اگر فیلترشکن پولی کار نمی‌کند، شکایت کنید!

[ad_1]

اتحادیه فناوران کامپیوتر تهران اعلام کرد که اگر فیلترشکن پولی شما کار نکرد، می‌توانید به اتحادیه شکایت کنید.

شرح‌ها حاکی از یک رکورد تاریخی 3000 درصدی برای جستجوی VPN، توسط کاربران ایرانی است. در واقع با توجه به شرایط سرزمین اکثر مردم به خرید وی پی ان‌های پولی رو آورده‌اند که در اکثر موارد ناتوان هستند و یا کار نمی‌کنند.

یبشتر بخوانید: دسترسی به VPN کاملا مختل شد؛ افزایش 3000 درصدی جستجوی VPN

ثبت شکایت از فروشندگان فیلترشکن پولی

بازرس هیات مدیره اتحادیه فناوران کامپیوتر تهران، «سعید نقوی‌ الحسینی»، در سخنانش به افزایش خرید فیلترشکن در بازار ایران به دنبال قطع سرویس برخی از شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌ها نشانه کرد.

ثبت شکایت از فروشندگان VPN

سعید نقوی‌ الحسینی اعلام کرد که مردم به برنامه‌های ایرانی اطمینان ندارد و به خرید فیلترشکن‌های پولی که در برخی از مراکز خدماتی تا 280 هزار تومان قیمت دارد، رو آورده‌اند. او مردم را به ثبت شکایت از فروشندگان VPN در صورتی که فیلترشکن خریداری شده فراوان گران باشد و یا کار نکند، تشویق کرد و گفت: «مردم باید به اتحادیه‌ها مراجعه نمایند».

نقوی‌ الحسینی همچنین اعلام کرد با قطع سرویس‌های خارجی، جستجوی کاربران ایرانی برای دریافت فیلترشکن، رکورد 3000 درصدی داشته است. او گفت:

برخی مردم که فرزندان‌شان دانشجوی خارج از سرزمین هستند یا عمر کسب و کارشان به فضای غیر واقعی وابسته است مجبورند برای خرید فیلترشکن به جستجو کافی‌نت‌ها یا رسته خدماتی موبایل بروند.

بنابر ادعای او، اکثر فیلترشکن‌ها قطع بوده و یا با اختلال جدی مواجه‌ هستند. مردم برای ثبت شکایت از فروشندگان VPN که کارایی ندارد، به کجا مراجعه کنند؟ نقوی الحسینی در پاسخ به این سوال گفت:

مردم باید ببینند از کدام اتحادیه خدمات کسب کرده‌اند؟ چنانچه مردم بابت خرید فیلترشکن هزینه گزافی داده باشند برای دریافت‌حقوق‌شان به اتحادیه فناوران کامپیوتر، مخابرات یا صوت و عکس مراجعه کنند.

شاهد افزایش خرید فیلترشکن در بازار ایران هستیم، اما بررسی‌ها حاکی از این داستان است که روند مسدودسازی فیلترشکن‌ ها نیز به مرحله اوج خود رسیده است. توصیه مسئولان به مردم، استفاده از اپلیکیشن‌های ایرانی است، اما بنابر ادعای نقوی، مردم به برنامه‌های ایرانی اطمینان ندارند و زیر بار صحبت مسئولان نخواهند رفت. نقوی در راستای همین داستان گفت:

این روزها قسمت زیادی از نخبگان یا فعالان استارتاپی به کشورهای اروپایی مهاجرت کردند. دلیل مهاجرت این افراد هم به شرایط سیاسی یا اقتصادی مربوط می‌شود. الآن با محدود کردن اینترنت و قطع شدن برخی اپلیکیشن‌های خارجی برخی مردم دیگر نمی‌توانند از افراد خانواده خود با خبر شوند.

زیادتر بخوانید:

نظر شما در مورد ثبت شکایت از فروشندگان فیلترشکن پولی چیست؟ لطفا نظرات خود را در قطعه کامنت با جونی در بین بگذارید.

[ad_2]