اظهار نظر سردار مهری درباره خرید خدمت سربازی

[ad_1]

اظهار نظر سردار مهری درباره خرید خدمت سربازی

​تمام افرادی که در بازی‌های المپیک یا جهانی رتبه کسب کنند می توانند معافیت دریافت کنند. درباره سه رشته فوتبال، والیبال و بسکتبال هم در شکل کسب رتبه این معافیت شامل حال آنها خواهد شد. همچنین می توانند از قانون سرباز قهرمان برخوردار شوند.

سه میلیون مشمول سربازی غیبت خوردند

 رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا اعلام کرد: مشمولان ناپدید نمی توانند در دانشگاه نام نویسی کنند.

سردار تقی مهری، رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا در نشست خبری خود که سحر امروز ۲۹ شهریور ماه برگزار شد، گفت: یکی از موضوعات مهمی که در این ایام مطرح است گفت و گو معافیت تحصیلی مشمولان است، باتوجه به شروع مدارس و دانشگاه ها این داستان با ارزش و مهم بودن پیدا کرده است.

وی ادامه داد: تمام افرادی که در کنکور شرکت کرده و در مقاطع مختلف پذیرفته شده و باید نام نویسی کنند با توجه به هوشمندسازی پلیس تمام دانشجویان که پذیرفته شده اند از راه اینترنت می توانند درخواست معافیت تحصیلی را ثبت کرده و سامانه ما به شکل خودکار به دانشگاه مربوطه وصل شده و معافیت برای دانشگاه ارسال شده و افراد می توانند نام نویسی کنند.

متقاضیان می توانند از راه پلیس من درخواست معافیت کرده و افرادی که در سال قبل یعنی ۱۴۰۰ دیپلم گرفته اند و سال قبل در کنکور شرکت کرده اند و امسال هم در کنکور شرکت کرده اند تا ۳۱ مهرماه زمان دارند و سپس از اون باید برگه اعزام به خدمت بگیرند و چنانچه اقدام نکنند برای آنها غیبت زده می شوند افرادی هم که در سال ۱۴۰۱ دیپلم گرفته تا شهریور سال آینده زمان دارند که در کنکور شرکت کنند.

وی تاکید کرد: مشمولان ناپدید نمی توانند در دانشگاه نام نویسی کنند. اگر کسی هم در ارائه مدارک یا نام نویسی از راه سایت و سامانه مشکل داشتند می توانند از راه مراجعه به پلیس +۱۰ و یا سازمان وظیفه عمومی خدمات واجب را دریافت کنند.

وی با نشانه به دوران نگهداری مقدس ادامه داد: در دوران نگهداری مقدس بیش از ۶ میلیون مبارز داشتیم که ۵۰ درصد سربازان بوده اند.

سردار مهری تصریح کرد: براساس قانون متولدین ۱۳۵۵ تا ۱۳۸۳ مشمول سربازی هستند و سه میلیون نفر درون غیبت شده اند.بیش از ۸۵ درصد قوانین و مقررات را رعایت کرده اند و حدود ۱۴ تا ۱۵ درصد قوانین را رعایت نکرده و مشمول ناپدید هستند که براساس قانون اجازه خروج از سرزمین را نداشته و نمی توانند در ادرات دولتی استخدام شوند و اگر در سازمان های خصوصی مشغول هستند چنانچه شناسایی شوند جریمه خواهند شد.

وی درباره دریافت وام برای مشمولان ناپدید گفت: وب سرویس بین سازمان وظیفه عمومی و بانک مرکزی برقرار است و به آنها وام داده نمی شود. از سال ۹۴ تا ۹۷ افرادی که بیش از ۸ سال غیبت داشته باشند می توانستند جریمه را پرداخت کنند اما از سال ۹۷ اجرای این قانون به آخر رسید اما در قانون سال قبل مصوب شده که افرادی در سال ۹۷ یک قسط پرداخت کرده بودند تا آخر سال قبل اقساط را پرداخت کنند. در حال آماده هیچ قانونی در رابطه با داستان خرید خدمت سربازی نداریم.

وی تصریح کرد: تمام افرادی که در بازی‌های المپیک یا جهانی رتبه کسب کنند می توانند معافیت دریافت کنند. درباره سه رشته فوتبال، والیبال و بسکتبال هم در شکل کسب رتبه این معافیت شامل حال آنها خواهد شد. همچنین می توانند از قانون سرباز قهرمان برخوردار شوند.

سردار مهری تصریح کرد: افراد نخبه نیز به ستاد کل معرفی شده و اسامی آنها به سازمان وظیفه عمومی ارسال شده و سپس از گذشت آموزش عمومی در قسمت نخبگان پروژه تکمیل می کنند و کارت آخر خدمت دریافت می کنند نخبگان خارج از سرزمین هم می توانند پس از اتمام پروژه تحقیقاتی برایشان کارت صادر می شود.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *