با این ۴ نوشیدنی کبد را سمی زدایی کنید

[ad_1]

در حالی که این روز پی در پی با موضوعات مختلف مربوط به سلامتی همانند معضل چاقی روباه‌رو هستیم و همچنین انواعی از مواد سمی در مکان زندگی‌مان وجود دارند حفاظت از کبد از مسائل مهم و ضروری برای نگه داری سلامت بدن است.

به شرح وقت سحر به تعریف از بهداشت نیوز، کثیفی هوا و همچنین آب و غذای آلوده به مواد سمی و شیمیایی، بدن ما را به یک حوضچه انباشت زباله تبدیل کرده و کبدمان نیز دست کمی از یک سطل خاکروبه ندارد. بدیهی است که در چنین شرایطی نمی‌توانیم مکان زندگی اطرافمان را چندان تغییر دهیم اما قطعا می‌توانیم با روش‌های خاصی از کبد سمی‌زدایی و این عضو حیاتی را پاکسازی کنیم. به این ردیف پس از یک روز خوردن تمام انواع هله هوله‌ها و قرار گرفتن در معرض مکان زیست‌ آلوده نیاز دارید که در آخر روز با یک نوشیدنی سمی‌زدا و توانا، اعضای بدن خود را پاکیزه کرده و آنها را کم سن سازید.

در این مطلب فهرستی کوتاه اما سودمند از نوشیدنی‌های موثر برای سمی زدایی روزانه از کبد و همچنین کاهش وزن ارائه شده که به شرح زیر است:

چای بابونه و سمی زدایی از کبد

یکی از بهترین نوشیدنی‌ها برای کبد چای بابونه است که هضم آسان دارد و حاوی مقادیر زیادی از آنتی اکسیدان‌ها است و به همین دلیل به سمی‌زدایی از کبد کمک می‌کند. مصرف این دمنوش برای ساعات پایانی عصر توصیه می‌شود. کافی است کمی گل بابونه را درون لیوان آب جوش بریزید و سپس از سرد شدن اون را بنوشید. برای نتیجه گرفتن از این چای گیاهی مصرف اون برای حداقل دو هفته توصیه می‌شود.

سمی زدایی از کبد با آب ولرم و لیموی جدید

هرچند مصرف آب ولرم حاوی آب لیموترش در ساعات اولیه سحر توصیه می‌شود اما اگر شب هم این نوشیدنی را مصرف کنید همان خواص را دارد. لیمو به پاکسازی کبد و کل بدن سرشناس است. برای تهیه این نوشیدنی‌ کافی است آب نصف لیموترش را درون یک لیوان آب ولرم بریزید و برای نتیجه خوب تر سه هفته متوالی این نوشیدنی را مصرف کنید.

سمی زدایی از کبد با چای زنجبیل و لیمو

ترکیب لیمو و زنجبیل، تجویز فوق‌العاده‌ای برای کاهش وزن است و ترکیب ویتامین C و آنتی اکسیدان‌های موجود در هر دوی این مواد خوراکی، تاثیر عالی در سمی زدایی و بهبود متابولیسم بدن دارد. کافی است یک برش کوچک از زنجبیل و آب نصف لیموترش را در یک فنجان آب جوش بریزید، ۱۰ تا ۱۵ دقیقه حوصله کنید و سپس اون را بنوشید. برای نتیجه خوب تر مصرف سه نوبت در هفته از این نوشیدنی توصیه می‌شود.

سمی زدایی از کبد با چای نعنا

پس از خوردن یک غذا کامل قطعا به یک نوشیدنی سودمند برای هضم غذا نیاز دارید. برای این منظور چای نعنا توصیه می‌شود. می‌توانید برای تهیه این نوشیدنی گرم، کمی برگ نعنا را درون آب جوش بریزید و پس از چند دقیقه مصرف کنید. این دمنوش نیز برای سمی‌زدایی از کبد فراوان سودمند است.

[ad_2]