ایلان ماسک برای ارائه اینترنت به ایران دست به کار شد

[ad_1]

ایلان ماسک در توییتی گفته استارلینک برای ارائه خدمات در ایران، خواهان معافیت از تحریم‌ها می‌شود. اما باید چشم به راه اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در کشورمان باشیم؟

به شرح وقت سحر به تعریف از دیجیاتو؛ هر چند وقت یکبار خدمات اینترنت ماهواره‌ای استارلینک به سرزمین جدیدی راه پیدا می‌کند، با این حال تا به امروز کاربران در ایران نتوانسته‌اند اون را تجربه کنند.

اما حالا مدیرعامل اسپیس ایکس، ایلان ماسک گفته این شرکت برای ارائه خدمات استارلینک در کشورمان، درخواست معافیت از تحریم‌ها را خواهد داد.

زیادتر بخوانید: توییت مرموز “ایلان ماسک” درباره مرگش همه را دلواپس کرد!

ایلان ماسک دیروز در توییتی مدعی شد که با ارائه خدمات استارلینک در قطب جنوب، حالا این سرویس در تمام قاره‌ها فعال است.

زیر همین توییت کاربری از ایلان ماسک پرسیده که آیا از نظر فنی امکان ارائه خدمات استارلینک به کاربران ایرانی وجود دارد یا خیر. مدیرعامل اسپیس ایکس در پاسخ به این سوال گفته استارلینک خواهان معافیت از تحریم‌ها خواهد شد:

«استارلینک در این زمینه خواهان معافیت از تحریم‌ها علیه ایران خواهد شد.»

اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در ایران؟

در حالی که ایلان ماسک گفته برای ارائه خدمات استارلینک خواهان معافیت از تحریم‌ها خواهد شد، همین داستان برای دسترسی کاربران به اینترنت ماهواره‌ای کافی نخواهد بود.

علاوه بر دریافت مجوز، خرید تجهیزات مورد نیاز برای استفاده از اینترنت ماهواره‌ای استارلینک هزینه زیادی روی دوش کاربران می‌گذارد و البته باید هزینه‌های مربوط به خود سرویس را هم درنظر گرفت. بنابراین صبر نمی‌رود حداقل در آینده نزدیک کاربران در ایران بتوانند به خدمات استارلینک دسترسی پیدا کنند.

با وجود چنین موضوعی، اسپیس ایکس می‌خواهد اینترنت ماهواره‌ای استارلینک را در اختیار کاربران موبایل قرار دهد. در واقعیت اسپیس ایکس و تی-موبایل (T-Mobile) می‌خواهند از سال آینده میلادی به شکل بتا استارلینک را به شکل مستقیم در اختیار کاربران گوشی‌های هوشمند قرار دهند.

با این حال حتی اگر ایلان ماسک و تی-موبایل در رسیدن به این هدف برنده شوند، دوباره هم مدتی طول می‌کشد تا کاربران در کشورهای دیگر بتوانند چنین قابلیتی را تجربه کنند. البته اسپیس ایکس نیاز به دریافت مجوز برای ارائه خدمات در سرزمین هدف خواهد داشت.

با این حال باید چشم به راه انتشار اطلاعات زیادتر درباره این برنامه اسپیس ایکس بمانیم.

 

[ad_2]