اسامی مراکز و بانک های خرید ارز اربعین 1401 با آدرس و شماره تلفن و نرخ ارز

[ad_1]

اسامی مراکز و بانک های خرید ارز اربعین ۱۴۰۱ با آدرس و شماره تلفن و نرخ ارز

لیست اسامی مراکز و بانک های فروش و خرید ارز اربعین ۱۴۰۱ برای زائران حسینی در تهران و شهرهای سراسر ایران اعلام شد. در ادامه اسامی مراکز صرافی ها و بانک های دریافت ارز اربعین برای زوار اربعین حسینی و مسافران مسافرت به عراق و کربلا با نشانی و آدرس و شماره تلفن برای سهولت در خرید ارز اربعین از دینار تا دلار برای زائران عتبات عالیات در اربعین امسال به دنبال شرایط و مدارک را برای شما اماده کرده ایم.

ارز اربعین 1401

با توجه به شروع فروش ارز به زائران حسینی و عتبات عالیات در اربعین امسال، شرایط دریافت و خرید ارز اربعین ۱۴۰۱ از بانک های تعیین شده و صرافی‌ ها اعلام شد
فروش ارز به زائران اربعین حسینی در ۲۹۲ شعبه بانک مردمی ایران و سپه، ملت، معامله و صادرات و برخی صرافی ها اغاز شد و زائران مسافرت به عراق و عتبات عالیات می توانند با در دست داشتن کارت مردمی به شعب منتخب ارزی این بانک مراجعه و حداکثر ۱۰۰ دلار با نرخ توافقی دریافت نمایند. واجب به ذکر است بر پایه بخشنامه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران سن متقاضی باید ۱۸ سال به بالا بوده و سیم کارت تلفن دنبال نیز به نام خود داشته باشد.

همچنین شعب منتخب اعلامی بانک صادرات ایران در تمامی استان‌ها پرداخت ارز مورد نیاز زائران اربعین را از امروز چهار‌شنبه ٩ شهریورماه امسال شروع کردند و زائران می‌توانند با دنبال داشتن کارت مردمی با اعتبار، سپهر کارت فعال بانک صادرات ایران، کد پیگیری ثبت‌نام در سامانه سماح و شماره تلفن دنبال به نام متقاضی، به شعب منتخب در شهر محل سکونت خود مراجعه کنند.

به شرح خبرگزاری تسنیم، طبق ابلاغیه بانک مرکزی از امروز شنبه مورخ ۱۴۰۱/۶/۵ بانک‌های مردمی،‌ سپه، ملت، معامله و صادرات ایران نسبت به فروش ارز در سرفصل ارز زیارتی اربعین به‌میزان ۱۰۰ دلار به‌نرخ توافقی به هر زائر اقدام می‌کنند.

بانک مرکزی البته تأکید کرده که درصورت فراهم‌ دینار مورد نیاز از محل منابع تجهیز شده، صرافی‌ها و بانک‌های عامل می‌توانند به‌جای ۱۰۰ دلار نسبت به پرداخت ۱۵۰ هزار دینار عراق به‌نرخ توافقی به متقاضیان مراسم پیاده روی اربعین اقدام کنند.

ارز اربعین 1401 از کجا بخرم

شرایط خرید ارز اربعین 1401

خرید ارز اربعین 1401

مدارک مورد نیاز زائران اربعین برای ارز اربعین

مدارک مورد نیاز زائران اربعین برای دریافت ۱۰۰ دلار به نرخ توافقی از صرافی‌های مجاز و بانک‌های منتخب عبارت است از کارت مردمی، شماره تلفن دنبال به نام متقاضی و کارت بانکی به نام متقاضی.

بنابراین صرافی‌های دارای مجوز کوشش از بانک مرکزی نیز در چهارچوب ضوابط ابلاغی و احراز هویت متقاضیان (کارت مردمی، شماره تلفن دنبال به نام متقاضی و کارت بانکی به نام متقاضی)، مجاز به فروش ارز در سرفصل ارز زیارتی اربعین به‌میزان هر متقاضی ۱۰۰ دلار آمریکا به‌نرخ توافقی هستند.
طبق ابلاغیه بانک مرکزی، شعب ۵ بانک‌ عامل و صرافی‌های مجاز از امروز مکلفند نسبت به پرداخت ارز اربعین به‌میزان هر متقاضی ۱۰۰دلار به‌نرخ توافقی اقدام کنند.

قیمت و نرخ خرید ارز اربعین

قیمت ارز توافقی براساس معاملات روزانه این بازار تعیین و اعلام می شود؛ هم الآن و در ثانیه انتشار این شرح دلار در بازار توافقی در کانال ۲۸ هزار تومان قرار دارد و با قیمت ۲۸ هزار و ۲۵۰ تومان معامله شده است. بنابراین زائران اربعین برای خرید ۱۰۰ دلار ارز توافقی باید حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بپردازند.

گفتنی است، فروش ارز بابت سرفصل زیارتی اربعین حسینی(ع) هیچ‌گونه محدودیتی بابت فروش ارز مسافرتی در سال جاری برای متقاضیان ساختن نمی‌کند.
بر پایه آخرین مصوبه بانک مرکزی، تامین و پرداخت ارز مسافرتی به شکل اسکناس برای مسافران و به نرخ درج شده در سامانه معاملات الکترونیکی ارز (ETS) برای سرزمین‌های با ویزا ۵۰۰ یورو یا معادل اون به سایر ارز‌ها و برای سرزمین‌های بدون ویزا ۳۰۰ یورو یا معادل اون به سایر ارز‌ها است.

بنابراین زائران اربعین می توانند علاوه بر ۱۰۰ دلار توافقی، ۳۰۰ یورو نیز تحت عنوان ارز مسافراتی دریافت کنند.

تعیین نرخ قیمت ارز مسافرتی، به شکل نرخ قیمت پابرجا ممکن نیست و متقاضیان ارز مسافرتی باید در تاریخ پرداخت معادل ریالی نرخ ارز مسافرتی را با مراجعه به سامانه صرافی مردمی ایران به آدرس https://mex.co.ir، جدول نرخ روزانه ارز دولتی را مشاهده کرده و از نرخ ارز مسافرتی مطلع شوند.

شعب منتخب بانک صادرات ایران و صرافی سپهر

​بانک صادرات ایران از راه ١٢٥ شعبه منتخب خود در سراسر سرزمین و تمامی شعب صرافی سپهر به زائران اربعین حسینی دلار یا معادل ١٥ هزار دینار عراق با نرخ توافقی عرضه می‌کند.

همچنین صرافی سپهر صادرات در تهران، اصفهان، یزد و شیراز از روز چهارشنبه هفته قبل دوم شهریورماه علاوه بر اسکناس دلار، اسکناس دینار عراقی را نیز عرضه کرده و متقاضیان می‌توانند همچنان با دنبال داشتن کارت مردمی، کارت بانکی عضو شتاب، شماره تلفن دنبال به نام متقاضی و وجود شخص خریدار نسبت به دریافت اون از صرافی سپهر اقدام کنند.

فروش ارز اربعین در تمامی شعب منتخب بانک صادرات ایران تا روز ٢٦ شهریورماه امسال ادامه داشته و توصیه می‌شود زائران خرید ارز مورد نیاز خود را به روزهای پایانی موکول نکنند.

همچنین شعب منتخب بانک صادرات ایران در ٤ استان خوزستان، ایلام، کرمانشاه و همدان تا ساعت ٢ مهیا فروش ارز اربعین به زائرین هستند.

[ad_2]