برای چی شبکه خبر 21 هک شد؟! [+فیلم]

[ad_1]

چند روزی است که دلیل هک شدن شبکه خبر تیتر یک رسانه‌ها شده است. کاشف به عمل آمده که این اتفاق مشکلات فنی بوده نه هک.

باید بفهمید که آقای پیمان جبلی رئیس صدا و سیما گفت این اقدام ساختارشکنانه بوده. خالی از مهربانی نیست که تاکید کنیم که وی از واژه «هک» برای آنچه در تلویزیون چهره داده استفاده نکرد.

زیادتر بخوانید:

فیلم ثانیه هک شدن شبکه صداوسیما [+ویدئوی واکنش جالب اسنوپ داگ]

افشاگری از هک شبکه خبر 21 [+فیلم]

دلیل هک شدن شبکه خبر چه بود؟!

مشکلات فنی نه هک!

خبر آنلاین طی مقاله‌ای کوتاه و سودمند می‌نویسد:

یکشنبه شب زمانی برای حدود 10 ثانیه تصاویری ساختارشکنانه از شبکه خبر روی آنتن رفت، بلافاصله از ثانیه این حمله سایبری گمانمه زنی ها درباره منشاء اتفاق شروع شد. کارشناسان مختلفی از بین سازندگان قبلی رسانه مردمی و البته رسانه های اصولگرا خواهان توضیحات درباره اتفاقات تکرار شده در یک ساله اخیر در رسانه مردمی شدند. اینکه به چه سبب چنین اتفاقی چهره داده است.

تنها توضیحات ارائه شده در این زمینه را ایرنا به تعریف از یک منبع آگاه ناشناس مطرح کرده بود که در اون این رتبه، این اتفاق را ناشی از هک پلی آوت سیستم پخش شبکه خبر نامیده بود و این گونه مدعی شده بود که این شبکه و سیستم کنداکتور پخش اون به شبکه اینترنت بین الملل متصل بوده و امکان تغییر در اون از خارج وجود داشته است.

  • پیمان جبلی افزود:

بررسی‌های امنیتی تکنولوژیک در حال انجام است؛ این اتفاق در حوزه‌های علمی سازمان صدا و سیما چهره داده و حتما باید با یک اشراف و تسلط دقیق فناورانه مورد بررسی قرار بگیرد.

  • رئیس سازمان صدا و سیما گفت:

پس از اتفاق سال قبل برای سازمان صدا و سیما (هک شدن برخی شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی)، فکر گروهی و هم افزایی خوبی بین مجموعه‌های مختلف متولی امنیت شبکه انجام شد و بسیاری از صدمه پذیری‌های این سازمان کاهش پیدا کرد. این اتفاق اخیر هم اگرچه تلخ بود، اما دلیل می‌شود نقاط باقی مانده صدمه پذیری هایمان را برطرف کنیم.

فیلم هک اخبار شبکه خبر و شبکه یک صدا و سیما را دید کنید:

به شرح سایت خبرآلاین:

این اتفاق برای چندمین بار چهره داده است و به نظر مسئولان باید کارها واجب برای نگه داری امنیت شبکه را انجام دهند.

و از طرفی رسانه دیجیاتو نوشته:

بهمن ماه سال قبل نیز یک حمله هکری به شبکه‌های صدا و سیما انجام شد. درباره این داستان هم خبرگزاری صدا و سیما اعلام کرد: «عکس شبکه یک سیما برای لحظاتی هک شد و در بین پخش آنونس برنامه ها به وقت ده ثانیه، تصاویری از سران گروهک تروریستی منافقین و صدای یکی از سخنرانی‌های آنها روی آنتن شبکه یک دیده و شنیده شد.»

صحبت های جدید جبلی اما علامت می‌دهد رئیس رسانه مردمی هم ترجیح می‌دهد بدون اظهار نظر قطعی، از واژه خراب کاری استفاده کند. او که سال‌ها وظیفه قسمت بین الملل رسانه مردمی را هم برعهده داشته است، در این باره گفته است:

اتفاقی که اخیرا افتاد از ابعاد مختلف در حال بررسی است چون یک دید تخصصی باید بر این بررسی‌ها فرماندار باشد. این اتفاق در حوزه های علمی سازمان چهره داده و حتما باید با اِشراف و تسلط دقیق فناورانه به این داستان دید و اون را بررسی کرد. بررسی‌های امنیتی و تکنولوژیک در حال انجام است و سپس از مشخص شدن نتیجه، متناسب با اون تصمیمات واجب را خواهیم گرفت.

اخبار زیادتر:

بازنشر محتوای شبکه های اجتماعی تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در اون الزاما بازتاب دیدگاه رسانه جونی نیست.

[ad_2]