این مطلب را متاهل‌ها ابدا نخوانند!

[ad_1]

گاهی زمان‌ مجرد بودن می‌تواند به افراد حس آزادی و قدرت بدهد. شما می‌توانید هر کاری انجام دهید بدون این که دلواپس کاری باشید که شریک عاطفی‌تان انجام می‌دهد.

به شرح وقت سحر به تعریف از برترین‌ها: گاهی زمان‌ مجرد بودن می‌تواند به افراد حس آزادی و قدرت بدهد. شما می‌توانید هر کاری انجام دهید بدون این که دلواپس کاری باشید که شریک عاطفی‌تان انجام می‌دهد. در کنار این مزایا، ثانیه‌هایی هم وجود دارد که این آزادی و عدم دلبستگی می‌تواند خسته‌کننده و دنبال با حس تنهایی باشد.

حتی اگر با حس انزوا و شادی برای داشتن شریک عاطفی دست و پنجه آرام می‌کنید، با انجام دادن یک سری از کارها، می‌توانید حس بهتری نسبت به مجرد بودن داشته باشید که در ادامه ۶ راه اون را به کوشش مجله دیجی کالا معرفی می‌کنیم.

۱. دیدگاه خود را تغییر دهید

یافتن راه‌هایی برای غلبه بر تنهایی و داشتن حس خوب نسبت به مجرد بودن،‌ هم برای راحتی ذهنی و هم برای سلامتی شما فراوان مهم است. حس تنهایی از جمله تنهایی از جنبه‌ی نداشتن رابطه‌ی عاشقانه، می‌تواند تاثیر جدی بر سلامت و شادی افراد بگذارد. حس انزوا، تنهایی و عدم حمایت دلیل اختلال در خواب، کاهش ایمنی و سلامتی بدن و افزایش مشکلات سلامت جاری می‌شود.

دیدگاه شما درباره‌ی رابطه، نقش مهمی در حس شما نسبت به مجرد بودن دارد. یافته‌های یک مطالعه علامت می‌دهد افرادی که به خودشان با ارزش و مهم بودن می‌دادند و به طور داوطلبانه مجرد بودند، کمتر حس تنهایی را شرح می‌کردند. در مقابل افرادی که حس می‌کردند داشتن یا نداشتن شریک عاطفی، غیر ارادی است، زیادتر حس تنهایی می‌کردند.

حس شما درباره‌ی مجردی می‌تواند تحت تاثیر عوامل زیادی باشد؛ از جمله:

کلیشه‌هایی که افراد مجرد را ناراحت، تنها و ناخشنود علامت می‌دهند
فشار جامعه برای یافتن شریک زندگی و تشکیل خانواده
دید مردم به مجردی به نام منبع فردگرایی و استقلال
دلایل دیگری از جمله جنسیت و سن می‌توانند بر حس شما و دلیل مجردی تاثیر بگذارند؛ برای مثال:

مردان کم سن به احتمال فراوان دوست دارند بگویند مجرد هستند؛ زیرا می‌خواهند آزاد باشند و با دیگران قرار بگذارند.
زنان کم سن نیز دوست دارند بگویند مجرد هستند تا از صدمه دیدن و شکسته شدن قلبشان پیشگیری کنند یا به این دلیل که فکر می‌کنند شریک مناسبی نیستند.
جوانانی که سن بالاتری دارند «چه مرد و چه زن» به احتمال فراوان می‌گویند مجرد هستند، زیرا توانایی زیادی در معاشقه یا علاقه‌ای به متعهد بودن ندارند.
افراد مسن‌تر نیز می‌گویند مجردند تا بتوانند کارهایی را که دوست دارند، انجام دهند.
دیدگاه خود را به این قضیه تغییر دهید و به جای تمرکز روی جنبه‌های منفی مجرد بودن، روی نکاتی تمرکز کنید که از اون‌ها خوشی می‌برید یا آزادی‌ای که مجردی به شما می‌دهد.

۲. روی اهداف خود کار کنید

اگر مجرد بودن، شما را ناامید کرده است، یافتن اهداف دیگری به غیر از درون رابطه‌ی جدید شدن، به شما کمک می‌کند تا قدرت و اطمینان به نفس بیشتری داشته باشید. تمرکز این اهداف ممکن است بر زندگی زبر دست، سلامتی، روابط خانوادگی، سرگرمی‌های شما یا هر چیز دیگری باشد.

چیزهایی که ممکن است امتحان کنید:

شرکت در کلاس یا نام نویسی در یک برنامه برای ارتقای مدرک و درجه خود
نوشتن در دفتر خاطرات برای این که بتوانید کارهای مورد علاقه‌تان را راحت‌تر ردیابی کنید
یادگیری یک زبان جدید یا شروع یک سرگرمی جدید
هدف این است که روی یادگیری چیزهای جدید کار کنید تا بتوانید خودتان را از شخصی که در حال آماده هستید به کسی که دوست دارید باشید،‌ برسانید. این کار نه تنها به شما کمک می‌کند تا حس رضایت بیشتری از خود به نام یک فرد مجرد داشته باشید، بلکه دلیل می‌شود که خودتان را زیادتر بشناسید و بفهمید که از شریک آینده‌ی خود چه چیزی می‌خواهید.

۳. دست از سنجیدن بکشید

اگر حس بدی نسبت به مجرد بودن دارید، دیدن خانواده و دوستانتان در حالی که دارند در رابطه‌هایشان پیشرفت می‌کنند، مقاوم است. یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید رعایت کنید، پیشگیری از سنجیدن کردن خودتان با دیگران است؛ خواه افراد خانواده‌ یا نزدیک‌ترین دوستانتان باشند، خواه کسانی که از راه اینترنت با اون‌ها دوست شده‌اید.

واقعیت این است که شما نمی‌توانید تمام جزئیات زندگی یا رابطه‌ی شخص دیگری را بفهمید. اون چیزی که در پست‌ها و استوری‌های شبکه‌های غیر واقعی، یک رابطه‌ی عالی و رضایت‌قسمت را علامت می‌دهد، ممکن است در زندگی واقعی فراوان متفاوت باشد.

فقط به این دلیل که رابطه‌ی شخص دیگری برای اون‌ها عالی است، لزوماً به این معنی نیست که این رابطه، همان چیزی است که شما می‌خواهید. به جای درگیر شدن با سنجیدن‌ی خودتان با دیگران که تنها دلیل می‌شود حس کنید که شما مناسب و کافی نیستید، روی یافتن خوشبختی در زندگی خود و دستاوردهایتان تمرکز کنید.

۴. روی روابط دیگر خود اندوخته‌گذاری کنید

این نکته‌ی مهم را به یاد داشته باشید که روابط شما با افراد دیگر همانند دوستان و خانواده‌تان نیز برای شادی و حال خوب شما با ارزش و مهم بودن زیادی دارد. تحقیقات علامت داده است که افراد بزرگسال و مجرد، سلامت جاری کمتری نسبت به هم سن و سال‌های خود که در رابطه‌‌ی عاشقانه هستند، دارند. با این وجود میزان حمایت اجتماعی‌ای که افراد دریافت می‌کنند، می‌تواند نقش مهمی در جبران این مسئله داشته باشد. به عبارت دیگر؛ دانستن این داستان که شما از حمایت اجتماعی فراوان از سو افراد مهم زندگی‌تان برخوردار هستید، برای سلامت روانتان ضروری است.

بنابراین تا زمانی که مجرد هستید، بر روی روابط اجتماعی غیر عاشقانه‌ی خود تمرکز کنید. برای ملاقات با دوستانتان برنامه بریزید؛ حتی در شکل نیاز با دیدارهای غیر واقعی همانند تماس تصویری، این کار را انجام دهید. از اتفاقاتی که در زندگی عزیزانتان می‌افتند باخبر باشید و چند بار در هفته با اون‌ها چت کنید یا تعاملات آنلاین با یکدیگر داشته باشید.

ساختن ارتباطات جدید و پیدا کردن دوست‌های جدید نیز می‌تواند سودمند باشد. به گروه‌های آنلاین بپیوندید، برای اهدافی که برای شما مهم هستند، داوطلب شوید، در باشگاه‌های ورزشی محلی شرکت کنید یا یک باشگاه کتاب راه‌اندازی کنید. در بسیاری از موارد، نیرومند حمایت اجتماعی، ممکن است منجر به ملاقات شما با شخصی شود که به او علاقه‌مند می‌شوید.

۵. روی فواید مجرد بودن تمرکز کنید

در حالی که در رابطه بودن مزایایی دارد، تحقیقات علامت می‌دهد که تنهایی و مجرد بودن نیز می‌تواند مزایای خاصی داشته باشد. برای مثال:

صرف تاریخ زیادتر برای یافتن رابطه‌ی خوب، به این معنی است که احتمال بیشتری وجود دارد که شخصی را پیدا کنید که مناسب شما باشد.
شما تاریخ بیشتری برای دنبال کردن اهدافی همانند ادامه‌ی تحصیل و توسعه‌ی شغلی خود دارید.
شما تاریخ بیشتری برای آشنایی با اولویت‌ها و نیازهای خود دارید که در نهایت می‌تواند به شما در انتخاب یک شریک طولانی‌زمان و خوب تر کمک کند.

۶. با افراد جدید ملاقات کنید

حتی اگر در حال آماده مهیا‌ی ورود به رابطه‌ی جدید نیستید، ملاقات با افراد جدید می‌تواند سودمند باشد. دوستانتان می‌توانند راه مناسبی برای ساختن ارتباطات جدید باشند. اگر هنوز با ملاقات حضوری حس راحتی نمی‌کنید، یک ملاقات غیر واقعی می‌تواند جایگزین خوبی باشد. با فرد مورد نظرتان تماس تصویری بگیرید تا حین خوشی بردن از یک وعده‌ی غذایی یا انجام کوشش‌های دیگر، با همدیگر سخن بزنید. این کار به شما کمک می‌کند تا از علایق جدید خود درباره‌ی روابط عاشقانه مطلع شوید.

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که ملاقات غیر واقعی می‌تواند به نام یک یخ‌شکن عمل کند تا وقت ملاقات حضوری استرس کمتری داشته باشید و راحت‌تر بتوانید صحبت کنید.

سخن آخر

زندگی یک مسابقه نیست و شما نیازی به رسیدن به نقاط مشخص با شتاب خاصی ندارید. می‌توانید بدون وابستگی عاطفی به یک نفر، زندگی رضایت‌قسمت و شادی داشته باشید.

همچنین اگر با مجرد بودن راحت‌تر هستید و فکر می‌کنید آمادگی ورود به یک رابطه را ندارید، اشکالی ندارد. مهم‌تر از همه به خود یادآوری کنید که شما دوست‌داشتنی هستید. اگر زمانی تصمیم گرفتید که درون رابطه شوید، بفهمید افراد مجرد زیادی هستند که علایق و اهداف مشترکی با شما دارند.

[ad_2]