بررسی و معرفی عاشقانه ترین سریال های کره ای + [2022 و تمام دوران] از دید جونی

[ad_1]

این مطلب برای عاشقان سریال‌های کره‌ای تهیه شده‌است. اگر از علاقه‌مندان کی‌درام‌های عاشقانه هستید، مطلب عاشقانه ترین سریال های کره ای را از دست ندهید.

فیلم و سریال‌های کره‌ای معمولا آثار فانتزی، کمدی و عاشقانه هستند که در عین سادگی می‌توانند توجه مخاطب را به خود جلب کنند. از بین تمام ژانرهای سینمایی مختلف، ژانر عاشقانه همیشه مورد علاقه و توجه بیشتری از سو مخاطب بوده است.

در نوشتار جدید جونی لیستی از بهترین سریال های عاشقانه کره ای برای شما معرفی شده و هرکدام به طور مجزا بررسی شده‌اند. در این بین می‌توانید با برخی از بهترین سریال های BL نیز دوست شوید. در ادامه دنبال ما باشید.

عاشقانه ترین سریال های کره ای

فهرست بهترین سریال های کره ای عاشقانه در یک دید:

عاشقانه ترین سریال های کره ای
عاشقانه ترین سریال های کره ای

برای اطلاع از مقاله‌های جدید سایت جونی، مطالعه کوتاه‌ای از نقد فیلم و سریال و آشنایی با بهترین فیلم‌ها و سریال‌ها در ژانرهای مختلف، به صفحه اینستاگرام جونی رجوع نمایید. با دنبال کردن این صفحه در قرعه کشی‌های هفتگی شرکت کنید و از پست‌های مشغول کننده خوشی ببرید:

در کنار مطالعه بررسی عاشقانه ترین سریال های کره ای می‌توانید به مطالب ذیل نیز رجوع نمایید:

Something in the Rain

عاشقانه ترین سریال های کره ای
بهترین سریال کره ای عاشقانه, عاشقانه ترین سریال های کره ای
 • نام‌ فارسی: ماجرایی زیر باران
 • ژانر: رمانتیک
 • نویسنده: کیم ان
 • کارگردان: اون پان سوک
 • بازیگران: سون یه جین و جانگ هه این
 • زبان اصلی: کره ای
 • شمار قطعه‌ها: ۱۶

سریال کره ای جدید عاشقانه “ماجرایی زیر باران” برای اولین بار سال ۲۰۱۸ در ۱۶ قطعه پخش شده است. سریال ماجرایی زیر باران در نتفلیکس هم پخش شد که آنجا هم مخاطبان زیادی را به خود اختصاص داد. قصـه سریال درباره زنی ۳۰ ساله به اسم یون جی ان است که فردی ساده و بی کنار می‌باشد. او به نام سرپرست و راهنما در یک شرکت قهوه کار می‌کند.

او آدم بی‌خیالی است اما از درون حس خالی بودن می‌کند. زمانی که سئو جون هی برادر کوچیکتر بهترین دوستش سئوکیونگ سانه سپس از تموم کردن کارش در خارج ازکشور به کره برگشت برای یون جین آه دیگر یک پسر بچه نبود.

تماشای دو نفر که به آهستگی و سپس عاشقانه عاشق یکدیگر می‌شوند، تم این درام است. شک در اینکه آیا دیگری هم همین حس را دارد، ناهنجاری عشق جدید، ثانیه‌های تپیدن قلب، واقع گرایی، رابطه بین دو کاراکتر، و ساختن تدریجی رابطه در قصـه، مانند چیزی است که تا به حال تجربه کرده‌اید.

این سریال یادآور دلیل‌ قبلی این کارگردان، اون پان سوک، با نام “رابطه عشق پنهان” بود. با این تفاوت که این قصـه در مورد دو روح گمشده است که یکدیگر را پیدا می‌کنند و متوجه می‌شوید فرد مناسب شما کسی است که از قبل می‌شناختید. “ماجرایی زیر باران” نمونه‌ای واقعی از یک ملودرام عاشقانه کند بود.

شروع سریال عالی بود، اما در اواسط ریتم اون فراوان زیاد کند می‌شود. علی‌رغم ایراداتش، این درام هنوز هم شایسته امتیاز 8 است، زیرا 6 تا 7 قطعه اول اون جذاب بود.

Are You Human?

عاشقانه ترین سریال های کره ای
بهترین سریال کره ای عاشقانه, عاشقانه ترین سریال های کره ای
 • نام‌ فارسی: آیا تو انسانی؟
 • ژانر: عاشقانه، علمی تخیلی، معمایی
 • نویسنده: جو جونگ جو
 • کارگردان: چا یانگ هون
 • بازیگران: سئو کانگ جون، گونگ سئونگ یون
 • شمار قطعه‌ها: ۳۶

“?Are You Human” در سال ۲۰۱۸ در یک دوره ۳۶ قسمتی پخش شد و طرفداران زیادی پیدا کرد. ساخت این سریال ۲ سال به طول انجامید. و در جشنواره سریالی کن به نمایش حقوق، که توانست بازخوردهای مثبتی از سو مخاطبان و منتقدان دریافت کند.

قصـه سریال درباره پسری است به نام ناون شین که سپس از یک سانحه تصادف به کما میرود. مادر شین که متخصص هوش مصنوعی است یک ربات اندرویدی به اسم ناون شین که کاملا مانند پسرش است را صحیح می‌کند. این ربات درون دنیای انسان‌ها می‌شود و وانمود می‌کند خود شین است. اما این ربات درون یک داستانه عاشقانه می‌شود و قصـه به این شکل شکل می‌گیرد.

یک تضاد شگفت آور فلسفی بین بودن یا نبودن در این سریال به چشم می‌خورد. رباتی که از هر انسانی انسان تر است و عواطف واقعی‌تری دارد و همزادش یعنی انسانی که از هر رباتی سردتر و بی حس‌تر است! واقعا بین انسان که از گوشت و خون است و رباتی انسان نما که ازسایر مواد و متریال ساخته شده است، چه فرقی است که همه چیز اون دو به غیر از همان ترکیبات فیزیکی و شیمیایی، کاملا با یکدیگر یکسان هستند؟

اگربرفرض رباتی پیدا شود که بتواند عشق بورزد، آیا انسانی هم پیدا خواهد شد که بتواند این ربات‌ها را دوست داشته باشد؟ درسریال مادری را داریم که آفریننده پسربچه‌ای به نام شین است. مادر همه اصول، قوانین و ارزش‌های تربیت یک بچه واقعی را به این ربات آموزش می‌دهد. از نظر این مادر، داشتن شباهت ظاهری و اخلاقی برای دوست داشتن و عشق ورزیدن به ربات کافیست؛ طوریکه برای زمان 20 سال با اون بی هیچ مشکلی زندگی می‌کند.

قصـه از جایی شروع می‌شود که “نام شین” واقعی تصادف می‌کند. مادر و مباشر “نام شین” تصمیم می‌گیرند جای پسر واقعی را با ربات عوض کنند، تا اینکه بتوانند ازحق و حقوق “نام شین” در برابر پدربزرگ و پدرخوانده بدجنس قصـه نگهداری کنند. پس ربات آموزش می‌بیند که چطور مانند به “نام شین انسان” رفتارکند و در جمع ظاهر شود.

اما این میان به طور غیرمنتظرانه‌ایه پای دختر جسور، زبل و نترسی به نام “کانگ سوبونگ” به اتفاق دوباره می‌شود که از ماهیت ربات در اول قصـه خبر ندارد. او فکر می‌کند با نام‌شین انسان سو است، که زمانی به کانگ سیلی زده بود. نام‌شین واقعی حقه‌ای زده بود تا بتواند از دست کانگ فرار کند. از همین قصـه متوجه می‌شویم که شخصیت نام شین انسان، آدم زیرکی و البته سنگدل و بی حس بوده‌است.

Rain or Shine

عاشقانه ترین سریال های کره ای
بهترین سریال های عاشقانه کره ای, عاشقانه ترین سریال های کره ای
 • نام‌ فارسی: خلوت عاشقان
 • ژانر: روانشناسی، عاشقانه، ملودرام
 • نویسنده: یو بو را
 • کارگردان: کیم جین وون
 • بازیگران: لی جون هو، وون جین آه، لی کی وو
 • شمار قطعه‌ها: 16

بهترین سریال عاشقانه کره ای “Rain or Shine” در سال ۲۰۱۷، با پخش ۱۶ قطعه شروع به نمایش کرد و در سال ۲۰۱۸ به آخر رسید. خلوت عاشقان روایتگر عشق امید و رویای انسان‌ها بر خلاف قبل دردناک اون‌ها است.

قصـه سریال درباره پسری به اسم لی کان دو است که در خانواده‌ای مرفه عظیم شده و آرزو دارد که بازیکن فوتبال شود. اما آرزوی پسر با یک تصادف که منجر به کشته شدن پدر و صدمه دیدن پای پسر می‌شود نقش بر آب شد. سپس از مدتی مادرش نیز بر دلیل‌ سرطان از دنیا می‌رود.

از طرفی دیگر دختری به نام هامون سو در دلیل‌ یک سانحه تصادف خواهرش را از دست می‌دهد و وابسته افسردگی شدید می‌شود. این دو نفر در اوج نا امیدی با هم دوست می‌شوند و این ملاقات‌ها زندگی اون‌ها را تغییر می‌دهد.

سریال با یک حادثه شروع می‌شود و در واقع نویسنده اولین شوک را همان اول کار درون می‌کند. تعداد زیادی کشته و مجروح می‌شوند و خانواده‌های زیادی داغدار هستند. شرکت ساختن در این بین مقصر شناخته می‌شود ولی همانند فراوان از سناریوهای قبل افراد قدرتمند از همه رانت و روابطی که دارن استفاده می‌کنند تا خودشان را نگه داری کنند.

اون‌ها با زد و طناب تقصیرها را به گردن معمار پروژه می‌اندازند و سرکارگر رو دزد و مقصر علامت می‌دهند. معمار خودکشی کرئخ و خانواده سرکارگر کشته شده با یک تهمت ساختگی بدون گرفتن ذره‌ای غرامت رها می‌شوند.

Healer

عاشقانه ترین سریال های کره ای
سریال کره ای جدید عاشقانه, عاشقانه ترین سریال های کره ای
 • نام‌ فارسی: شفا دهنده
 • ژانر: رمانتیک، مهیج، کمدی، اکشن، درام
 • نویسنده: Song Ji-na
 • کارگردان: Lee Jung-sub و Kim Jin-woo
 • بازیگران: جی چانگ ووک، پارک مین یونگ، یو جی تائه
 • شمار قطعه‌ها: ۲۰

سریال “Healer” در سال ۲۰۱۴با ۲۰ قطعه جذاب در سال ۲۰۱۵ به آخر رسید. قصـه سریال شفا دهنده درباره شخصی به نام هیلر می‌باشد که برای به دست آوردن پول هرکاری به جز کشتن انجام می‌دهد. اما همیشه از دید دیگران پنهان است.

یک خبرنگار به نام کیم هینگ او را به دنبال نمونه موی یک دختر خبرنگار سایت‌های سرگرمی برای آزمایش DNA می‌فرستد. هیلر می‌خواهد که این کار را برایش انجام دهد. اما این دختر دوست دوره کودکی هیلر است و با ورود هیلر به زندگی‌اش همه چیز برایش تغییر می‌کند.

جونگ‌هو با نام مستعار “هیلر” به کمک همکار هکرش برای ماموریت‌های محرمانه‌ مختلف توصیه می‌گیرد و بهترین فرد در شغل‌ خودش است. او آرزو دارد یک جزیره در اقیانوس یواش بخرد و دور از جامعه زندگی کند. اما در یکی از ماموریت‌هایش به یک دختر برمی‌خورد که شخصیت و آرزوهایش را تغییر می‌دهد.

The Moon Embracing the Sun

عاشقانه ترین سریال های کره ای
سریال کره ای جدید عاشقانه, عاشقانه ترین سریال های کره ای
 • نام‌ فارسی: افسانه خورشید و ماه
 • ژانر: رمانتیک، تخیلی، درام‌، تاریخی
 • بر پایه: Moon Embracing the Sun دلیل‌ Jung Eun-gwol
 • نویسنده: جین سو وان
 • کارگردان: کیم دو هون و لی سونگ جونس
 • بازیگران: کیم سو هیون، هان گا این، جونگ ایل وو، کیم مین سئو، سونگ جائه ریم
 • شمار قطعه‌ها: ۳۰

افسانه خورشید و ماه یکی از سریال‌های تاریخی و عاشقانه است که برای اولین بار در سال ۲۰۱۲ از شبکه mbc کره جنوبی در یک دوره ۲۰ قسمتی پخش شد. و توانست توجه بسیاری از مخاطبین را به خود جلب کند و مورد تمجید منتقدان قرار بگیرد. همچنین برنده جوایز زیادی از جمله جایزه بهترین سریال درام و جایزه بهترین نقش اول مرد را به خود اختصاص داد. این سریال سال ۱۳۹۳ از شبکه سه پخش شد که استقبال فراوان خوبی داشت.

این سریال روایتگر یک امپراطوری عظیم می‌باشد که تصمیم دارد برای ولی‌عهد خود لی هون همسری انتخاب کند. لی هون عاشق یک دختر اشراف زاده است و از پدرش می‌خواهد که با او ازدواج کند. اون‌ها باهم ازدواج می‌کنند و فراوان خوشبخت هستند. اما مادر لی هون از این ازدواج ناخشنود است. و شخصی را مامور می‌کند تا همسر لی هون را مسموم کند.

قصـه جذاب! درام عالی، عاشقانه‌های تاثیرگذار، کمی تعلیق و اکشن، سیاست (به نوعی آزاردهنده) و لحظات طنز در این سریال به وضوح دیده می‌شود. با پیشرفت قصـه، سریال شور انگیزتر و شور انگیزتر می‌شود. اما درام در نیمه دوم انرژی خود را از دست می‌دهد.

The Beauty Inside

عاشقانه ترین سریال های کره ای
عاشقانه ترین سریال های کره ای
 • نام‌ فارسی: زیبایی درون
 • ژانر: کمدی، عاشقانه، ملودرام، فراطبیعی
 • نویسنده: Im Me Ah Ri
 • کارگردان: Song Hyun-wook
 • بازیگران: سئو هیون جین، لی مین کی،‌ لی دا هی
 • شمار قطعه‌ها: 16

این سریال که محصول سال 2018 است، قصـه جالبی دارد. سئو دو جائه یک مرد خوش چهره، باهوش و تیز است. همچنین مدیر بخشی از یک شرکت هواپیمایی هم می باشد. شاید در ظاهر یک فرد ساده به نظر برسد اما در باطن رازهایی برای پنهان کردن دارد. او نمی تواند چهره ها را به ذهن بسپارد.

این شرایط ادراک ‌پریشی چهره‌ ای نام دارد. او برای یادآوری مردم از شخصیت و رفتارشان کمک می‌گیرد. هان سی کایه یک بازیگر زیباست که او هم رازی دارد. هان سی بنا به دلیلی ماهی یک بار به شکل یک شخصیت دیگر بیدار می‌شود. بنابراین هر ماه به زمان یک هفته به ظاهر فرد دیگری زندگی می‌کند.

این سریال از روی فیلمی به همین نام ساخته شده است. در فیلم مرد قصـه با هر بار خوابیدن تغیر شکل داده و عاشق دختری می‌شود. در آخر نیز به شکل عجیبی به خوشی قصـه به آخر می‌رسید. قصـه این سریال با وجود اینکه همان تم تخیلی را دارد، اما با خط روایی جدیدی تعریف می‌شود. مثلا خانم قصـه یک بازیگر فراوان سرشناس است که فقط یک بار در ماه، اون هم به زمان یک هفته به این درد وابسته می‌شود. اما مرد قصـه وابسته سندرم عدم تشخیص چهره است.

The World of the Married

عاشقانه ترین سریال های کره ای
عاشقانه ترین سریال های کره ای
 • نام‌ فارسی: دنیای متاهلی
 • ژانر: شور انگیز، عاشقانه، درام، ملودرام
 • نویسنده: Joo Hyun
 • کارگردان: Mo Wan Il
 • بازیگران: کیم هه آئه، پارک هائه جون، هان سو هی
 • شمار قطعه‌ها: 16

“دنیای متاهلی” از برنده‌ترین و بهترین سریال‌های کره‌ای 2020 و تنها سریالی است که با پخش دو قطعه از اون مخاطبین بسیاری را جاذبه کرد و توانست در رتبه‌بندی‌ها درجه مخصوص‌ای کسب کند. این سریال رمانتیک کره‌ی جدید، قصـه پزشک معروف‌ای به نام پارک هیو جون (Park Hae-joon) را به عکس می‌کشد که رابطه‌اش پس از خیانت همسرش شروع به فروپاشی می‌کند.

اوج هنرنمایی “پارک هائه جون” سکانس‌های تلخ و ناامید کننده‌ای بود که حتی از حالت بدن و افتادگی شونه‌ها، چشم‌های ناراحت و عصبانی و طرز سخن زدنش فراوان چیزها رو میشد عمیقا حس کرد.

این سریال با اینکه مخاطب ویژه خودش را می‌طلبد، اما همانطور که از ریتینگ هم مشخص می‌شود، برای اکثر آدم‌های عظیم سال و خانواده‌ها جذاب است. ایرادی که می‌شود به فیلم گرفت، نشون دادن علنی منظره‌‌های خیانت است. و شاید فراوان‌ها با دیدن منظره‌‌ها بدون اینکه حتی یکم به اصل قصـه توجه کنند، سریال را قضاوت کردند.

Endless Love: Winter Sonata

عاشقانه ترین سریال های کره ای
عاشقانه ترین سریال های کره ای
 • نام‌ فارسی: عشق بی‌آخر: صدا زمستانی
 • ژانر: عاشقانه، درام، ملودرام
 • نویسنده: کیم یون هی، یون یون کیونگ، اوه سو یون
 • کارگردان: یون سوک هو، لی هیونگ مین
 • بازیگران: بائه یونگ جون، چویی جی وو، پارک یونگ ها
 • شمار قطعه‌ها: 20

سریال عشق بی‌آخر: صدا زمستانی در تاریخ پخش توانست توجه مخاطبان بسیاری را به خود جلب کند. این سریال برای اولین بار در سال 2002 از شبکه KBS2 کره جنوبی به نمایش حقوق که دومین سری از سریال دبیرستانی کره ای عاشقانه محبوب عشق بی‌آخر است. این عنوان در کشورهای دیگری چون ژاپن و فیلیپین نیز پخش شد و محبوبیت بسیاری در بین مخاطبان داشت.

قصـه سریال عشق بی‌آخر: صدا زمستانی درباره پسری به نام “جون سانگ” است که برای پیدا کردن پدر خود به شهر و مدرسه‌ای جدید می‌آید. او پسری محجوب و مودب بوده و در مدرسه جدید نیز فراوان مورد توجه قرار گرفته است، اما با کسی ارتباط برقرار نمی‌کند. در این بین دختری خوشگل به نام “یوجین” نیز از لحاظ شخصیتی همانند جون سانگ است و در مرکز توجه قرار دارد. این دو عاشق یکدیگر می‌شوند.

قصـه کاملا نوستالژیک است و منظره‌‌های فراوان رمانتیکی دارد. برای غم و ناراحتی مهیا باشید. ممکن است بیش از یک بار عصبانی شوید. شخصیت قهرمان می‌تواند اعصاب شما را به هم بریزد.

از آنجایی که قصـه از جوانی شخصیت‌های اصلی شروع می‌شود، شما همچنین تصوری از سبک زندگی روزمره کره‌ای در اواخر دهه 1980 و 1990 دریافت می‌کنید. با “دموکراسی” واقعی در کره جنوبی که هنوز محافظه‌کار، مقاوم‌گیر و مستبد است دوست می‌شوید.

Crash Landing On You

بهترین سریال های کره ای عاشقانه
بهترین سریال های کره ای عاشقانه, عاشقانه ترین سریال های کره ای
 • نام‌ فارسی: سقوط بر روی تو
 • ژانر: نظامی، کمدی، عاشقانه، سیاسی
 • نویسنده: پارک جی یون
 • کارگردان: لی جونگ هیو
 • بازیگران: هیون بین، سون یه جین، سئو جی هیه
 • شمار قطعه‌ها: 16

این درام 2019 قصـه وارث ثروتمندی به نام یون سه ری است که در راه مسافرت هوایی به طوفان شدیدی برخورد می‌کند و مجبور می‌شود در کره شمالی فرود اضطراری کند. در آنجا به طور اتفاقی با افسری به نام لی جونگ هیوک (Hyun-Bin) دوست می‌شود و این افسر ارتش کره شمالی تصمیم می‌گیرد تا یون سه ری را پنهان و از او محافظت کند.

داستانی از عشق کاملا محرمانه یک وارث چائبول و یک افسر مخصوص کره شمالی که عاشق او شده، او را پنهان کرده و از او محافظت می‌کند. این سریال را می‌توان یکی از بهترین سریال های کره ای عاشقانه فهمید که توسط سازندگان سریال‌های افسانه دریای آبی و زندگی در مریخ ساخته شده است و در زمره بهترین سریال های کره ای نتفلیکس نیز قرار می‌گیرد.

سه ری عظیم شده فرهنگ کره جنوبیه و در رفاه کامل زندگی کرده است و چیزی از سرزمین همسایه نمی‌داند. اما قضای روزگار او را در کشوری فرود می‌آورد که الآن 180 مقام با سرزمین خودش متفاوت است. سه ری از این حجم تفاوت متعجب شده و این تعجب کاملا به بیننده منتقل می‌شود.

یکی از نکات مثبت سریال، منظره‌‌های کمدی اون است. مسئله‌ای که تا آخر سریال نگه داری شد و حتی با پررنگ شدن عاشقانه دلیل‌، هنوز به قوت خودش باقی ماند. منظره‌‌های عاشقانه نیز به خوبی به عکس کشیده شده است. برخلاف غالب کی‌دراماهای عاشقانه که میانه‌شان حداقل یک بار در طی سریال شکرآب می‌شود، این زوج تا پایان عاشق هم بودند و به پای یکدیگر ایستادند.

Mr. Sunshine

عاشقانه ترین سریال های کره ای
عاشقانه ترین سریال های کره ای
 • نام‌ فارسی: آقای آفتاب
 • ژانر: نظامی، تاریخی، عاشقانه، ملودرام
 • نویسنده: کیم یون سوک
 • کارگردان: لی یونگ بوک
 • بازیگران: لی بیونگ هون، کیم تائه ری، یو یئون سئوک
 • شمار قطعه‌ها: 24

“آقای آفتاب” یکی از بهترین سریال های کره ای 2018 و قصـه زندگی مردی است که در کودکی به آمریکا منتقل شده و طی اتفاقاتی به شهر خود چوسان در کره دوباره می‌گردد. در این بین او عاشق نجیب‌زاده‌ای می‌شود و قصـه ادامه پیدا می‌کند.

به عبارت دیگر در سال ۱۸۷۱ پسربچه‌ای از چوسان با کشتی به آمریکا می‌رود و سپس از ۳۰ سال به نام یک سرباز آمریکایی دوباره به کره بازمی‌گردد و عاشق دختری اشراف‌زاده که به شکل پنهانی عضو دسته شورشی ها است و در برابر حمله ارتش آمریکا و ژاپن مقاومت می‌کند. سریالی خوشگل که تحولات استعماری چوسان را در قطعه داستانی عاشقانه و غم انگیز علامت میدهد.

این مجموعه ۲۴ قسمتی به سبب نمایش اتفاقات تاریخی به بهترین شکل و وجود زنانی با شخصیت توانا، مورد نقد مثبت منتقدان و توجه مخصوص مخاطبین قرار گرفت و توانست رتبه فراوان خوبی در بین بهترین سریال رمانتیک کره ای کسب کند.

Legend of the Blue Sea

عاشقانه ترین سریال های کره ای
عاشقانه ترین سریال های کره ای
 • نام‌ فارسی: افسانه دریای آبی
 • ژانر: کمدی، درام، فانتزی
 • نویسنده: پارک جی یون
 • کارگردان: جین هیئوک
 • بازیگران: لی مینهو، جون جی هیون
 • شمار قطعه‌ها: 16

این درام فانتزی نیز از جمله سریال های عاشقانه کره ای 2016 است که دیدن اون خالی از مهربانی نیست. قصـه این درام درباره عشق بین یک پری دریایی و یک انسان است که علاقه اون‌ها صرفا به دنیای مدرن کنونی برنمی‌گردد و اون‌ها در زندگی قبلی خود و در تاریخ چوسان نیز یک عشق دردناک داشته‌اند.

Coffee Prince

عاشقانه ترین سریال های کره ای
عاشقانه ترین سریال های کره ای
 • نام‌ فارسی: کافه پرنس
 • ژانر: کمدی، عاشقانه، درام
 • نویسنده: جانگ هیون جو، لی جونگ آه
 • کارگردان: لی یون جونگ
 • بازیگران: گونگ یو، یون ایون هی
 • شمار قطعه‌ها: 17

سریال کافه پرنس یک سریال عاشقانه کره ای است که در تاریخ پخش محبوبیت بسیاری در بین مخاطبان داشت. این سریال برای اولین بار در سال 2007 از شبکه MBC کره جنوبی پخش شد و دوشنبه و سه‌شنبه هر هفته بر روی آنتن می‌رفت.

این عنوان نیز تلفیقی از ژانر عاشقانه، درام و کمدی است که با خلق فضایی رمانتیک و در عین حال کمدی، لحظات شیرینی را برای مخاطب رقم می‌زند. سریال کافه پرنس بر پایه یک رمان با همین نام ساخته شده است و به همین سبب در تاریخ پخش، طرفداران بسیاری داشت.

قصـه سریال کافه پرنس درباره دختری کم سن به نام «گو یون چان» است که ظاهر پسرانه دارد و اکثر مردم نیز فکر می‌کنند که او واقعا پسر است. یون چان برای امرار معاش دائما در حال کار است و شغل‌های بسیاری را امتحان کرده است.

او روزی به طور اتفاقی با پسری به نام «چون هان کیول» دوست می‌شود که خانواده ثروتمند و سرشناسی دارد. خانواده چون هان اصرار شدیدی بر ازدواج پسرشان دارند و او را با دخترهای مختلفی دوست می‌کنند. روزی چون هان از گو یون خواهش می‌کند تا نقش دوست همجنس‌گرای او را برای خانواده‌اش بازی کند. در این بین اتفاقات جذاب بسیاری برای آنها می‌افتد که راه زندگی‌شان را متحول می‌سازد.

Descendants of the Sun

عاشقانه ترین سریال های کره ای
عاشقانه ترین سریال های کره ای
 • نام‌ فارسی: نسل خورشید
 • ژانر: اکشن، کمدی، عاشقانه، ملودرام
 • نویسنده: کیم یون سوک، کیم وون سوک
 • کارگردان: بک سانگ هون، لی یونگ بوک
 • بازیگران: سونگ جونگ کی، سونگ هیه کیو، جین گو
 • شمار قطعه‌ها: 16

نسل خورشید نیز از جذاب‌ترین و برترین سریال های عاشقانه کره ای است که حتی زوج سریال سپس از بازی در نسل خورشید با هم ازدواج کردند اما در سال 2019 از یکدیگر جدا شدند. قصـه این سریال عاشقانه کره ای 2016 درباره یو سه جین، کاپیتان نیروهای مخصوص و کانگ مو یون، یک پزشک است که قبل از اینکه در خارج از سرزمین و در ماموریت یکدیگر را ببینند، در بیمارستان ملاقاتی کوتاه با هم داشتند.

هرچند این دو فراوان راحت عاشق یکدیگر می‌شوند، اما ادامه دادن این رابطه با وجود ماهیت متناقض شغل اون‌ها (یکی با اسلحه دیگران را می‌کشد و دیگری با چاقوی جراحی جلوی مرگ انسان‌ها را می‌گیرد) چیزی است که باید بر اون غلبه کنند.

این سریال به روایت زندگی چهار شخصیت اصلی به نام‌های “فرمانده یو شی جین”، “پزشک کانگ مویونگ”، “گروهبان سو دیونگ” و “ستوان یو میونگ جو” می‌پردازد. یو شی جین یکی از فرماندهان نخبه و برجسته نیروی مخصوص سرزمین کره است که به دنبال دوست صمیمیش گروهبان سو دیونگ و گروهی موسوم به گروه الفا، به نام فرمانده در انواع و اقسام ماموریت‌های سری و پرخطر کره شرکت کرده و به خوبی از پس همه‌شان برآمده است. او کسی است که خالصانه زندگی‌اش را صرفا برای وفاداری به کشورش خرج کرده است.

اما سرنوشت یو شی جین هنگامی تغیر می‌کند که برحسب تصادف با خانم دکتری به اسم کانگ مویونگ دوست می‌شود. این آشنایی دلیل جاذبه این دو نفر به سو هم می‌شود؛ مخصوصا که فرمانده یک قلب نه صد قلب عاشق این خانم پزشک لجباز وخوش سر و زبون شده است. اما شغل ناشناخته و مرموز یو شی جین، و فراخوانده شدن‌هایی بی مقدمه به ماموریت، دلیل دلخوری و در نهایت دوری این دو نفر شد.

این تنها اول راه است، برای چی که سپس از چند وقت دوری، کانگ مویونگ راهی کار داوطلبانه در یکی از روستاهای اوکراین شده و دقیقا همینجاست که با جلوه دیگری از یو شی جین، که الآن در لباس رسمی نظامی جذاب‌تر به نظر می‌آید، مواجه می‌شود.

Moon Lovers

عاشقانه ترین سریال های کره ای
عاشقانه ترین سریال های کره ای
 • نام‌ فارسی: عاشقان ماه
 • ژانر: تاریخی، عاشقانه، فانتزی، ملودرام
 • نویسنده: جو یون یانگ
 • کارگردان: کیم کیو تائه
 • بازیگران: لی جون گی، کانگ ها نئول
 • شمار قطعه‌ها: 20

اگر به داستان مسافرت در تاریخ در کنار مضامین عاشقانه علاقه دارید، حتما این سریال را دید کنید. البته این سریال آخر تلخی دارد و عواطف شما را فراوان زیاد درگیر خواهد کرد. قصـه این سریال درباره دختری به نام “هه سو” است که در تاریخ فعلی و در شهر سئول زندگی می‌کند، اما به طور ناگهانی به قبل و تاریخ امپراطوری گوریو مسافرت می‌کند و در آنجا با اتفاقات و حوادثی دست و پنجه آرام کرده که تماشای اون دیدنی و جذاب است.

شخصیت‌ها و البته انتخاب بازیگران فراوان هوشمندانه بود. همه کاراکترها هم کارشان را عالی انجام دادند، حتی هنگامی در قطعه‌های آخر شاهد تغییر شخصیت شاهزاده هستیم، که از مردی مهربان و مردمدار به فردی مدام در حال نقشه کشیدن تبدیل شده بود، ابدا از خودمان نمی‌پرسیم پس اون مرد محبوب و دوست داشتنی اول قصـه کجاست؟ عشق هسو و وانگ سو همچنان باشکوه، توانا و منطقی پایه ریزی شده است.

از نکات قوت دیگر سریال موسیقی توانا و البته هماهنگ با همه منظره‌‌ها بود. گرچه سریال در هر پلانش آنقدر توانا و با مفهوم بود، که باید گفت این موسیقی برای کامل شدن کار نبود بلکه به نام یک فاکتور فقط وجود داشت.

سریال چند سکانس تلخ داشت. اما تلخترینش منظره‌ مرگ هسو بود که تا آخرین ثانیه چشم به راه آمدن شاه بود و هنگامی درک کرد که او نمی‌آید به شانه‌های همسرش تکیه داد و مرد. دیالوگ آخری که همسرش از او سوال کرد که در زندگی بعدی او را به یاد می‌آورد یا نه و او پاسخ داد می‌خواهم همگیتان را یاد بردن کنم، اوج دردی بود که این دختر کشیده بود.

او برای نجات تک تک شاهزادگانی که به نوعی دوستشان داشت هر تلاشی را انجام داد ولی برنده نشد و در آخر همگی را از دست داد. شاید این سکانس به واقع مفهوم جمله‌ای باشد که می‌گوید یک انسان هرقدر هم که توانا باشد هیچ وقت نمی‌تواند همه امور این دنیا را به تنهایی عوض کند.

Goblin

عاشقانه ترین سریال های کره ای
عاشقانه ترین سریال های کره ای
 • نام‌ فارسی: گوبلین
 • ژانر: فانتزی، ملودرام، عاشقانه
 • نویسنده: کیم اون‌سوک
 • کارگردان: لی اونگ‌بوک و …
 • بازیگران: کیم گو اون، گونگ یو، لی دونگ ووک
 • شمار قطعه‌ها: 19

قصـه این درام محصول 2016، درباره ژنرال مورد احترام گوریو است که به خیانت متهم می‌شود و او را قصاص می‌کنند. اما به دلایلی، او به گوبلین تبدیل می‌شود تا عمر همیشگی داشته باشد و با دیدن مرگ عزیزان و اطرافیانش تنبیه شود.

“گوبلین” یک سریال محبوب جهانی و از بهترین سریال کره ای عاشقانه فانتزی و تخیلی است که مورد تمجید منتقدان قرار گرفت و به یک چیز تازه فرهنگی در کره جنوبی تبدیل شد. گوبلین با بازی گونگ یو و کیم گو یون یک سریال جذاب و جذاب است که قصـه اون در هر قطعه به زیبایی به عکس کشیده شده است. قصـه جنی (گوبلین) که می‌خواهد به زندگی نفرین شده و همیشگی خود آخر دهد و این اتفاق تنها در شکل ازدواج با یک انسان رقم می‌خورد.

موفقیت این سریال کره ‌ای محبوب را به قصـه خلاق و فیلمنامه نویس اون نسبت می‌دهند که از روش خاصی برای جلب مخاطب استفاده کرده است. نویسنده کیم یون سوک برای این عاشقانه جایزه عظیم پنجاه و سومین دوره جشنواره هنری بکسانگ را از اون خود کرد، در حالی که گونگ یو جایزه بهترین بازیگر را به خانه برد.

Boys Over Flowers

عاشقانه ترین سریال های کره ای
عاشقانه ترین سریال های کره ای
 • نام‌ فارسی: پسران برتر از گل
 • ژانر: کمدی، عاشقانه، جوانی، درام
 • نویسنده: یون جی ریون
 • کارگردان: جئون کی سانگ
 • بازیگران: گو هیه سئون، لی مین هو، کیم هیون جونگ
 • شمار قطعه‌ها: 25

سریال پسران برتر از گل 2009 نیز یکی از سریال های عاشقانه کره ای مدرسه ای است که در تاریخ پخش طرفداران بسیاری داشت و با استقبال خوبی مواجه شد. این سریال برای اولین بار از شبکه KBS2 پخش شد و بازخوردهای مثبتی از سوی منتقدان و مخاطبان دریافت کرد. جذاب است بفهمید که این عنوان، چهارمین سری از سریال پسران برتر از گل است که سری اول اون به شکل انیمه در ژاپن و سری دوم و سوم اون نیز در تایوان ساخته شد. اما سری چهارم اون از قطعه‌های قبلی، جذاب‌تر بود و طرفداران بیشتری داشت.

قصـه سریال پسران برتر از گل درباره یک دختر دبیرستانی به نام “گوم جاندی” است که خانواده‌اش از قشر ناتوان جامعه هستند و همگی در یک خشک‌شویی کار می‌کنند. روزی جاندی برای تحویل توصیه یک مدرسه سرشناس و مهم به نام “مدرسه شینهوا” به آنجا می‌رود و شخصی را در بالای پشت‌بلندی می‌بیند که می‌خواهد خودکشی کند.

جاندی سریعا خودش را به او می‌رساند و نجاتش می‌دهد، اما عکس‌های این اتفاق فراوان زود در همه جا منتشر شد. جاندی پس از این اتفاق به “دختر اعجوبه” شناخته و به نام عضو افتخاری در این مدرسه اشرافی ثبت‌نام می‌شود. با ورود جاندی به این مدرسه همه چیز دستخوش تغییر قرار می‌گیرد و اتفاقات جالبی برای این دختر ساده و خوش قلب می‌افتد.

در طول 25 قطعه این سریال مدام شاهد این هستیم که زمین و تاریخ سد به هم رسیدن جون پیو و جاندی به هم می‌شوند. سپس طی اتفاقاتی دور از ذهن دوباره به هم رسیده و همه چی گل و بلبل می‌شود. ولی به 2 ثانیه نمیرسد که دوباره مشکلات سرشان آوار شده و روز از جدید و روزی از جدید!

البته یک نکته‌ای هم هست که این سریال در زمانی ساخته شده که این موضوعات و اتفاقات آنقدر کلیشه نبوده و برای بیننده جذابیت داشته است. مخصوصا که ورژن کره‌ای این سریال برخلاف ورژن اصلی و ژاپنیش فوق‌العاده پرهزینه بوده و نتیجه این هزینه‌ها کاملا از زرق و برق سریال، همانند ماشین‌ها و خونه‌های گرون قیمت استفاده شده مشخصه و همین به جذابیت سریال اضافه کرده است. استفاده از بازیگرهای خوشگل و خوشتیپ که اون وقت اوج محبوبیتشان بوده است سبب دیگری برای معروفیت این سریال و ریتینگ بالای اون محسوب می‌شود.

Hotel Del Luna

عاشقانه ترین سریال های کره ای
عاشقانه ترین سریال های کره ای
 • نام‌ فارسی: هتل قلب لونا
 • ژانر: ترسناک، کمدی، عاشقانه، فانتزی
 • نویسنده: هونگ جونگ یون، هونگ می ران
 • کارگردان: آه چونگ هوان
 • بازیگران: یئو جین گو، شین جونگ کئون
 • شمار قطعه‌ها: 16

در واقع سال 2019 با پخش درام‌های مشهوری همچون هتل قلب لونا یک سال فراوان عالی برای طرفداران کیدراما بود. هتل قلب لونا با داشتن فیلمبرداری مقام یک، بازیگران عالی و OSTهای یاد بردن نشدنی یکی از بهترین سریال های کره ای عاشقانه به حساب می‌آید.

البته نمی‌توان منکر خط داستانی جذاب این درام نیز شد. قصـه این سریال درباره دختری به نام جانگ مان وول (IU) است که به سبب گناهان بزرگی که انجام داده، مجبور است که هتل نفرین شده قلب لونا را اداره کند. در واقع هتل قلب لونا ایستگاه استراحت روح‌های گمشده‌ای است که هنوز به زندگی پس از مرگ نرفته‌اند.

اگرچه این هتل به ارواح وابستگی دارد و محل رفت و آمد آنها است، ولی همچنان برای برخی کارها همانند ثبت مالیات نیازمند انسان‌ها است. از این رو، این ارزش فراوان داشتن نسیب فردی به نام Ku Chan-song شده است که نه تنها مهمانان هتل را اداره می‌کند، بلکه دستیار رئیس جانگ مان وول نیز محسوب می‌شود.

از رانندگی کردن گرفته تا همراهی او برای رفتن به رستوران مورد علاقه‌‌اش همگی جزو وظایف Chan-song به حساب می‌آید و به همین خاطر این دو 24 ساعته و هر روز هفته در کنار هم هستند. بنابراین به وجود آمدن یک رابطه عاشقانه بین این رئیس و دستیار چیز چندان عجیبی نیست. قطعا یکی از بهترین سریال های عاشقانه کره ای همین سریال است که باید حتما اون را دید کنید. یکی از عاشقانه ترین سریال های کره ای همین سریال است که در دیدنش نباید شک کرد.

Devilish Joy

عاشقانه ترین سریال های کره ای
عاشقانه ترین سریال های کره ای
 • نام‌ فارسی: خوشی شرورانه
 • ژانر: کمدی، عاشقانه، درام
 • نویسنده: چوی جی یون
 • کارگردان: کیم گا آرام
 • بازیگران: چوی جین هیوک، سونگ ها یون
 • شمار قطعه‌ها: 16

قصـه این سریال آشناست. زیرا حافظه کوتاه زمان در قصـه های تخیلی و غیرتخیلی به وفور به نمایش درآمده است. با این حال هنوز هم چنین داستانی میتواند جذاب باشد. گانگ ما سونگ با بروز سختی ها کوشش می کند خندیدن را بر چهره اش نگه داری نماید. او جانشین شرکت سون وو بود.

گانگ ما متخصص اعصاب مغزی است و می تواند مسائل مربوط به اون را حل کند. یک روز میخواهد به یک زن کمک کند اما در یک تصادف درگیر می شود. این تصادف زندگی و نگرش او را تغییر میدهد. اما مهم تر از هرچیزی از لحاظ پزشکی او را دگرگون میکند. حافظه اش کاملا از دست رفته و تنها می تواند وقایع یک روز را به یاد آورد. که روز سپس اون را هم یاد بردن میکند. بنابراین برای یادآوری اون ها را در دفتر خاطرات ثبت میکند.

به زودی عاشق زنی می شود که در قبل بازیگر بود. او در قبل معروف بود اما به سبب یک تصادف به فراموشی سپرده شد. گانگ ما عاشق او می شود. اما اگر هر روز او را یاد بردن کند چطور می تواند این رابطه را ادامه دهد؟

بهترین سریال های بی ال

مینی سریال Mr Heart

عاشقانه ترین سریال های کره ای
بهترین سریال های BL, عاشقانه ترین سریال های کره ای

این درام قصـه عشق و دوستی بین یک ستاره ماراتن در حال ظهور و یک جدید کار را علامت می‌دهد، یکی از بهترین سریال های بی ال که باید دیده شود همین سریال است.

مینی سریال Nobleman Ryus Wedding

عاشقانه ترین سریال های کره ای
بهترین سریال های BL, عاشقانه ترین سریال های کره ای

برای ریو هوسان و چوی هواجین مراسم ازدواجی از نزد تنظیم شده است. ولی در حین مراسم ناپدید می‌شود و چوی‌کی‌وان لباس عروس می‌پوشد و تظاهر می‌کند که عروس است.

چند روز سپس ارشد مدرسه هوسون، کیم تائه‌هیونگ که برای تبریک عروسی می‌آید، عاشق کی‌وان می‌شود. واقعا می‌شود گفت که این درام یکی از بهترین سریال های BL است که باید ببینید.

مینی سریال Lily forever

عاشقانه ترین سریال های کره ای
بهترین سریال های بی ال, عاشقانه ترین سریال های کره ای

دو دختر به اسم کیونگجو و جانگ‌سه‌رانگه که همدیگر را به شکل اتفاقی، زمانی که کیونگجو در خانه‌ دوستش دنبال پاسپورتش می‌گردد ملاقات می‌کنند. از همینجا ماجرای این درام استارت می‌خورد.

مطالب مرتبط:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار عاشقانه ترین سریال های کره ای سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به نام نویسنده مهمان در سایت جونی عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با اون بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان گرامی می‌توانید به اینستاگرام جونی جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و کوتاه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.

سوالات متدواول

بهترین سریال های کره ای عاشقانه کدامند؟

از بین بهترین سریال‌‌های کره‌ای با محوریت عشق می‌توان به سریال پسران برتر از گل نشانه کرد.

بهترین سریال های کره ای نتفلیکس کدامند؟

سریال بازی مرکب‌[ad_2]