افشاگری از هک شبکه خبر 21 [+فیلم]

[ad_1]

بسیاری از دنبال‌کنندگان خبر 21 شبکه خبر از این اتفاق با خبر هستند… اما پشت پرده هک شبکه خبر 21 چیست؟ و برای چی باید این سوال مطرح شود؟

به شرح جونی و به تعریف از خبرآنلاین، زیادتر گمانه‌ها در این‌باره بود که به سبب استفاده از سیستم کنداکتور دستی و عدم ارتباط آنتن زنده با شبکه اینترنت، احتمال هک سیستم از خارج منتفی است و احتمالا آنچه چهره داده یک خرابکاری بوده است.

زیادتر بخوانید:

شبکه خبر در صدا و سیما هک شد [+ویدئوی واکنش جالب اسنوپ داگ]

پشت پرده هک شبکه خبر 21 چیست؟ [+فیلم]

هک و شبکه خبر

بخصوص که این اتفاق پیشتر هم در یکسال قبل تکرار شده بود و شبکه‌های آنلاین رسانه مردمی هم تغییراتی اساسی در ساز و کارهای شان ساختن کرده بودند تا از جراحت حملات هکری در امان باشند اما آنچه در آنتن قسمت خبری ساعت 21 چهره می داد با همه خرابکاری ها و حملات سایبری قبل متفاوت بود.

خبر آنلاین به دلیل اتفاق هک شبکه خبر نوشت:

پیمان جبلی طی حکمی علیرضا شریفی را به‌عنوان سرپرست معاونت توسعه و علمی رسانه منصوب کرد.

فیلم هک اخبار شبکه خبر و شبکه یک صدا و سیما را دید کنید:

خبرگزاری شهر مقاوم افزار نوشته:

بررسی‌های اولیه علامت می‌دهد پخش فایل آلوده در اخبار ساعت ۲۱ روز شنبه ناشی از هک پلی‌اوت شبکه خبر بوده است. پشت منظره‌ برخی خبرسازی‌ها و شایعات منتشر شده و اکانت‌های سازمانی، برخی گروه‌ها و جریان‌ها هستند که تضعیف مدیریت سازمان صداوسیما را دنبال می‌کنند.

سال قبل زمانی یک بار اتفاقی تقریبا مشابه چهره داد ،هم گفت و گو نفوذ داخلی مطرح شد. منبع آگاه ایرنا اگرجه ادعا کرده بود پس از اون اتفاق فعالیتی از سوی نهادهای مربوطه برای کمک به امنیت رسانه مردمی نشده و خود صدا و سیما در این زمینه راسا کارها مهمی انجام داده است، این بار جبلی این گفته را هم نقض کرده و گفته است:

سپس از اتفاقی که سال قبل برای صدا و سیما افتاد، همفکری و هم افزایی فراوان خوبی بین مجموعه‌هایی که متولی امنیت شبکه هستند، انجام شد و بسیاری از صدمه پذیری‌های صدا و سیما کاهش پیدا کرد. این اتفاق اخیر گرچه رخداد تلخی بود اما سبب کاهش نقاط باقی مانده صدمه پذیر می‌شود.

اخبار زیادتر:

بازنشر محتوای شبکه های اجتماعی تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در اون الزاما بازتاب دیدگاه رسانه جونی نیست.

اگر اطلاعات و یا تصاویری در این صفحه به اشتباه درج شده در قطعه دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا اصلاح و یا حذف شود

….

[ad_2]