بررسی احتمال‌های گم شدن سما جهانباز : آیا از دست پدر و مادرش فرار کرده است؟

[ad_1]

بسیاری از رسانه‌ها سپس از گذشتن حدود دوماه از گم شدن سما جهانباز دختر اصفهانی در شیراز، به احتمال فرار کردن این دختر از دست پدر و مادرش هم شک کرده‌اند.

خواهر سما توضیح می‌دهد:

ما مهمان منزل عمه‌ام در شیراز بودیم و خیابان معالی آباد هم خیابان سر راستی است که فاصله زیادی با منزل عمه‌ام ندارد. سما دانشجوی مشاوره بود و در اصفهان تحصیل می‌کرد. یک دختر ۲۲ ساله که نه مشکل خاصی داشت، نه دشمنی و اختلافی و نه عشق و عاشقی، هیچ‌کدام…

اما این صحبت‌ها از دهان خواهر سما خارج آمده است. آیا می‌شود گمانه‌زنی کرد که خواهرش هم از خوف پدر و مادرش کمی شرایط را تلطیف کرده و ممکن است سما جهانباز فرار کرده باشد؟

بررسی احتمال‌های گم شدن سما جهانباز

فرار کردن سما جهانباز, سما جهانباز فرار کرد, فرار کردن دختر اصفهانی
فرار کردن سما جهانباز, سما جهانباز فرار کرد, گم شدن سما جهانباز

روزهای اولی که خبر گم شدن سما مطرح شد برخی گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال فرار او مطرح بود، اگرچه همه این گمانه‌زنی‌ها منتفی شد و بیوگرافی سما جهانباز کمی افشا شد.

خواهر سما دراین‌باره می‌گوید:

از همان روزهای اول هم این فرضیه مطرح نبود، خواهرم مشکلی در زندگی شخصی و خانوادگی‌اش نداشت و دوستانش هم این داستان را تائید کرده‌اند. الان دیگر صد در صد می‌دانیم سما دزدیده شده است، اگرچه ما از اول هم ایمن بودیم و پلیس آگاهی هم به همین نتیجه رسید.

در مسئله این دختر 22 ساله ما با امرِ جریهه‌دار شدن افکار عمومی سو بودیم و هرکس از ظن خود طرح مسئله کرد و راهِ تدبیر اندیشید اما سوال اولیه این است که آیا این دختر از جهت روانی در سلامت به سر می‌بُرده؟ آیا این گم شدنِ او خودخواسته بوده؟ آیا پدرِ او در ویدئوی منتشر شده راستگو بوده؟

بررسی جوانب فرار کردن سما جهانباز

اعلام مژدگانی 100 میلیونی از طرف خانواده سما جهانباز برای یافتن دختر مفقودشان
گم شدن سما جهانباز, فرار کردن دختر اصفهانی

خانواده جهانباز همان شب که خبری از برگشت سما نمی‌شود به کلانتری می‌روند و خبر از گم شدن او می‌دهند. خواهر سما که یادآوری آنچه در این وقت به خانواده‌اش قبل برایش مقاوم است، می‌گوید:

هنگامی ۲۰ دقیقه‌ای که سما گفته بود، نیم ساعت شد، با او تماس گرفتیم اما گوشی خاموش بود. ۲۰۰ تا ۳۰۰ متر سپس از محل سوار شدن تاکسی‌ها، گوشی سما از دسترس خارج شده؛ الآن یا گوشی از ماشین خارج پرت شده و یا هر چیزی، اما در هر شکل هیچ ردی از گوشی هم پیدا نشد.

سالومه جهانباز با نشانه به اینکه متأسفانه در راه برگشت سما دوربینی وجود ندارد، یادآور می‌شود:

اگر دوربینی در راه بود شاید همان روزهای اول مشخص می‌شد سما سوار چه ماشینی شده و فراوان زود ردی از او پیدا می‌شد.

این سخن او دلیل می‌شود که گمانه‌زنی‌ها را در کنار احتمال فرار کردن دختر اصفهانی زیادتر کنیم. سوال اینجاست که آیا نمی‌شود پدر سما جهانباز دو قطبی باشد و الآن که او را از دست داده به قطب مرحمت طلب خودش سوق پیدا کرده باشد؟

اخبار مرتبط:

[ad_2]