برای چی باید دیپلماسی اقتصادی فعال تر شود؟ 

[ad_1]

به گفته ی رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی سرزمین، برای استفاده از مزایای وجود در پیمان شانگهای، باید کوشش دیپلماسی اقتصادی افزایش یابد.
به شرح صفحه اقتصاد،«محمدرضا نجفی منش» در خصوص عضویت رسمی ایران در سازمان همکاری‌های شانگهای، افزود: به‌طور قطع همه پیمان‌های منطقه‌ای بر پایه منفعت کشورهای عضو طراحی می‌شود و اگر غیر از این بود کشورهایی همچون روسیه، چین و هند در اون عضویت نمی‌یافتند.

وی با تاکید بر اینکه همه ما باید تلاش کنیم از این زمان تاریخی نهایت استفاده را ببریم، ادامه داد: باید دیپلماسی اقتصادی بیش از نزد فعال شده و قسمت خصوصی هرچه زیادتر درگیر این مساله شود.

این رتبه صنفی با نشانه به منافع کلی وجود در این پیمان بین‌المللی، تصریح کرد: کسب منفعت با عضویت رسمی در پیمان شانگهای بستگی به حرکت خودمان دارد که چگونه از این زمان استفاده ببریم.

وی خاطرنشان کرد: قطعه سازان سرزمین هرچند هنوز برنامه‌ خاصی در این زمینه طراحی‌ نکرده‌اند، اما به‌طور حتم برنامه مخصوص‌ای در این زمینه باید تدوین و پیگیری شود.

ایران روز جمعه قبل (۲۵ شهریورماه) به شکل رسمی به عضویت سازمان همکاری‌های شانگهای در آمد. سران کشورهای چین، روسیه، هند، ایران، ازبکستان، قزاقستان، بلاروس، ترکیه، آذربایجان، قرقیزستان، پاکستان، مغولستان، تاجیکستان و ترکمنستان عضو این نهاد اقتصادی منطقه‌ای هستند.

منبع: ایرنا

 

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *