اینترنت کی وصل میشه امروز چهارشنبه 6 مهر 1401 (قطعی اینترنت امروز)

[ad_1]

اینترنت کی وصل میشه امروز چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱ – اینترنت اینستاگرام و واتساپ و دنبال کی وصل میشه امروز ۶ مهر ۱۴۰۱ + تاریخ دقیق وصل شدن اینترنت از ساعت ۱۶ تا ۲۴ اینترنت کی وصل میشه ۶ مهرماه ۱۴۰۱ با جزئیات میخوانید:

اینترنت کی وصل میشه امروز چهارشنبه 6 مهر 1401 (قطعی اینترنت امروز)

اینترنت کی وصل میشه امروز چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱ (قطعی اینترنت امروز)

اینروزها که به دلیل اغتشاشات و ناآرامی ها اینترنت دنبال و اینترنت اینستاگرام و واتساپ از حوالی ساعت ۱۶ با محدودیت دنبال بوده است و تا حوالی ساعت ۲۴ (۱۲ شب) قطع میشود و به احتمال فراوان، امروز چهارشنبه ۶ مهرماه ۱۴۰۱ نیز این قطعی ادامه دارد.

احمد وحیدی وزیر سرزمین می گوید: در اتفاقات اخیر، برخی از شبکه‌های غیر واقعی آتش بیار معرکه بودند و ساماندهی اغتشاشات را بر وظیفه داشتند. قسمت زیادی از فتنه‌ها تحت آموزش همین فضای غیر واقعی بوده است و برای دور زدن قطعی اینترنت از روش‌هایی استفاده می‌کردند.

او گفت: برخی از این شبکه‌های غیر واقعی با انتشار برخی تصاویر که بعضا واقعی هم نیستند، تلاش می‌کنند هم مردم را تحریک کرده و هم به اون‌ها آموزش دهند. طبیعی است در چنین حالتی ما برای نگه داری امنیت، ردیف عمومی، راحتی و حقوق شهروندی مردم، محدودیت‌هایی را اعمال می‌کنیم تا نتوانند اون‌ها از راه شبکه‌های غیر واقعی، اغتشاشات را هدایت کنند.

به گفته وزیر سرزمین، تا آخر یافتن اغتشاشات محدودیت های اینترنتی ادامه دارد. اغتشاشگران موجب اعمال چنین محدودیت‌هایی می‌شوند و هرگاه دستگاه امنیتی و اطلاعاتی ایمن شود که دیگر چنین موضوعیتی نیست این محدودیت‌ها برداشته می‌شود.

اخیرا، قطع پهنای باند اینترنت بین الملل در ساعاتی از روز روی اپراتورهای تلفن دنبال، محدودیت هایی را برای برخی از اینترنت های خانگی هم ایجادکرده است. محدودیت هایی که وزیر ارتباطات، خبرگزاری تسنیم و وزیر سرزمین تاکید کرده اند موقتی هستند اما کارشناسان معتقدند تاریخ آخر این محدویت ها مشخص نیست زیرا رفع آنها در گرو تصمیم شورای عالی امنیت مردمی است که متناسب با فضای سیاسی سرزمین خواهد بود.

در چند روز اخیر به دلیل به وجود آمدن شرایط با عجله و ساختن برخی اغتشاشات در نقاط مختلف سرزمین، شاهد اختلال در دسترسی به اینترنت و در ادامه فیلتر شبکه های غیر واقعی خارجی به مخصوص اینستاگرام بوده ایم . به گفته فعالان کسب و کار غیر واقعی اغتشاشات اخیر دلیل افت شدید بازار کسب و کارهای اینترنتی شده است.

[ad_2]