الناز رکابی کیست؟ [+فیلم و عکس]

[ad_1]

الناز رکابی کیست؟ از اون دسته از سوالاتیست که سپس از بدون حجاب مسابقه دادن الناز رکابی سر تیتر برخی از رسانه‌ها شد، فضای رسانه‌ها را درگیر کرد.ر

الناز رکابی ورزشکار رشته سنگ‌نوردی اهل ایران است. او قهرمان سرزمین و برنده مدال طلای ماده بولدرینگ کاپ آسیا در سال ۲۰۱۷ شده‌است. او همزمان با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱ در فینال مسابقات قهرمانی سنگ‌نوردی آسیا بدون حجاب اجباری شرکت کرد.

الناز رکابی کیست؟

الناز رکابی متولد 29 تیر 1368 در زنجان، سنگ نورد است. راحت التحصیل فوق لیسانس رشته فیزیولوژی تغذیه می‌باشد، در کنار برادرش درون این رشته شد و الآن از قهرمانان مردمی و آسیایی و از مربیان این رشته می‌باشد.

الناز رکابی (Elnaz Rekabi) ورزشکار رشته سنگ‌نوردی اهل ایران است. او قهرمان سرزمین از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۹۸ و برنده مدال طلای ماده بولدرینگ کاپ آسیا در سال ۲۰۱۷ ، مدال برنز ماده لید کاپ آسیا ۲۰۱۷، قهرمان جام گورتکس آدیداس راک استار آلمان ۲۰۱۶، و چندین مدال برنز و نقره در ماده های سرعت تیمی و لید و اوورال و بولدرینگ در سطح قهرمانی آسیا شده‌است. رتبه جهانی وی در مسابقات ورد کاپ بولدرینگ نهم و در رشته لید که رشته‌های تخصصی وی در سنگنوردی است نوزدهم می‌باشد.

از طرفی جذاب است بفهمید که الناز رکابی مجرد بوده وهنوز ازدواج نکرده است. و از افتخارات زندگینامه الناز رکابی می‌توان به سال ۲۰۱۷ نشانه کرد که قهرمان ایران و برنده مدال طلای ماده بلبرینگ کافه آسیا شده است.

در زندگی الناز رکابی اتفاقات فراوان پر سر و صدایی افتاده است. الناز رکابی در مصاحبه‌ای می‌گوید:

برادرم هم سنگ‌نورد است و شروع علاقه من به این رشته، با موفقیت‌هایی بود که داوود به دست آورد.

بیوگرافی الناز رکابی در یک دید

  • زادهٔ ۲۹ تیر ۱۳۶۸
  • زنجان، ایران
  • ژملیت ایرانی
  • سال‌های کوشش از سال ۱۳۸۰ تاکنون

ویدیویی از وجود بدون حجاب الناز رکابی وزشکار زن ایرانی در مسابقات سنگ نوردی قهرمانی آسیا در کره جنوبی:

 

زیادتر بخوانید:

اگر اطلاعات و یا تصاویری در این صفحه به اشتباه درج شده در قطعه دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا اصلاح و یا حذف شود

….

[ad_2]