اگر کمردرد دارید این مطلب مهم را از دست ندهید

[ad_1]

رئیس مرکز تحقیقات روماتولوژی سرزمین انواع کمردردها و دلیل آنها را تشریح کرد.

به شرح وقت سحر به تعریف از ایسنا؛ پزشک احمدرضا جمشیدی درباره علل شایع بروز کمردردها،‌ گفت: کمردردها علل مختلفی دارند که یکی کمردردهای مکانیکی است. این نوع از کمردرد بر دلیل‌ کوشش ساختن شده و با استراحت بهبود می‌یابد.

دلیل این نوع از کمردردها می‌تواند جابجایی دیسک کمر یا آرتروز پایه فقرات یا ضایعات دور و بر مفصلی همانند عضلات و اعصاب دور و بر کامل باشد که وابسته مشکل می‌شود و باید بر پایه اون دلیل ویژه، مورد بررسی قرار گیرد.

زیادتر بخوانید: اثرات گوش دادن به صدا پرندگان تعجب زده تان می کند!

وی افزود: از سوی دیگر برخی کمردردها التهابی یا روماتیسمی هستند که سبب می‌شوند درد در حالت استراحت ساختن شود؛ همانند بیماری رماتیسم پایه فقرات یا رماتیسم پسوریازیس که سبب درد التهابی و خشکی سحر گاهی در کمر افراد می‌شود.

او تاکید کرد: اگر کمردرد مکانیکی باشد و به سایر اندام‌ها انتشار نیابد با استراحت کردن و برخی ورزش‌ها رفع می‌شود، ولی اگر کمردرد انتشاری به دنبال درگیری سیاتیک وجود داشت حتما باید افراد به پزشک مراجعه کنند.

رئیس مرکز تحقیقات روماتولوژی سرزمین در آخر هشدار داد: در شکل بروز کمردرد با علائم عمومی همانند تب، درد، ضعف و کاهش وزن، حتما باید فرد از نظر بیماری‌های روماتیسمی توسط پزشک بررسی شود.

[ad_2]