین حاجی پور به پایان برسانیم و هر آنچه که درباره این داستان در رسانه‌ها بازتاب پهناور داشته را در اختیارتان بگذاریم.

در ضمن شما همراهان گرامی می‌توانید از راه لینک‌های زیر به اطلاعات بیشتری دسترسی داشته باشید:

اولین فیلم شروین حاجی پور سپس از آزاد شدنش! [+ویدئو]

لو رفتن بیوگرافی شروین حاجی پور [+عکس]

ماجرای نامزدی گرمی ترانه برای شروین حاجی پور چیست؟ [+فیلم]

شروین حاجی پور زاده ۱۰ فروردین ۱۳۷۶ مازندران، آهنگساز، ترانه خانه، خواننده ایرانی است. شروین با نام خانوادگی «حاجی آقاپور» که الآن کوتاه با فامیلی «حاجی پور» شناخته می‌شود و تنها یک خواهر بنام «کمند» دارد.

sdsd

بسیاری از طرفداران شروین حاجی پور که سپس از عصر جدید به تهیه کنندگی و مجری‌گری احسان علیخانی برگزار شد بر این اعتقاد هستند که باید شروین حاجی پور جایزه گرمی را امسال بر پایه موقعیتی که آهنگش در شرابط کنونی ایران دارد، ببرد. اما اتفاق به چه شکل در حال پیگیری است… با ما بمانید.

حدود ۱۰۰ هزار نفر ‘شروین حاجی‌پور’ را برای «جایزه گِرَمی» منظور کردند. اعلام این خبر همزمان شده با اعلام اتهام شروین حاجی‌پور که «کوشش تبلیغی علیه نظام» و «ترغیب و تحریک افراد به اعمال خشونت آمیز» عنوان شده است. آکادمی صفحه‌پرکنی آمریکاَ برگزارکننده مراسم اهدای جوایز با اعتبار «گرمی» به بهترین‌های دنیا موسیقی روز دوشنبه اعلام کرد که از ۱۱۵ هزار پیشنهادی که برای نامزدی جایزه جدید گرمی به دبیرخانه اون رسیده، ۹۵ هزار منظور برای نامزدی ترانه «برای…» از شروین حاجی‌پور است.

نامزدی شروین حاجی پور برای گرمی

شروین با نام خانوادگی «حاجی آقاپور» که الآن کوتاه با فامیلی «حاجی پور» شناخته می‌شود در بابلسر مازندران به دنیا آمد و تنها یک خواهر بنام «کمند» دارد. خبر تفهیم اتهام حاجی پور را، مجید کاوه وکیل او در توییتی اعلام کرده و گفته که این خواننده از سوی شعبه 11 باپزسی دادسرای ساری تفهیم اتهام شده و با تبدیل قرار بازداشت موقت با وثیقه‌ای به مبلغ 100 میلیون تومان موافقت شده است. البته حاجی‌پور برای شش ماه ممنوع‌الخروج خواهد بود.

جایزه جدید آکادمی صفحه‌پرکنی، نهاد غیرانتفاعی دست‌اندرکاران صنعت تولید و پخش موسیقی در آمریکا، اعلام کرد که در مراسم اهدای جوایز فوریه ۲۰۲۳ در لس‌آنجلس، جایزه جدیدی تحت عنوان «دستاورد مخصوص: بهترین ترانه برای دگرگونی اجتماعی» در رشته موسیقی پیام‌دار معرفی خواهد کرد که به ترانه‌ای تحت تاثیر رویدادهای اجتماعی وابستگی می‌گیرد با بیشترین تاثیر برای تغییر جامعه.

سال 1384 زمانی 8 ساله بود درون کلاس موسیقی ویولن شد و سپس از رد کردن دوره های مختلف موسیقی، تصمیم گرفت آینده کاری را با هنر موسیقی شکل دهد.

هاروی مانسون، مدیرعامل نهاد آکادمی صفحه‌پرکنی آمریکا، در بیانیه‌ای گفت:

«آکادمی عمیقا از دریافت منظور در حمایت از نامزدی ترانه «برای» برای جایزه جدید «دستاورد مخصوص: بهترین ترانه برای دگرگونی اجتماعی»‌ تحت تاثیر قرار گرفته است. وی افزود که نمی‌تواند نزد‌بینی کند که این جایزه به ترانه «برای» وابستگی خواهد گرفت.

گرمی برای شروین حاجی پور

نشریه تخصصی ورایتی می‌نویسد هر چند نامزدهای دریافت جایزه دستاورد مخصوص را یک هیات بلندپایه از اعضای اکادمی صفحه‌پرکنی آمریکا تعیین می‌کنند اما دریافت منظور در تصمیم آنها تاثیر دارد. شروین حاجی‌پور قبل از ورود به دانشگاه شروع به آهنگساز شغل ای کرده و سپس از ورود به دانشگاه بعنوان آهنگساز ساخت موسیقی های تئاتری را برعهده می گرفت.

جذاب است بفهمید که محمد اصفهانی هم درباره شروین سخن زده است.

محمد اصفهانی خواننده کشورمان در پیج شخصی خود در مورد شروین حاجی پور نوشت:

درود از خبر دستگیری شروین گرامی که دوست و هنرجویم در مسابقه عصر جدید بود فراوان متاثر و ناراحت شدم. شروین جوانی عالی با توانایی و معصوم و خجالتی و با حس بود. همین طور از بازداشت سرکار خانم مونا برزویی اظهار تاسف می‌کنم. این هنرمندان، شریک و همدم تنهایی‌ها و خلوت مخاطبین خود هستند و با حس خدادادی، تلطیف کننده بن بست‌ها و تنگنا‌های روحی دوستداران شان… بیش از این گناهی نباید بر اون‌ها نوشت.

گفته‌های شروین حاجی پور سپس از آزادی را ببینید:

زیادتر بخوانید:

بازنشر محتوای شبکه های اجتماعی تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در اون الزاما بازتاب دیدگاه رسانه جونی نیست.

نامزدی ترانه برای شروین حاجی پور

[ad_2]