برای معالجه کمر درد باید به کدام متخصص مراجعه کنید؟

[ad_1]

برای درمان کمر درد باید به کدام متخصص مراجعه کنید؟

کمردرد یکی از شایع‌ترین شکایات افراد است و ممکن است وقت وابسته شدن به اون ندانید به چه کسی باید مراجعه کنید. در این مقاله این مشکل را برای شما حل کرده ایم

برای کمردردتان به چه کسی باید مراجعه کنید؟

برخی از شایع‌ترین علل کمردرد:

  • صدمه دیدن عضله یا تاندون (رگ به رگ شدگی)
  • صدمه دیدن یک لیگامان (پیچ‌خوردگی)
  • خارج‌زدگی یا فتق دیسک (خارج زدن ماده آرام درون دیسک میان مهره‌های پایه فقرات که بر اعصاب مجاور فشار می‌آورد)

بسیاری از این مشکلات در نهایت به‌خودی‌خود بهبود می‌یابد.اما در برخی موارد، کمردرد ناشی از باریک شدن کانال نخاعی (استنوز نخاعی) است که نیاز به مراجعه به متخصص دارد. درصورتی‌که کارها محافظه‌کارانه نتوانند کمردرد را تسکین دهند، علائم بهبود نیابند و بدتر شوند یا احتمال نیاز به جراحی وجود داشته باشد، باید به متخصص ارجاع شوید.

در قدم اول برای تشخیص دلیل کمردردتان باید به پزشک عمومی مراجعه کنید. اگر پزشک عمومی تشخیص دهد که نیاز به ارجاع به متخصص دارید، ممکن است شما را به یکی از این متخصصان ارجاع دهد:

زیادتر بفهمید : معالجه درد کمر در خانه

زیادتر بفهمید : کمردرد خود را بشناسید

نورولوژیست (متخصص مغز اعصاب)
نورولوژیست

که پزشکی است که در معالجه بیماری‌های دستگاه‌های عصبی تخصص دارد. کمردرد در بسیاری از موارد با علائمی در اندام‌های تحتانی یا پاها همراهی دارد، همانند بی‌حسی یا مورمور. این علائم ممکن است ناشی از عوارض عصب‌شناختی باشد که به پایه فقرات ربطی ندارند، همانند ام‌اس (اسکلروز متعدد). نورولوژیست‌ها در تعیین دلیل اصلی کمردرد و ارائه حل به شما تخصص دارند.

زیادتر بفهمید : بیماری ام اس چیست؟ + علائم ام اس

فیزیاتریست (متخصص طب فیزیکی)

که پزشکی است که در طب فیزیکی و توان‌بخشی تخصص دارد. اگر کمردردتان مربوط به صدمه دیدن حین ورزش است، اگر جراحی واجب نباشد و هنگامی داروها مؤثر نباشند، مراجعه به متخصص فیزیوتراپی ممکن است به شما کمک کند.

روماتولوژیست (متخصص روماتولوژی)

پزشکی است که متخصص معالجه بیماری‌های مفاصل، عضلات و استخوان‌ها است. ارجاع به روماتولوژیست بیش از همه هنگامی سودمند است که التهاب در مفاصل در کمر وجود داشته باشد، یا کمردرد به یک بیماری التهابی عمومی مثلاً التهاب مفاصل مربوط به بیماری پسوریاز مربوط باشد.

فیزیوتراپیست

درمانگری جواز دار است که به شما کمک می‌کند که شما کمرتان و عضلات تنه‌تان را نیرومند کنید تا فشار روی پایه فقرات جاذبه شود.

جراح ارتوپد فوق تخصص پایه فقرات یا جراح مغز و اعصاب
کمردرد

که در مواردی که درد شدید و بی‌امان که ممکن است ناشی از مشکلات پایه فقرات یا دیسک‌های بین‌مهره‌ای باشند، برای انجام جراحی روی پایه فقرات بیماران را به آنان ارجاع می‌کنند.

توجه داشته باشید که ممکن است چندین نوع آزمایش همانند رادیوگرافی، ام‌آرآی و آزمایش‌های خون ممکن است برای تعیین دلیل دقیق کمردرد واجب باشد.از سو دیگر ممکن است بیش از یک متخصص برای معالجه کمردرد شما مورد نیاز باشد. این امر بسته به وضعیت شما دارد. بسیاری از افرادی که بیش یک متخصص را برای کمردردشان می‌بینند، بیش از یک مشکل دارند و معالجه‌های قبلی دردشان را بهبود نبخشیده است.

اما در مورد رگ به رگ شدن و پیچ‌خوردگی پایه فقرات پزشک عمومی یا پزشک نگهداری‌های اولیه به احتمال فراوان می‌تواند مشکل شما را حل کند.

زیادتر بفهمید : چگونه بفهمیم دیسک کمر داریم؟

زیادتر بفهمید : انواع کمر درد و علامت های کمر درد پرخطر

زیادتر بفهمید : معالجه کمر درد با 10 انس مناسب در روز

زیادتر بفهمید : مهم ترین علل کمر درد که کمی شگفت آور به نظر می رسند

گردآوری:گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:همشهری آنلاین

[ad_2]