افشای هویت هکر منگو مارکتس ؛ آبراهام آیزنبرگ کیست؟

[ad_1]

صرافی منگو مارکتس (Mango Markets) مورد سرقت قرار گرفت. هکر منگو مارکتس هویت خود را افشا کرده و تصمیم دارد به تیم Mango جهت بازگرداندن اندوخته کاربران کمک کند.

هکر منگو مارکتس هویت خود را افشا کرد. وی از کارها خود به نام یک استراتژی تجاری سودآور یاد می‌کند. آبراهام در قبل نیز مورد اتهام سرقت از شبکه‌های بلاک چینی قرار گرفته بود.

زیادتر بخوانید: آموزش کار با صرافی ارز دیجیتال ExMarkets

افشای هویت هکر منگو مارکتس

آبراهام آیزنبرگ (Avraham Eisenberg)، دلال آثار هنری دیجیتال، خود را به نام عامل اصلی هک 100 میلیون دلاری پروژه Mango Markets معرفی کرد. آبراهام در یک پیام توییتری گفت: «من با تیمی درگیر بودم که هفته قبل استراتژی معاملاتی فراوان سودآوری را اجرا کرده‌اند».

آیزنبرگ در اعتراف خود استدلال کرد که کارها هکر‌ی‌اش طبق قوانین بازار آزاد شکل گرفه است. این احتمال وجود دارد که تیم توسعه‌دهندگان Mango Markets به طور کامل از عواقب تنظیم پارامترها آگاهی نداشته باشد.

افشای هویت هکر منگو مارکتس ؛ آبراهام آیزنبرگ کیست؟

آیزنبرگ خاطرنشان کرد: «هک منگو مارکتس منجر به ورشکستگی این شرکت شد. صندوق بیمه قادر به لباس خسارات درون شده به شبکه نیست. این داستان منجر به از دست رفتن 100 میلیون دلار از وجوه کاربران شده است».

آیزنبرگ در ادامه افزود: «برای اصلاح وضعیت فعلی، به مذاکره با صندوق بیمه می‌پردازم. هدف از این مذاکرات بازگشت اندوخته تمامی کاربران در اسرع وقت خواهد بود».

آشنایی با Mango Markets

هکر منگو مارکتس فرآیند سرقت ثروت‌های کاربران را با نحوه عملکرد اهرم‌زدایی خودکار در صرافی‌ها سنجیدن کرد. طبق اظهارات آیزنبرگ، اهرم‌زدایی صرافی‌ها یک مکانیزم مدیریت ریسک است که زمانی که ارزش یک سهام کاهش یافته و معامله با جراحت بسته می‌شود، صرافی جهت کسب اطمینان از حفاظت ثروت کاربران سودهای بخشی از سودهای معامله‌گران سودآور را پس می‌گیرد.

Mango Markets یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) در بلاک چین سولاناست. توکن بومی این صرافی با نام MNGO، یک توکن کمتر معروف به شمار می‌رود. ارزش بازار این توکن کمی زیادتر از 26.8 میلیون دلار است.

طبق شرح‌ها، هکر منگو مارکتس یک کیف پول رمزارزی را با استیبل کوین USDC فراهم‌ مالی کرده و سپس با اون وجوه در بازار فیوچرز منگو اقدام به کلاهبرداری نموده است. بلافاصله پس از اقدام آیزنبرگ قیمت MNGO در تعدادی از صرافی‌های خارجی 5 الی 10 برابر شد. اوراکل‌های قیمت Mango از قیمت این توکن جهت قیمت‌گذاری MNGO-PERP استفاده کردند.

همکاری منگو مارکتس به گروه هکری

به گفته تیم منگو مارکتس، افزایش سود پژوهشگر نشده در حساب بدین معناست که کاربر می‌تواند به طور تقریبی 100 میلیون دلار Msol، SOL، USDT، BTC و USDC را برداشت کند.

تیم منگو مارکتس اعلام کرد که تصمیم دارد مستقیماً با گروهی که در حمله هکری اخیر نقش دارند مذاکره کند. اون‌ها اعلام کردند: «ما بر این باوریم که سازنده‌ترین راه برای نزدیک شدن به داستان، ادامه ارتباط با افراد مسئول این حادثه است».

آیزنبرگ در قبل به سرقت وجوه خزانه‌داری Fortness DAO، فورک Olympus DAO متهم شده بود. Olympus DAO در شبکه بلاک چین Avalanche اجرا شده است. آیزنبرگ در این شرکت به نام توسعه‌دهنده اصلی مشغول کوشش بود.

زیادتر بخوانید:

نظر شما درباره افشای هویت هکر منگو مارکتس چیست؟ لطفا نظرات خود را در قسمت کامنت‌ها با جونی به اشتراک بگذارید.

منبع: cryptonews

[ad_2]