امضای تفاهم نامه گسترش خدمات صنعت نفت ایران به قاره آفریقا

[ad_1]

وزیر نفت اعلام کرد: تفاهم‌نامه‌ی گسترش همکاری‌های مشترک نفت،گاز و پتروشیمی درباره خدمات صنعت نفت ایران به نیجریه به امضا رسید.
به شرح صفحه اقتصاد، جواد اوجی امروز در کنار ملاقات و امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی با سرزمین نیجریه، با نشانه به اینکه جلسات مختلفی با وزیر نفت نیجریه در قطر در کنار اجلاس جی.یی.سی.اف داشتیم، افزود: امروز و با دعوت رسمی از تیمپره سیلوا، وزیر نفت نیجریه، جلسات خوبی در تهران داشتیم.
وی ادامه داد: همچنین به دنبال این جلسات، تفاهم‌نامه‌ای برای گسترش همکاری‌های مشترک نفت،گاز و پتروشیمی امضا کردیم که در خصوص صدور خدمات فنی و مهندسی و توسعه انرژی بود.
اوجی یکی از محورهای این تفاهم‌نامه را گاز سوزکردن خودروهای نیجریه با علم فنی ایرانی فهمید و گفت:  ایران تکنولوژی سی.ان.جی را به نیجریه صادر می‌کند و از اون سو از ظرفیت توانمندی‌های نیجریه در حوزه ال.ان.جی استفاده خواهد شد. توافق خوبی داشتیم تا شرکت‌های توانمند نیجریه را برای احداث واحدهای مینی ال.ان.جی و ال.ان.جی و وجود در ایران بسیج کنند.

وزیر نفت ادامه داد: همچنین بازسازی و نوسازی پالایشگاه‌های نیجریه از سوی شرکت‌های ایرانی انجام خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه که دو سرزمین ایران و نیجریه ظرفیت‌های خوبی در حوزه انرژی دارند، گفت: نیجریه بزرگترین صادرکننده نفت قاره آفریقا است و ششمین سرزمین صادرکننده ال.ان.جی دنیا به شمار می‌شود.

به گفته وزیر نفت ایران از علم فنی موجود در نیجریه برای توسعه ال.ان.جی استفاده خواهد برد و در مقابل برای توسعه سی.ان.جی، احداث پالایشگاه و توسعه میادین نفت و گاز در نیجریه فعال خواهد بود.

همچنین در این مراسم، تیمپره سیلوا، وزیر نفت نیجریه با نشانه به اینکه ایران و نیجریه یک تفاهم نامه به امضا رساندند، گفت: ایران و نیجریه هر دو جزو اعضای اوپک و جی.یی.سی.اف هستند و زمینه مناسب همکاری از خدمات فنی و مهندسی تا انتقال تکنولوژی را به یکدیگر دارند.

وی ادامه داد: طبق این تفاهم‌نامه ایران قرار است در زمینه توسعه سی.ان.جی و صنعت گاز، توسعه میادین نفت و گاز و انتقال تکنولوژی فعال شود.

منبع: ایرنا

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

[کل: 0 میانگین: 0]

[ad_2]