برای چی وام مسکن روستایی امروز پرداخت نشد؟ • جونی

[ad_1]

تاریخ جدید پرداخت وام مسکن روستایی

به گفته معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن در پرداخت وام مسکن روستایی مشکلی وجود ندارد و مصوبه دولت برقرار است. معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن گفت: مصوبه دولت تا به دست بانک‌ها برسد کمی تاریخ می‌برد. امیدواریم از فردا شاهد تحقق پرداخت وام‌ مسکن روستایی باشیم.

روز چهارشنبه سخنگوی دولت و رئیس سازمان برنامه از موافقت با پرداخت تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی با نرخ ۵درصد خبر دادند و اعلام کردند که پرداخت این وام از روز شنبه پنجم شهریور شروع می‌شود.

به دنبال اعلام این داستان از امروز برخی روستاییان به بانک مسکن و بنیاد مسکن مراجعه کرده و می‌گویند به آنها گفته شده که هنوز بخشنامه‌ای در این زمینه به دستشان نرسیده است.

در این خصوص مجید جودی، معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن گفت: معمولا موضوعاتی که روزهای چهارشنبه در هیات دولت به تصویب می‌رسد روز یکشنبه ابلاغ می‌شود. مشکلی در زمینه پرداخت وام ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی وجود ندارد. هماهنگی‌های واجب انجام شده و تا فردا این مصوبه به بانک‌های عامل اعلام خواهد شد.

وی افزود: با توجه به این‌که وام مسکن روستایی در دولت به تصویب رسیده، نیازی به ضمانت‌نامه سازمان برنامه و بودجه نیست.

جودی ضمن عذرخواهی از روستاییان بابت دیر کرد در پرداخت این تسهیلات گفت: با توجه به عدم تحقق اعلام‌های قبلی در زمینه وام مسکن روستایی، کمی بی‌اعتمادی در این زمینه ساختن شده، اما قطعا وام به تایید رسیده و مصوبه تا به دست بانک مرکزی برسد کمی تاریخ می‌برد. امیدواریم از فردا شاهد تحقق پرداخت وام‌ ها به روستاییان باشیم.

[ad_2]