باغ موزه نگارستان و طراحی باشکوه و تاریخی این باغ

[ad_1]

همانطور که می دانید در تاریخ قاجاریان باغ های متعددی بنا شده اند که فراوان تاریخی و باشکوه هستند. اگر می خواهید یکی از زیباترین این باغ ها را بشناسید، می توانید در این قسمت با جاذبه های باغ موزه نگارستان نیز دوست شوید.

باغ موزه نگارستان

معرفی باغ موزه نگارستان

این باغ یکی از جاذبه های دیدنی در دور و بر تهران می باشد که با برخورداری از بکرترین جاذبه ها و شرایط آب و هوایی مناسب خود مورد توجه گردشگران است. فضای روح انگیز و راحتی قسمت این نواحی موجب شده تا هر ساله گردشگران زیادی از چنین جاذبه هایی دیدن کنند. در ساعات شلوغی می توانید، برای دور ماندن از کثیفی ها باید به این باغ سری بزنید. این باغ امروزه از مکان های دیدنی تهران به شمار می آید.

معماری باغ نگارستان

این باغ بنایی است که از تاریخ فتحعلی شاه باقی مانده و از جمله باغ های باشکوه در تهران می باشد. از دیگر باغ های سرشناس در تهران می توان به باغ گلشن قصر فیروز نشانه نمود. جذاب است بفهمید، این باغ یکی از عظیم ترین گلستان هایی بوده که از تاریخ قاجار باقی مانده است. این باغ وسعت زیادی داشته و رویدادها تاریخی در اون به وقوع پی در پی است.

موزه دیدنی نگارستان

پیشینه تاریخی باغ:

امروزه وسعت این باغ کمتر شده اما در قبل یکی از وسیع ترین باغ های دوران قاجار بوده است. این باغ با گسترش تهران در تاریخ ناصری جزو منطقه دارالخلافه بوده و این باغ را درون محدوده شهری کرد. این باغ از نواحی دور و بر به مناطقی از تهران متصل شده و نزدیک می باشد. علاوه بر حصار اصلی این باغ حصار دومی نیز وجود داشته که می توانید، دیدن کنید.

بخش بیرونی باغ نگارستان

بناهای باغ:

با قدم زدن در قسمت های مختلفی از این باغ می توانید، زیبایی های زیادی از اون را مشاهده نمایید. این باغ متاسفانه در طی تاریخ تخریب شده و از وسعت اون نیز کاسته شده است. سردر اصلی این باغ در قطعه غربی قرار دارد. این بنا دارای دو طبقه بوده و در طبقه بالای اون سه اتاق قرار گرفته است.

طبقه پایین این بنا نیز می توانید از دو اتاق بازدید کنید. این بنا شامل پچ بری های فراوان زیبایی بوده و اون را به یکی از مهم ترین عمارت ها تبدیل کرده است. استخر کوچک خانه ای که در این بنا مشاهده می کنید، همانند باغ زیبا می باشد. تالار درود پادشاهی که یکی از قسمت های مهم این باغ است، دارای پرده هایی از نقاشی های باشکوه می باشد.

باغ نگارستان کجاست

تالارهای متعدد با معماری فراوان باشکوه نیز از دیگر قسمت های این مجموعه هستند. تالارهای زیبا، قلمدان و درود از مهم ترین اون ها می باشند. دیواره های این تالارها مزین شده به انواعی از نقاشی ها و تصاویر شاهزادگان است. حمامی که در این عمارت مشاهده می کنید، در واقع همان حمامی است که میرزا قائم رتبه فراهانی در اون کشته شده است.

در لینک به معرفی جاهای دیدنی تهران و دیدنی های تاریخی تهران پرداخته ایم که می توانید، مطالعه کنید. باغ موزه نگارستان نیز یکی از زیباترین جاذبه های تاریخی در این شهر بوده که بازدیدکنندگان زیادی دارد.

منبع : آرگا

برچسب :

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *