بررسی و معرفی مهم‌ترین فیلم های بیوگرافی 2022 و 2021 [+دانلود رایگان با زیرنویس فارسی]

[ad_1]

بررسی و معرفی مهم‌ترین فیلم های بیوگرافی 2022 از بهترین مقاله‌های سایت جونی می‌باشد که در ادامه به تفصیل به اون خواهیم پرداخت.

معمولا ژانر فیلم‌ های بیوگرافی می‌توانند فراوان یکنواخت و خسته کننده باشند. فیلم‌هایی که با فرمول تکراری و کلیشه‌های همیشگی ساخته می‌شوند و طرفداران زیادی ندارند. با این حال، برخی فیلم های بیوگرافی نیز وجود دارند که تمام کلیشه‌ها را کنار می‌گذارند و به اثری قابل توجه تبدیل می‌شوند که دنیا را از دید شخصیتی تاریخی یا همزمان به شکل بینظیری به بیننده علامت می‌دهند.

بهترین فیلم های بیوگرافی 2022

به دنبال مهم ترین های 2021

می‌توانید فهرست بهترین فیلم های بیوگرافی 2022 را در یک دید در لیست زیر مشاهده کنید:

بهترین فیلم بیوگرافی 2022, فیلم جدید بیوگرافی 2022

در این نوشتار تصمیم داریم شما را با بهترین فیلم های بیوگرافی 2022 که احتمالا به دلیل‌ قابل توجه و ارزشمندی تبدیل خواهند شد، به دنبال بهترین فیلم های بیوگرافی 2021 دوست کنیم. با جونی دنبال باشید.

جدیدترین فیلم های بیوگرافی 2022
جدیدترین فیلم های بیوگرافی 2022
 • نام فارسی: بلوند
 • کارگردان: اندرو دومینیک
 • ستاره ها: آنا د آرماس، آدریان برودی، بابی کاناواله
 • ژانر: بیوگرافی، درام، عاشقانه

فیلم بلوند قرار است قصـه زندگی مریلین مونرو را روایت کند. مریلین مونرو، بازیگر، مدل و خواننده آمریکایی بود. با اینکه سال‌های زیادی از مرگ او می‌گذرد، اما مرلین مونرو همچنان طرفدار دارد و یکی از پرطرفدار ترین و نمادین ترین بازیگران زن در دنیا است. فیلم بلوند قصـه زندگی مریلین مونرو را روایت خواهد کرد اما با کمی تغییر.

قصـه این فیلم، از تولد و نوزادی مریلین شروع، و تا ثانیه مرگ او ادامه خواهد داشت. در سال 2000 رمانی از زندگی مریلین مونرو نوشته شد که کمی زندگی او را تغییر داده بود و قصـه‌های تخیلی و غیرواقعی از زندگی مریلین مونرو ساخت. قرار است فیلم بلوند اقتباسی از اون رمان باشد، پس در این شکل قصـه این فیلم نیز وابسته تغییراتی در زندگی او خواهد بود که سلامت ندارند.

اما در هر شکل وجود آنا د آرماس در این فیلم و ایفای نقش مریلین مونرو توسط او می‌تواند فراوان جذاب باشد و ارزش فیلم بلوند را دوچندان کند. با اینکه هنوز حتی یک ویدیو یا تریلر از فیلم بلوند منتشر نشده است و یکی از  جدیدترین فیلم های بیوگرافی 2022 حساب می‌شود، اکثرا اون را بهترین فیلم بیوگرافی 2022 می‌نامند.

نقد فیلم بلوند (Blonde 2022)

بهترین فیلم های بیوگرافی 2022
فیلم جدید بیوگرافی 2022
 • نام فارسی: پروژه بدون عنوان الویس پرسلی
 • کارگردان: دوباره لورمن
 • ستاره ها: تام هنکس، آستین باتلر، اولیویا دی جونگ
 • ژانر: بیوگرافی، درام، موسیقی

پروژه بدون عنوان الویس پرسلی، قرار است فیلمی براساس زندگی الویس پرسلی، اسطوره موسیقی راک اند رول، به کارگردانی دوباره لورمن باشد که هنوز عنوانی برای اون درنظر گرفته نشده است. این فیلم توسط استودیو برادران وارنر در دست ساخت قرار دارد و قرار بود در سال 2021 اکران شود اما تا سال 2022 دیر کرد خورد و احتمالا به‌جای اکران دیجیتال، در سینما اکران خواهد شد.

قصـه فیلم زیادتر بر روی نحوه تبدیل شدن الویس پرسلی به یک ستاره عظیم و کسی که از اون به نام بزرگترین اسطوره راک یاد می‌شود، تمرکز خواهد کرد. همچنین قرار است با نحوه رابطه بین الویس پرسلی و سرهنگ تام پارکر که نقش اون را تام هنکس ایفا می‌کند، زیادتر دوست شویم. سرهنگ تام پارکر مدیر برنامه‌های الویس پرسلی بود که تقریبا تمام جنبه‌‌های زندگی او را کنترل می‌کرد.

نقد فیلم الویس 2022

بهترین فیلم های بیوگرافی 2022
بهترین فیلم های بیوگرافی 2022
 • نام فارسی: ریگن
 • کارگردان: شان مک نامارا
 • ستاره ها: منا سواری، جاستین چتوین، دنیس کواید
 • ژانر: بیوگرافی، درام

فیلم ریگن، قصـه زندگی رونالد ریگن، بازیگر و بعدتر رئیس جمهور گذشته ایالات متحده آمریکا را از اولین نقطه در کودکی، تا روزی که در دفتر نشسته است و ریاست جمهوری ایالات متحده را برعهده دارد، روایت خواهد کرد.

رونالد ویلسن ریگن، یک سیاستمدار و بازیگر گذشته ایالات متحده بود که بین سال‌های 1981 تا 1989 به نام چهلمین رئیس جمهور ایالات متحده از حذب جمهوری خواه بود. درنهایت ریگن در سال 2004 و در سن 93 سالگی از دنیا رفت. دنیس کواد نقش رونالد ریگن را در این فیلم ایفا خواهد کرد و فیلم ریگن در سال 2022 اکران خواهد شد.

زیادتر بخوانید:

خفن ترین فیلم های اسلشر 2022 + 2021 و تمام دوران

بهترین فیلم های بیوگرافی 2022
بهترین فیلم های بیوگرافی 2022
 • نام فارسی: راکت سازی: دلیل‌ نامبی
 • کارگردان: مدهوان
 • ستاره ها: مدهوان، سیمران، راجیت کاپور
 • ژانر: بیوگرافی، درام

فیلم راکت سازی: دلیل‌ نامبی، در باره مردی هندی به نام نامبی نارایانان است. نامبی نارایانان یک دانشمند و مهندس هوا فضای هندی عظیم است که در سال 1994 به غلط متهم به جاسوسی شد. پس از تحقیقات سی‌بی‌آی، نامبی نارایانان بی‌گناه شناخته شد و دادگاه عالی به دولت دستور پرداخت جریمه هنگفتی به نامبی نارایانان بابت این اتهام عظیم داد.

در ابتدا قرار بود که کارگردانی این فیلم برعهده آنانت مهادوان باشد اما به دلیل تعهداتی که برای کار بر روی فیلم‌های دیگر داشت، نتوانست در این فیلم وجود یابد و کارگردانی فیلم برعهده مدهاوان قرار گرفت. تاکنون یک تریلر از این فیلم منتشر شده است و اکران فیلم کامل برای سال 2022 درنظر گرفته شده است.

زیادتر بخوانید:

بررسی و معرفی بهترین فیلم های عاشقانه هندی + [2022 و 2021 و تمام دوران]

بهترین فیلم های بیوگرافی 2022
بهترین فیلم بیوگرافی 2022
 • نام فارسی: ظهور
 • کارگردان: آکین اوموتسو
 • ستاره ها: مانیش دیال، ماکسیمیلیونو هرنادز، یدیته بدکی
 • ژانر: بیوگرافی، درام، ورزشی

این فیلم قصـه سه برادر نیجریه-یونانی را روایت می‌کند که از عظیم شدن در گمنامی شروع می‌شود و تا رسیدن به شهرت در عرصه بسکتبال ادامه خواهد داشت. ورا و چارلز آنتتوکومپو تصمیم می‌گیرند برای زمان‌های زیادتر و زندگی خوب تر به دنبال پنج فرزندشان از نیجریه به یونان مهاجرت کنند.

اون‌ها تمام تلاش خود را برای تامین تمام نیاز های فرزندانشان می‌کنند اما پرداخت تمام هزینه‌های زندگی در کشوری نا آشنا ساده نیست و اون‌ها نمی‌توانند زندگی‌ای که آرزویش را داشتند داشته باشند. اون‌ها برای تامین خرج خود شروع به فروش سوغاتی برای مسافرانی که به شهر می‌آمدند کردند. روزی به طور اتفاقی سه نفر از فرزندانشان در آراستگی ناامیدی به سو زمین بسکتبال می‌روند و از همان ثانیه است که زندگی‌شان تغییر می‌کند.

فیلمنامه فیلم ظهور توسط آکین اوموتسو کارگردانی خواهد شد و فیلمنامه اون توسط آرش عامل که فیلمنامه نویس ایرانی-بریتانیایی است نوشته شده است. تاریخ پخش این فیلم برای سال 2022 درنظر گرفته شده است. فیلم ظهور یک فیلم جدید بیوگرافی 2022 است.

زیادتر بخوانید:

بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونان که باید ببینید

بهترین فیلم های بیوگرافی 2022
بهترین فیلم های بیوگرافی 2021
 • نام فارسی: اسپنسر
 • کارگردان: پابلو دارین
 • ستاره ها: کریستین استوارت، تیموتی اسپل، جک نیلن
 • ژانر: بیوگرافی، درام

فیلم اسپنسر زندگینامه دایانا اسپنسر، شاهدخت ولز را روایت می‌کند. دایانا که با مشکلات روحی روانی دست و پنجه آرام می‌کند، در طول تعطیلات کریسمس در کنار خانواده سلطنتی در املاک ساندرینگهام در نورفولک انگلستان، تصمیم به دوری و آخر دادن به ازدواج 10 ساله خود با شاهزاده چارلز ولز می‌گیرد.

فیلم اسپنسر ساخته پایلو دارین در سال 2021 است و شما می‌توانید هم‌حالا اون را دید کنید.

نقد فیلم اسپنسر (2021 Spencer)

بهترین فیلم های بیوگرافی 2022
بهترین فیلم های بیوگرافی 2022
 • نام فارسی: زندگی الکتریکی لوئیس وین
 • کارگردان: ویل شارپ
 • ستاره ها: بندیکت کامبربچ، کلر فوی، آندریا رایزبورو
 • ژانر: بیوگرافی، درام، تاریخی

فیلم زندگی الکتریکی لوئیس وین قصـه زندگی بازیگر انگلیسی شگفت آور و غریبی به نام لوئیس وین را روایت می‌کند که در اواخر قرن 19، با نقاشی‌های سورئال عجیبش از گربه‌ها سلامت عقل او توسط مردم نقض می‌شد و به همین دلیل معروف شد.

این آرتیست شگفت آور و سر به هوا که نقشش را بندیکت کامبربچ بازی کرده است، عاشق ماجراجویی در دنیای الکتریسیته و کشف رازها اون برای درک خوب تر زندگی و عشق عمیقی که نسبت به همسرش دارد است. کارگردانی این فیلم برعهده ویل شارپ بوده است.

زیادتر بخوانید:

بهترین فیلم های سورئال (surreal)

بهترین فیلم های بیوگرافی 2022
بهترین فیلم های بیوگرافی 2021
 • نام فارسی: ریکاردوس بودن
 • کارگردان: آرون سورکین
 • ستاره ها: خاویر باردم، نیکول کیدمن، جیک لیسی
 • ژانر: بیوگرافی، درام

فیلم ریکاردو بودن، قصـه لوسیل بال و دسی آرناز که هردو از عوامل پشت منظره‌ ساخت فیلم هستند را روایت می‌کند. هردوی اون‌ها طی اتفاقاتی به طور همزمان وابسته بحرانی می‌شوند که ممکن است دلیل از دست دادن شغلشان شود و به موازات اون، وابسته بحران دیگری می‌شوند که ممکن است دلیل ساختن مشکل در رابطه‌شان و نابودی اون شود.

فیلم ریکاردو بودن شما را با یک درام عاشقانه، مخاطبان را به پشت دوربین، درون اتاق نویسندنگان و به اتاق ظبط می‌برد. این فیلم توسط آرون سورکین ساخته شده و اواخر سال 2021 اکران خواهد شد.

زیادتر بخوانید:

بهترین فیلم های کمدی عاشقانه نتفلیکس

بهترین فیلم های بیوگرافی 2022
بهترین فیلم های بیوگرافی 2022, بهترین فیلم بیوگرافی 2021
 • نام فارسی: شاه ریچارد
 • کارگردان: رینالدو مارکوس گرین
 • ستاره ها: ویل اسمیت، اونجانو الیس، جان برنتال
 • ژانر: بیوگرافی، درام، ورزشی

فیلم شاه ریچارد قصـه ریچارد ویلیامز را دنبال می‌کند. ریچارد ویلیامز پدری است که در تربیت دونفر از بزرگترین قهرمانان تنیس نقش داشته است و دلیل به وجود آمدن دنیایی جدید از تنیس شده است. ریچارد ویلیامز که کاملا به آینده امید دارد، با خوشبینی تمام، شروع به تربیت ونوس و سرنا ویلیامز می‌کند و تصمیم دارد اون‌ها را از خیابان‌های کامپتون کالیفرنیا به قهرمانی دنیا برساند.

زیادتر بخوانید:

بهترین فیلم های ورزشی با نقش اول زن

بهترین فیلم های بیوگرافی 2022
بهترین فیلم بیوگرافی 2021
 • نام فارسی: تیک تیک بوم
 • کارگردان: لین مانوئل میراندا
 • ستاره ها: اندرو گارفیلد، الکساندرا شیپ، رابین دی ژسوس
 • ژانر: بیوگرافی، درام، موسیقی

فیلم تیک تیک بوم، درباره آهنگساز تئاتر جوانی به نام جان است که در آستانه 30 سالگی قرار دارد. فیلم در ثانیه‌ای شروع می‌شود که او در سال 1990 در یک غذاخوری در آمریکا نشسته است و در صبر این است که به نام بزرگترین موسیقیدان آمریکایی انتخاب شود. او تنها چند روز قبل از برگذار کردن نمایش فراوان زیاد از جهات مختلف تحت فشار قرار می‌گیرد. نامزدش سوزان رویای رندگی‌ای بزرگتر از یک زندگی هنری در نیویورک را در سر می‌پروراند، دوستش مایکل در تلاش برای رسیدن به آسایش و امنیت مالی در زندگی است و فشار های مختلف دیگری که از سو جامعه بر او و جامعه هنری درون است. با تیک تیک ساعت، جان در یک دوراهی قرار می‌گیرد و این سوال را از خودش می‌پرسد: ما باید با تاریخ باقی‌مانده خود چه کار کنیم؟

فیلم تیک تیک بوم، توسط لین مائول میراندا ساخته شده است و عده‌ای اون را بهترین فیلم بیوگرافی 2021 می‌نامند!

نقد فیلم tick tick Boom (تیک تیک بوم)

زیادتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین فیلم های بیوگرافی 2022 سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به نام نویسنده مهمان در سایت جونی عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با اون بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان گرامی می‌توانید به اینستاگرام جونی جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و کوتاه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.[ad_2]