اندوخته‌گذاری کلان عربستان سعودی در صنعت گیم

[ad_1]

با اندوخته‌گذاری کلان عربستان سعودی در صنعت گیم به ارزش 38 میلیارد دلار، این سرزمین در جهت کاهش وابستگی به حقوق نفتی، گامی عظیم خواهد برداشت.

عربستان سعودی به دنبال راه‌هایی برای درآمدزایی در آینده است و نمی‌خواهد اقتصادش به نفت وابسته بماند. در این راستا این سرزمین می‌خواهد تا سال 2030 با اندوخته‌گذاری 38 میلیارد دلاری (142 میلیارد ریال عربستان) به مرکز جهانی بازی‌های الکترونیکی (E-Sports) تبدیل شود.

آرون گروپس

زیادتر بخوانید:‌ بهترین بازی های 2022

اندوخته‌گذاری کلان عربستان سعودی در صنعت گیم

صندوق اندوخته‌گذاری دولتی عربستان با نام “گروه بازی‌های هوشمند” این اندوخته‌گذاری را انجام می‌دهد. بر پایه شرح‌ها، 50 میلیارد ریال عربستان برای خرید و توسعه یک ناشر بازی و 70 میلیارد ریال برای خرید سهام شرکت‌های بازی‌سازی هزینه شده است.

علاوه بر این، عربستان سعودی 20 میلیارد ریال در کسب و کارهای بالغ در صنعت بازی و 2 میلیارد ریال در شرکت‌های نوپا در صنعت بازی و ورزش‌های الکترونیکی اندوخته‌گذاری می‌کند.

سرمایه‌گذاری کلان عربستان سعودی در صنعت گیم

محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی و رئیس گروه ساووی، گفت که این سرزمین می‌خواهد اقتصاد خود را با پتانسیل صنعت بازی گسترش دهد. او همچنین بیان کرد:

ما از پتانسیل استفاده نشده در صنعت بازی و بازی‌های الکترونیکی برای تنوع بخشیدن به اقتصاد خود استفاده می‌کنیم. ما می‌خواهیم نوآوری در این صنعت را نزد ببریم و سرگرمی و رقابت بازی‌های الکترونیکی را در سراسر سرزمین گسترش دهیم.

این اولین بار نیست که عربستان سعودی اندوخته‌گذاری در بازی‌های الکترونیکی را اعلام می‌کند و در قبل نیز این سرزمین به اندوخته‌گذار فعال در این صنعت تبدیل شده است. در قبل نیز این سرزمین با اندوخته‌گذاری عمومی، سهام اکتیویژن بلیزارد، الکترونیک آرتز و حتی نینتندو را خریداری کرده است.

علاوه بر این، Savvy قبلا سهام شرکت Embracer Group AB و همچنین قسمت بازی‌های الکترونیکی Modern Times Group را به قیمت 1.05 میلیارد دلار خریداری کرده بود. همچنین مدیر عامل Savvy برایان درون است؛ فردی که در قبل رئیس استودیوهای جهانی اکتیویژن بلیزارد بود.

همه این اندوخته‌گذاری‌ها علامت می‌دهد که عربستان نمی‌خواهد در آینده اقتصادش به درآمدهای نفتی وابسته باشد و حالا در حوزه‌هایی کوشش می‌کند که می‌تواند منافع بی‌شماری برای این سرزمین عربی در آینده داشته باشد.

زیادتر بخوانید:

نظر شما در مورد اندوخته‌گذاری کلان عربستان سعودی در صنعت گیم چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک گذاشته و اخبار علمی را از جونی دنبال کنید.

[ad_2]