اعلام تاریخ افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان

[ad_1]

اعلام زمان افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان

رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: حقوق شاغلان یک میلیون تومان و حقوق بازنشستگان نیز ۹۰۰ هزار تومان‌ افزایش می‌یابد

حقوق شاغلان یک میلیون تومان و حقوق بازنشستگان نیز ۹۰۰ هزار تومان‌ افزایش می‌یابد

مسعود میرکاظمی در کنار نشست دیروز کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: دولت لایحه‌ای برای ترمیم حقوق در ماه‌های باقی مانده سال ارائه کرده بود که مجلس شورای اسلامی تغییراتی در متن لایحه ساختن کرد؛ در نشست علنی امروز مجلس، تصویب شد که لایحه برای بررسی زیادتر به کمیسیون ارجاع و با مشارکت دولت نهایی شود.

وی با بیان اینکه افزایش حقوق، مشمول کارمندان دولت و بازنشستگان لشکری و کشوری می‌شود، اظهار داشت: جزئیات این لایحه در نشست دیروز کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت و درباره موارد اختلافی توافق شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: تلاش شد که سقف بودجه رعایت شود هرچند امروز کمی از سقف زیادتر شد اما دولت انعطاف علامت داد تا این داستان حل شود  و لایحه مذکور در پیشگاه مطرح شود.

میرکاظمی درباره میزان افزایش حقوق، تصریح کرد: حقوق شاغلان یک میلیون تومان و حقوق بازنشستگان نیز ۹۰۰ هزار تومان‌ افزایش می‌یابد، برای عائله‌مندی ۲۰۰ هزار تومان و برای هر فرزند ۱۰۰ هزار تومان به حقوق اضافه خواهد شد. البته موضوعی تحت عنوان پرداخت زیادتر از ۹۰۰ هزار تومان به بازنشستگان مطرح است که جمع بندی شد.

وی درباره تاریخ اجرایی شدن افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان کشوری و لشکری خاطرنشان کرد: نظر این است که از آنجاکه مبلغ افزایش، زیادتر شده، از مهر ماه این داستان اجرایی شود.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: ilna.ir

[ad_2]