اینترنت کی وصل میشه امروز یکشنبه 17 مهر 1401 (قطعی اینترنت دنبال اینستاگرام واتساپ)

[ad_1]

اینترنت کی وصل میشه امروز یکشنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۱ – اینترنت اینستاگرام و واتساپ کی وصل میشه مهر ۱۴۰۱ اینترنت دنبال کی وصل میشه امروز یکشنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۱ + تاریخ دقیق وصل شدن اینترنت کی وصل میشه ۱۷ مهرماه ۱۴۰۱ و آیا قطعی اینترنت واتساپ و اینستاگرام تمام شد کی وصل میشه امروز با جزئیات میخوانید:

اینترنت کی وصل میشه امروز یکشنبه 17 مهر 1401 (قطعی اینترنت همراه و اینستاگرام و واتساپ)

اینترنت کی وصل میشه امروز یکشنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۱ (قطعی اینترنت دنبال و اینستاگرام و واتساپ)

باتوجه به یواش شدن جو اغتشاشات در سرزمین محدویت های اینترنتی کمتر شده و برخی اپراتورها به کوشش عادی بازگشتند، اما هنوز تاریخ رفع محدودیت های اینترنت اینستاگرام و واتساپ مهر ۱۴۰۱ مشخص نیست

در روزهای اخیر اینترنت تلفن دنبال، حوالی ساعت ۱۶ الی ۲۴ به طور کامل قطع می‌شد و صرفا دسترسی به سایت های داخلی امکانپذیر بود. همچنین اینستاگرام و واتساپ نیز همچنان فیلتر می باشد. امروز ۱۶ مهر ۱۴۰۱ نیز علاوه بر اینترنت دنبال و اینستاگرام، اینترنت خانگی با اختلال دنبال و دسترسی به گوگل نیز با مشکل بوده است.

ساعات قطعی اینترنت دنبال متغیر بوده و از حوالی ساعت ۱۵ تا ۲۴ وابسته قطعی و اختلال بوده است. اما با این حال اینترنت خانگی هنوز مشمول قطعی نشده و اما گاهی با اختلال دنبال است.

طبق آخرین خبرها، از رفع فیلتر اینستاگرام و واتساپ خبری نیست و و برخی خبرها حاکی از فیلترینگ دائمی اینستاگرام میدهند. یعنی کاربران چشم به راه رفع قطعی و رفع فیلترینگ اینستاگرام و واتساپ نباشند.

تا این ثانیه هیچ تصمیم جدیدی درباره فیلترینگ دائمی گرفته نشده و حتی وزیر ارتباطات گفته شورای عالی فضای غیر واقعی جلسه جدیدی نداشته است.اگرچه حجت الاسلام محمد جعفر منتظری دادستان کل سرزمین انتقادات جدی به این پلتفرم‌ها داشته است اما تا امروز هیچ یک از قضات حکم قضایی برای بستن این پلتفرم ها همانند آنچه پیشتر درباره تلگرام چهره داد صادر نکرده است.

همچنین عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات درباره فیلتر اینستاگرام و واتساپ گفته بود: همانطور که قبلاً هم مراجع ذیصلاح گفتند، برخی پلتفرم‌های بعضاً آمریکایی بستری برای اغتشاشات شده بودند که محدودیت‌هایی بر اون‌ها اعمال شده است.

او گفت: قطعی اینترنت و اینستاگرام و واتساپ به من مربوط نمی شود و باید وزیر سرزمین درباره تاریخ وصل شدن اینستاگرام و واتس آپ تصمیم بگیرد

در روزهای اخیر بسیاری از کاربران و صاحبان کسب کار از ادامه قطعی شبکه های اجتماعی اعلام نارضایتی کرده و خبر از مختل شدن ارتباطات روزمره و صدمه به کسب و کار خود می دهند.

احمد وحیدی وزیر سرزمین می گوید: در اتفاقات اخیر، برخی از شبکه‌های غیر واقعی آتش بیار معرکه بودند و ساماندهی اغتشاشات را بر وظیفه داشتند. قسمت زیادی از فتنه‌ها تحت آموزش همین فضای غیر واقعی بوده است و برای دور زدن قطعی اینترنت از روش‌هایی استفاده می‌کردند.

او گفت: برخی از این شبکه‌های غیر واقعی با انتشار برخی تصاویر که بعضا واقعی هم نیستند، تلاش می‌کنند هم مردم را تحریک کرده و هم به اون‌ها آموزش دهند. طبیعی است در چنین حالتی ما برای نگه داری امنیت، نظم عمومی، راحتی و حقوق شهروندی مردم، محدودیت‌هایی را اعمال می‌کنیم تا نتوانند اون‌ها از راه شبکه‌های غیر واقعی، اغتشاشات را هدایت کنند.

به گفته وزیر سرزمین، تا آخر یافتن اغتشاشات محدودیت های اینترنتی ادامه دارد. اغتشاشگران موجب اعمال چنین محدودیت‌هایی می‌شوند و هرگاه دستگاه امنیتی و اطلاعاتی ایمن شود که دیگر چنین موضوعیتی نیست این محدودیت‌ها برداشته می‌شود.

سپس از اعتراضات به مرگ مهسا امینی و گشت ارشاد در هفته قبل اینستاگرام، واتس‌اپ، گوگل‌پلی، اپ‌استور، لینکدین، سایت اینترنت ماهواره‌ای استارلینک و بازی کلش‌اوکلنز بسته و فیلتر شدند. شرح‌ها حاکی از این است که اینترنت دنبال و اینترنت پابرجا نیز در نقاط مختلف سرزمین طی ساعاتی از روز قطع می‌شود.

[ad_2]