با این ادویه سه سوته لاغر شوید!

[ad_1]

اگر زنجبیل را به شکل نوشیدنی مصرف کنید چربی های شکم را به سرعت آب می کند.

به شرح وقت سحر به تعریف از همشهری آنلاین؛ زنجبیل حاوی ترکیبی فعال به نام جینجرول است. مصرف زنجبیل کمک می‌کند خوب تر به هدفتان در کاهش وزن دست پیدا کنید؛ اما هنگامی زنجبیل را درون رژیم غذایی خود می‌کنید، باید مواظب باشید.

روش‌های مختلفی وجود دارد که زنجبیل را در رژیم غذایی‌تان به کار ببرید، مثلا در اسموتی‌ها و دسرها و انواع خورش؛ اما اگر هدفتان کاهش وزن اضافی است، بهترین کار این است که زنجبیل را به شکل نوشیدنی مصرف کنید.

زیادتر بخوانید: روش شگفت آور و نا آشنا کاهش وزن جایگزین روش های کهنه

خواص ضدالتهابی و همچنین فواید این گیاه برای گوارش توسط علم پابرجا شده است. از قبل همیشه گفته می‌شد که زنجبیل می‌تواند چربی‌ها را آب کند. مصرف زنجبیل دلیل تحریک عملکرد متابولیسم شده و فرایندهای گوارشی را بهبود می‌دهد.

محققان می‌گویند جینجرول، ترکیبی است که عامل دلیل‌ این گیاه بر متابولیسم است. جینجرول عامل مزه شدید زنجبیل است که خاصیت آنتی‌اکسیدانی و تا حدودی ضد درد هم دارد.

به‌علاوه زنجبیل ادرارآور است و کمک می‌کند التهاب شکم کاهش یافته و مایعات محبوس در بدن دفع شوند. یکی از خوبی‌های قابل توجه زنجبیل این است که کالری زیادی ندارد و به راحتی می‌توانید اون را با مواد دیگر ترکیب کرده و خواصش را نیرومند کنید.

آیا می‌توانید با زنجبیل به جنگ چربی‌های شکم بروید؟

رمز کاهش وزن به راه‌ای تندرست و پایدار این است که انس‌های غذایی خود را بهبود ببخشید، هر روز ورزش کنید و انس‌های سالمتان تداوم داشته باشد.

همیشه واجب است با پزشکتان مشاوره کرده و به توصیه‌هایش عمل کنید؛ اما انواع نوشیدنی‌هایی وجود دارند که می‌توانید با مواد طبیعی در خانه صحیح کنید و با کمک اون‌ها هم بدنتان در طول روز خوب آبرسانی شود و هم جستجو ریزه‌خواری و هله‌هوله نروید.

البته واجب است بفهمید این نوشیدنی‌ها به خودی خود لاغرکننده نیستند، بلکه مکملی برای یک رژیم غذایی تندرست و سبک زندگی تندرست به شمار می‌روند.

خواص ضدالتهابی و همچنین فواید این گیاه برای گوارش توسط علم پابرجا شده است. از قبل همیشه گفته می‌شد که زنجبیل می‌تواند چربی‌ها را آب کند. مصرف زنجبیل دلیل تحریک عملکرد متابولیسم شده و فرایندهای گوارشی را بهبود می‌دهد.

چای زنجبیل با لیمو

شما به عسل، آب نصف لیموترش، یک فنجان آب و یک قطعه ریشه زنجبیل نیاز دارید.

آب را گرم کنید اما به نقطه جوش نرسد.

زنجبیل را به اون اضافه کنید و اجازه دهید روی حرارت مناسب چند دقیقه‌ای دم بکشد.

سپس از روی حرارت برداید و آبلیمو را به اون اضافه کنید.

ترکیب را صاف کرده و کمی عسل در اون بریزید.

نزد از هر وعده غذا، یک فنجان از این نوشیدنی بنوشید.

گریپ فروت و زنجبیل

شما به چهار عدد گریپ‌فروت درشت، یک قاشق مرباخوری پودر زنجبیل و آب یک چهارم لیموترش نیاز دارید.

آب گریپ‌فروت را بگیرید و با آبلیمو و زنجبیل ترکیب کنید.

به این نوشیدنی هیچ شیرین‌کننده‌ای اضافه نکنید.

چای سبز و زنجبیل

شما به یک فنجان آب، یک قاشق غذاخوری چای سبز و برشی از زنجبیل نیاز دارید.

آب را بجوشانید، زنجبیل را به اون اضافه کنید و اجازه دهید دو دقیقه دم بکشد.

از روی حرارت بردارید و چای سبز را به اون اضافه کنید.

بگذارید ۱۰ دقیقه بماند و سپس بنوشید.

سرکه سیب و زنجبیل

سرکه سیب نیز برای کاهش وزن سودمند است. استفاده از سرکه سیب دنبال با زنجبیل می‌تواند خاصیت آنتی‌اکسیدانی و آنتی‌گلیسمیک هر دو ماده را نیرومند کند. ضمنا سرکه سیب یک پروبیوتیک توانا است که برای سلامت روده‌هایتان سودمند است.

ساده‌ترین راه این است که این دو را با هم ترکیب کرده و بنوشید.

می‌توانید دمنوش زنجبیل صحیح کنید و اجازه دهید سرد شود، سپس سرکه سیب را به اون اضافه کنید. (داغی فراوان می‌تواند باکتری‌های سودمند سرکه سیب را نیز از بین ببرد و از خواص پروبیوتیکی اون بی‌نصیب بمانید.)

کمی عسل یا آبلیمو به این ترکیب اضافه کنید.

سرکه سیب به اندازه دو قاشق غذا خوری کافیست.

این نوشیدنی را روزی یک بار در سحر و نزد از صبحانه بخورید.

دیگر خواص زنجبیل

تنظیم کورتیزول یا همان هورمون استرس

تنظیم اجابت مزاج

افزایش انرژی

کاهش ریسک بیماری قلبی

بهبود عملکرد حافظه و مغز

نیرومند سیستم ایمنی

احتیاط‌های واجب در استفاده از زنجبیل

زنجبیل به طور کلی برای زیادتر افراد بی‌جراحت است. اما عده‌ای ممکن است با مصرف زنجبیل وابسته عوارض جانبی همانند یبوست و نفخ شوند.

زنجبیل ممکن است جریان صفرا را از کیسه صفرا افزایش دهد، به همین سبب پزشکان به افرادی که بیماری کیسه صفرا دارند توصیه می‌کنند زنجبیل مصرف نکنند.

ضمنا هرچند گفته می‌شود زنجبیل می‌تواند تهوع‌های بارداری را کاهش دهد اما هنوز اطلاعات زیادی در این مورد در دست نیست. بنابراین اگر باردار هستید یا به کودکتان شیر می‌دهید حتما نزد از استفاده از زنجبیل با پزشک خود مشاوره کنید. افرادی که داروهای رقیق‌کننده خون مصرف می‌کنند نیز باید در مصرف زنجبیل احتیاط کنند.

کاهش وزن اضافه فقط جنبه‌ زیبایی ندارد، به سلامتی‌تان مربوط است

فراوان از افراد فقط با هدف زیباتر و خوش‌اندام‌تر شدن تصمیم به کاهش وزن می‌گیرند و به همین سبب در تله‌ی رژیم‌های لاغری ناسالم می‌افتند؛ اما فراوان از این روش‌ها به سلامتی صدمه می‌زنند. خوب تر است به دنبال روش‌های سریع کاهش وزن نباشید. به مطالعه تاریخ و با پیروی از یک سبک زندگی تندرست می‌توانید به هدفتان برسید.

[ad_2]