انتقام‌جویی بازیکن استقلال با رفتن به پرسپولیس

[ad_1]

با وجود آخر دوران خدمت سربازی کوتاه اما پرحرف و حدیث سیاوش یزدانی و بازگشت این بازیکن به استقلال، همچنان از او در ترکیب اصلی این تیم استفاده نمی‌شود.

به شرح وقت سحر به تعریف از روزنامه همشهری: شرایط برای سیاوش زمانی مقاوم‌تر شد که او با یک پیام انتقادی شدید در توییتر، به برگزاری مهمانی تولد سرمربی استقلال انتقاد کرد و کلماتی را به‌کار برد که انگار به‌طور مستقیم شخص ریکاردو ساپینتو را هدف گرفته بود.

پس از اون بود که یزدانی از فهرست مسافران اصفهان خط خورد و بازی با ذوب‌آهن را از دست داد. بنا بر یک شیوه کهنه، همیشه در چنین شرایطی هنگامی یک بازیکن مهم از ۲ تیم پرسپولیس یا استقلال در تیم خودش درجه سست و متزلزلی پیدا می‌کند، راه ساده شایعه‌سازی این است که او را به تیم مقابل نزدیک کنند.

طوری که کمی هم جنبه انتقام‌جویی پیدا کند. نمونه آرمانی این مدل، در قصـه انتقال باورنکردنی مهدی هاشمی‌نسب از استقلال به پرسپولیس در سال ۷۹ رقم خورد و بعدتر در سطوح خفیف شاهد تکرار اون با جابه‌جایی امثال محمد قاضی، گادوین منشا و آرمان رمضانی بودیم.

به همین دلیل هم سپس از اتفاقی که برای سیاوش یزدانی چهره داد، شایعه کردند ممکن است او به پرسپولیس نزدیک شود، اما دلایل زیادی وجود دارد که علامت می‌دهد این سخن و حدیث‌ها را فراوان نباید جدی گرفت.

دلیل اول؛ سیاوش یزدانی بازیکن استقلال است و اگر قرار باشد در نیم‌دوره به تیمی دیگر برود، باشگاه باید رضایتنامه او را صادر کند. فکر می‌کنید چقدر احتمال دارد استقلال، مخصوصا با مدیریت علی فتح‌خدا‌زاده رضایتنامه سیاوش را به مقصد رقیب سنتی صادر کند؟

ابدا چنین چیزی ممکن است؟

ابدا چنین چیزی ممکن است؟ حتی در بحرانی‌ترین شرایط و اگر در استقلال جایی برای یزدانی باقی نباشد هم یک تبصره در رضایتنامه‌اش اضافه می‌کنند که به پرسپولیس نرود. به همین راحتی.

دلیل دوم؛ پرسپولیس از ۲ مدافع میانی فیکس و مطلقا مورد اطمینان یحیی گل‌محمدی برخوردار است. گولسیانی و مرتضی پورعلی‌گنجی نفراتی هستند که تابستان همین امسال به اصرار خود یحیی جاذبه شدند.

گولسیانی از ابتدا فیکس شد و گنجی هم بلافاصله سپس از آنکه اجازه بازی را پیدا کرد، به ترکیب اصلی رسید. بنابراین نه یحیی نیازی به یزدانی دارد که در قبال نیمکت‌نشینی احتمالی جنجال مشابه را در پرسپولیس راه بیندازد، نه خود یزدانی راضی می‌شود به تیمی برود که در اون از بخت بالایی برای وجود در ترکیب اصلی برخوردار نیست. پرسپولیس برای پست نگهداری میان علی نعمتی و فرشاد فرجی را هم به‌عنوان گزینه‌های ذخیره در اختیار دارد.

دلیل سوم؛ رابطه یزدانی با هواداران پرسپولیس چندان ایده‌آل نیست که این داستان به قبل و تاریخ وجود یزدانی در سپاهان برمی‌گردد. بعدتر هم اصطکاک او با محمدحسین کنعانی‌زادگان وضعیت را بدتر کرد.

معمولا در چنین شرایطی انتقال شکل نمی‌گیرد. ابتدای دوره هم آشکار کادرفنی پرسپولیس روی جاذبه میلاد زکی‌پور اصرار داشت که به‌دلیل مشابه منتفی شد. مردم نخواستند و او نیامد.

دلیل چهارم؛ بعید به‌نظر می‌رسد ریکاردو ساپینتو آنقدر ساده باشد که فقط به‌خاطر یک توییت یا کمی حس نارضایتی بازیکن از شرایطش راضی به از دست دادن او شود؛ اون‌هم کسی که هنوز در عمل مورد آزمایش قرار نگرفته است. در نتیجه خوب تر است این شایعات را اعتقاد نکنیم.

[ad_2]