اسامی و بیوگرافی صدا پیشگان فیلم پسر دلفینی با نقش ها +عکس ها و قصـه

[ad_1]

فیلم پسر دلفینی : کوتاه قصـه و بیوگرافی بازیگران این فیلم با اسامی و عکس ها و نقش های فیلم سینمایی پسر دلفینی  دنبال با اسامی عوامل با صدا پیشگی ثریا قاسمی(بی بی زار)،نادر سلیمانی( ناخدا مروارید)، تینا هاشمی(سفید) و …در ادامه مطلب میخوانید.

فیلم پسر دلفینی

این فیلم یک انیمیشن جذاب به کارگردانی محمد خیر اندیش و تهیه کنندگی محمد امین همدانی محصول سال ۱۳۹۹ در ژانر کودک،کمدی و ماجراجویی است. این فیلم محصول سازمان هنری رسانه‌ای اوج با مشارکت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است. سازمان اوج مدعی است که مالکیت این انیمیشن به جز حق پخش تلوزیونی را به دلیل احتمال شکست اکران در دوران کرونا با قیمت مناسبی واگذار کرده است. پسر دلفینی سپس از اکران در روسیه، از ۹ شهریور ۱۴۰۱ پس از وقفه دوساله برای کرونا در سینماهای ایران اکران شد. بر خلاف خبرهای قبلی که این انیمیشن تولید سازمان هنری رسانه‌ای اوج است، همدانی، تهیه‌کننده دلیل‌، این پروژه را یک پروژه کاملا شخصی با مالکیت خصوصی خواند. او گفت که هیچ نهاد و ارگانی در تولید این فیلم مشارکت نداشته است. اکران این فیلم در سرزمین روسیه برعهده شرکت P&A، عظیم‌ترین توزیع‌‌کننده فیلم در این سرزمین بود. این فیلم در ۲۷۱۲ سالن این سرزمین به اکران حقوق و در دو هفته اول اکران، توانست دومین رتبه فروش را در روسیه به دست آورد. این انیمیشن در روسیه مبلغی حدود ۱۰۰ میلیون روبل معادل تقریبا ۵۰ میلیارد تومان فروخت.

کوتاه قصـه

یک دلفین و مادرش، نوزاد پسری که در دریا افتاده‌است، را نجات داده و از او نگهداری می‌کنند.این پسر عظیم شده و پس از اینکه متوجه هویتش می‌شود، برای پیداکردن مادرش…

خلاصه داستان انیمیشن پسر دلفینی

اسامی بازیگران فیلم پسر دلفینی

نادر سلیمانی

زادهٔ ۱۴ اسفند ۱۳۴۵ بازیگر ایرانی است. او برای نقش‌آفرینی در ضپاو با بازی در مجموعه‌های تلویزیونی ساعت خوش (۱۳۷۳–۱۳۷۴) و باغ مظفر (۱۳۸۵) به کارگردانی مهران مدیری شناخته شد. او در سال  (۱۴۰۰) برندهٔ جایزهٔ سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از جشنوارهٔ فیلم فجر شد.

صداپیشگان انیمیشن پسر دلفینی

نادر سلیمانی صداپیشه انیمیشن پسر دلفینی

ثریا قاسمی

مولود ملاقاسم (زادهٔ ۲۸ آذر ۱۳۱۹) سرشناس به ثریا قاسمی، بازیگر اهل ایران است. او کوشش زبر دست خود را در آغاز دههٔ ۱۳۴۰ شروع کرد و در سینما و تلویزیون پرتلاش بوده‌است. او در سال ۱۳۷۹ برای نقش‌آفرینی در مارال برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن جشنواره فیلم فجر شد. همچنین در سال ۱۳۹۵ برای ویلایی‌ها توانست سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل را کسب کند.همچنین با بازی در فیلم و سریال هایی چون بچه مهندس،پدر اون دیگری،بله برون،دختر شیرینی فروش،غذا آخر،آقازاده،حکم رشد،فاخته،آوای باران،قلب یخی و… به شهرت بیشتری رسید.

صدای بی بی زار در فیلم پسر دلفینی

دیگر عوامل

کارگردان هنری: محسن شکرطلب،تهیه‌کننده: محمدامین همدانی،نویسنده: محمد خیراندیش و یانا کوزمینا،موسیقی: بهزاد عبدی،جلوه‌های بصری: رضا مسلمی.

 

[ad_2]