انشا درباره هفته نگهداری مقدس با مقدمه و نتیجه گیری برای مدرسه

[ad_1]

به مناسبت هفته نگهداری مقدس ما در این مقاله انشا درباره هفته نگهداری مقدس با مقدمه و نتیجه گیری، انشا درمورد شهیدان نگهداری مقدس، متن نگهداری مقدس برای مدرسه برای کمک به علم آموزان پایه چهارم، پنجم، ششم و هشتم در این مطلب با شما به اشتراک گذاشته ایم.

به نگهداری رزمندگان ایران در مقابل نیروهای عراقی در دوران هشت سال جنگ تحمیلی بین ایران و عراق، نگهداری مقدس گفته می شود. جنگ ابرقدرت های دنیا با ایران و هشت سال نگهداری مقدس یک آزمون عظیم برای اثبات شجاعت و از جان گذشتگی ملت ما در طول دوران نگهداری مقدس به حساب می آید. به مناسبت هفته نگهداری مقدس ما در این مقاله انشا درباره هفته نگهداری مقدس با مقدمه و نتیجه گیری، انشا نگهداری مقدس کودکانه، انشا در مورد شهیدان نگهداری مقدس، انشا در مورد نگهداری مقدس کلاس پنجم و ششم، انشا درباره نگهداری مقدس پایه هشتم، انشا در مورد نگهداری مقدس پایه چهارم را برای نیرومند توانایی نوشتاری علم آموزان در پایه های مختلف مهیا کرده ایم، اگر به دنبال انشا درباره هفته نگهداری مقدس با مقدمه و نتیجه گیری هستید تا آخر مطلب دنبال مینویسم باشید.

انشا در مورد هفته نگهداری مقدس

مقدمه برای انشا نگهداری مقدس

به هشت سال جنگ تحمیلی با سرزمین عراق، مقاومت و رشادت رزمندگان اسلام، نگهداری مقدس گفته می شود. نام این جنگ به این دلیل تحمیلی است که ایران این جنگ را شروع نکرد و رئیس جمهور سرزمین عراق به سرزمین ما حمله کرده و مردم ما در برابر حملات سرزمین دشمن، مقاومت کرده و برنده میدان شدند.

31 شهریور ماه سال روز شروع جنگ تحمیلی از سو رژیم بعثی عراق علیه جمهوری اسلامی ایران به نام هفته نگهداری مقدس نام گذاری شده است و تا ششم مهرماه ادامه دارد. سرزمین ما 8 سال تمام درگیر جنگ همه جانبه با سرزمین دشمن بود، اگرچه که نگهداری از جان و مال خود در برابر حملات دشمن یک امر کاملا طبیعی است اما نام این نگهداری از سرزمین از اون جهت مقدس است، زیرا که هشت سال نگهداری مقدس، حدیث مقاومت، دلاوری، فداکاری ملتی است که در راه نگهداری از مدرسه، انقلاب و وطن اسلامی خویش تا پای جان قله های بلند رشادت و شهادت را فتح کردند و دشمن را در رسیدن به هدف خود نا کام گذاشتند.

شجاعت و از جان گذشتگی مردم و رزمندگان اسلام در اون تاریخ و خون پاک شهدا، امنیت و راحتی را برای نسل امروز و آیندگان به هدیه آورد. همه ی ما، رفاه و زندگی راحت ای که در حال آماده داریم را مدیون دلاوری و رشادت سربازان جنگ و شهدا هستیم.

از مطالب انشا درباره جانباز و متن درباره جانباز نیز می توانید برای نوشتن انشا درباره نگهداری مقدس کمک بگیرید.

انشا نگهداری مقدس کودکانه

به 8 سال جنگ ایران با عراق، نگهداری مقدس گفته می شود، به این دلیل ما به جنگ خود نگهداری مقدس میگوییم چون ما جنگ را شروع نکردیم بلکه صدام، رییس جمهور عراق به ما حمله کرد و ما مجبور بودیم از خاک سرزمین و وطن خود نگهداری کنیم.

البته که سن ما کودکان کمتر از اون است که بخواهیم در مورد جنگ و شهیدان نگهداری مقدس صحبت کنیم و تجربه ای در این مورد نداریم، اما ما کودکان راجب 8 سال نگهداری مقدس، شجاعت، رشادت و از خودگذشتگی شهیدان اون دوره چیزهای زیادی شنیده ایم و همین دلیل شده که شهیدان را فراوان دوست داشته باشیم، آنهایی که با اعتقاد و فداکاری هایشان سرزمین ما را از دست دشمن نجات دادند.

امروز امنیت و آرامشی که ما داریم از دفاعع مقدس است که دلاوران تاریخ جنگ با خون خود برای ما به وجود آوردند. در اون تاریخ فراوان از شهدا زمانی به جنگ میرفتند سن فراوان کمی داشتند و نوجوان و کم سن بوده اند. اما از نظر شجاعت و فداکاری حتی از مردان عظیم و قدرتمند هم توانا تر و شجاع تر بوده اند. آنها بدون خوف به جنگ با دشمن رفتند و هیچ وقت از مردن یا زندانی شدن به دست دشمن ترسی نداشتند.

اگر امروز به مدرسه می رویم و شب با خیال راحت سر بر بالین می گذاریم و زندگی می کنیم، همه این ها مدیون سربازان وطن است که دلیل شدند دشمن دست از سر ما بردارد و از سرزمینمان محافظت کردند.

انشا در مورد شهیدان نگهداری مقدس

در هر تاریخ، زمانی نام شهدا بر سر زبان ها جاری می شود، اسم شهید با احترام و ابهت خاصی دنبال است، شهادت هنر مردان خداست و شهادت فقط به معنای کشته شدن نیست. شهادت یعنی در راه خدا کشته شدن. شهادت مرگی است که انسان با پای خود به سوی اون روانه می شود، شهدا آرمان، عدالت و آزادی را در سر می پروراندند.

شهیدان کسانی بودن که زمانی دیدند ایران در خطر است و مردم در برابر دشمن بی نگهداری هستند خانه و خانواده و همسر و فرزندان خودشان را رها کردند و از خوشی ها و جوانی شان گذشتند تا به کمک مردم بروند، صحیح است که جنگ در هیچ حالتی خوب نیست اما اگر وطن و خاک سرزمین و مردمان این سرزمین در معرض حمله و یورش نامحرمان و دشمنان قرار گرفت، باید تا آخرین قطره خون از ناموس و وطن خود نگهداری کرد و جان شیرینت را فدای آنها کرد.

یاد و خاطر شهیدان، ریشه در قلب مردم یک سرزمین داشته و هیچ وقت از خاطرات وطن دور نمی شود. شهید، جان خود را در راه وطن و آرمان های اون از دست داده و به علو درجات در بین بهشتیان دست یافته است. این وعده پروردگار است که شهدا هیچ وقت نمی میرند و همیشه زنده هستند.

در طول تاریخ فرهنگ شهادت، همیشه در ایران زمین جای داشته و همین دلیل می شود که پرچم ایران اسلامی در سراسر دنیا، همیشه برافراشته باشد. ما نسل آینده و سرنوشت ساز سرزمین هیچ وقت شجاعت رزمندگان اسلام در نگهداری مقدس را یاد بردن نمی کنیم و همچنان راهشان را ادامه خواهیم داد.

انشا در مورد نگهداری مقدس کلاس پنجم و ششم

یکی از موضوعات انشا که علم آموزان می توانند راجب اون مطالب زیادی بنویسند، انشا در مورد هفته نگهداری مقدس می باشد. به همین دلیل در این قسمت یک انشا درباره هفته نگهداری مقدس مهیا کرده ایم تا کمکی برای علم آموزان کلاس پنجم و ششم باشد.

صحبت از نگهداری مقدس و دلاوری های رزمندگان اسلام به جهت بزرگی و از خودگذشتگی آنها کار ساده ای نیست. رئیس جمهور عراق، صدام جنگ و تجاوزعلیه ایران را در ساعت 20/15 روز 31 شهریور ماه 1359 با حملات هوایی شروع و ظرف چند ساعت ، 19 نقطه مهم ، از جمله فرودگاه های سرزمین مارا مورد حمله قرار داد.

به طور کلی نگهداری مقدس 7 سال و 11 ماه طول کشید، تعداد کل شهدای جنگ ایران و عراق، بر پایه آخرین آمار 188 هزار و 15 نفر اعلام شده است. سرزمین ما در طول هشت سال درگیر یک جنگ همه جانبه بود. رزمندگان و دلاوران اسلام در هشت سال نگهداری مقدس در حساس ترین دوران تاریخ قدم های استواری در راه واقعیت برداشتند.

هشت سال نگهداری مقدس یک امتحان عظیم برای اثبات اعتقاد، مقاومت و حقانیت ملت ایران در برابر دشمنان بوده است، رزمندگان با دلاوری و از جان گذشتگی، امنیت و راحتی را برای نسل های آینده سرزمین آماده کردند، بسیاری از شهیدان حتی فرزندان خود را ندیدند و فرزندانشان برای همیشه از ملاقات اون‌ها محروم شدند. بسیاری از مادران که فرزند خود را راهی جنگ با دشمن کردند تا از جان و مال و ناموس مردم ایران نگهداری کنند و زنانی که همسرانشان را از دست دادند اما با غیرت و از خودگذشتگی فرزندان بی گناه شهدا را به سختی اما به درستی عظیم کردن تا بتوانند راه شهیدان را ادامه دهند.

انشا درباره جنگ برای علم آموزان

انشا درباره نگهداری مقدس پایه هشتم

همان طور که می دانید صحبت کردن برای نسل جدید از نگهداری مقدس و اینکه جنگ تحمیلی ما چه تفاوت هایی با جنگ های دیگر دارد و سخن گفتن از شهدا و جانبازان نگهداری مقدس کمی دشوار است، ولی آشنایی نسل جدید با آرمان های شهدا و با ارزش و مهم بودن جهاد و مظلومیت ما در جنگ بر علیه تمام دنیا فراوان مهم است و هر یک از ما باید در جهت آشنایی این نسل با سال های نگهداری مقدس و سختی ها و با ارزش و مهم بودن نگهداری از سرزمین در وقت جنگ قدم برداشته و بکوشیم.

سربازان فداکار اسلام در طول هشت سال نگهداری مقدس، جان در کف و غیورانه از وطن اسلامی نگهداری کردند. امنیت، اقتدار تاریخ حال ما، مرهون زحمات این قشر ایثارگر است. نگهداری جانانه و مبتنی بر فکر اسلامی و انقلابی ملت قهرمان ایران در نگهداری مقدس نه تنها هیچ دستاورد و سودی برای رژیم بعثی و حامیان او نداشت بلکه از سرزمین ما یک سرزمین مقتدر ساخت که نامش در سرتا سر دنیا درخشید و همیشگی شد.

پاسبانی و محافظت از ارزش های شهدا و رزمندگان اسلام و انتقال فرهنگ نگهداری مقدس به نسل کم سن و آینده سرزمین، یک امر ضروری است. با توجه به توطئه ها و نقشه های شوم دشمنان اسلام برای ضربه زدن به سرزمین و از بین بردن اطمینان و امنیت بین مردم به مخصوص نسل کم سن، یادآوری تلاش ها و مجاهدت های رزمندگان اسلام در جنگ تحمیلی و تبیین فرهنگ از خودگذشتگی و شجاعت انها باید در الویت کاری مسئولان امر قرار گیرد تا به یک آرمان ابدی تبدیل شود.

نوشتن انشا در موردشهیدان راه حق، شهادت و نگهداری مقدس، در سال های جنگ تحمیلی با عراق، دلیل می شود تا ما با عزم و تصمیم توانا در راه اعتلای فرهنگ و کشورمان بکوشیم و نام ایران اسلامی را با ارزش فراوان داشتن سربلند نگه داریم.

انشا در مورد نگهداری مقدس پایه چهارم

نگهداری مقدس یعنی نگهداری از سرزمین در تاریخ جنگ، هفته نگهداری مقدس بهترین زمان برای پاسداری از ارزش های نگهداری مقدس و تاریخ جنگ است.

در روز 31 شهریور 1359 با حمله ارتش عراق به مرزهای غرب و جنوب و حمله هوایی به چند فرودگاه ایران جنگ تحمیلی ۸ ساله دولت عراق به رهبری صدام حسین رئیس جمهور عراق علیه ایران شروع شد.

فراوان از شهدا زمانی عازم مرزهای جنوب سرزمین برای نگهداری از سرزمین شدند سن کمی داشتند و نوجوان و کم سن بوده اند . فراوان از مادر ها پسر هایشان را در جنگ از دست دادند و فراوان از بچه ها در جنگ پدرهایشان را از دست دادند و فرزندان شهدا شدند.

فراوان از وقت ها این فرزندان شهدا دلشان برای پدرشان باریک می شود و به آنها می گویند شما مهربان نبودید و گرنه نمی رفتید و ما را ترک نمی کردید اما مادرشان به آنها می گویند که پدرانشان رفتند تا تمام فرزندان این سرزمین آزاد زندگی کنند و بدون خوف از حملات دشمن بتوانند درس بخوانند.

با وجود اینکه ما هشت سال جنگ کردیم و سختی های فراوانی را در طول این هشت سال صبر کردیم ولی حتی یک وجب از خاک خود را به دشمن ندادیم و دشمن را از کشورمان خارج انداختیم . حال ما علم آموزان هم باید همانند شهیدان شجاعف فداکار و با اعتقاد باشیم.

نتیجه گیری انشا در مورد انشا با داستان نگهداری حقدس

انشا درباره هفته نگهداری مقدس، دلاوری و فداکاری رزمندگان و شهدای جنگ موجب می شود که بدانیم امروز جوانان ما تشنه آگاهی از آرمان های دلاوران نگهداری مقدس هستند و باید با برنامه ریزی مناسب در جهت انتقال این ارزش ها به جوانان تلاش کنیم، هفته نگهداری مقدس فرصتی است که بار دیگر اتفاقات این حماسه افتخارآمیز مورد بازخوانی قرار گیرد. پاسداری از ارزش های شهدا و رزمندگان اسلام و انتقال فرهنگ نگهداری مقدس به نسل کم سن و آینده سرزمین یک وظیفه ی همگانی بر دوش ما است که باید اون را به نحو احسن انجام دهیم.

[ad_2]