برنامه ساختن 8 پست اسکله جدید در منطقه مخصوص دریا فارس 

[ad_1]

هشت پست جدید اسکله در منطقه مخصوص صنایع فلزی و معدنی دریا فارس ساختن خواهد شد.
به شرح صفحه اقتصاد به تعریف از روابط عمومی ایمیدرو، بازیار بهمن نژاد معاون برنامه‌ریزی و توسعه منطقه مخصوص صنایع معدنی و فلزی دریا‌فارس سحر امروز در وبینار معرفی پتانسیل های مناطق مخصوص اقتصادی ایمیدرو با بیان ویژگی های “طرح عظیم توسعه منطقه مخصوص دریا فارس”، گفت: با ساختن این پست های اسکله، ظرفیت سالانه تخلیه و بارگیری منطقه مخصوص دریا فارس به 70 میلیون بدن خواهد رسید.
وی یادآور شد: هم اکنون ظرفیت تخلیه و بارگیری اسکله این منطقه 12 میلیون بدن در قسمت معدن و صنایع معدنی و 15 میلیون تنی در قسمت محصولات نفتی است.
به گفته بهمن نژاد، مساحت فعلی منطقه مخصوص صنایع معدنی و فلزی دریا فارس 2100هکتار است و در طرح توسعه 2500 هکتار به مساحت فعلی اضافه شود.

36 شرکت فعال، 42 شرکت در حال ساخت پروژه
وی درباره وضعیت فعلی شرکت های فعال در منطقه اظهار داشت: 36 شرکت در منطقه اندوخته گذاری کرده اند، 20 شرکت در حال تولید محصول و 42شرکت نیز در حال ساخت پروژه های جدید هستند.
معاون منطقه مخصوص دریا فارس با یادآوری اینکه هم اکنون تولیدات در حوزه زنجیره های فولاد، آلومینیوم، پتروشیمی انجام می شود، گفت: در کنار آسمان 1410 قرار است با توسعه زیرساخت ها، سالانه 30 میلیون بدن محصول فلزی تولید و 30هزار شغل به شکل مستقیم ساختن شود.

ظرفیت انتقال آب از پساب بندرعباس به 140هزار مترمکعب می رسد
بهمن نژاد درباره توسعه زیرساخت در قسمت آب اظهار داشت: در حال تکمیل طرح انتقال پساب شهر بندرعباس به صنایع مستقر در منطقه دریا فارس هستیم که از ظرفیت 65هزار مترمکعب آب صنعتی در هر شبانه روز، برخوردار است. وی ادامه داد: در قدم بعدی، این میزان به 140هزار مترمکعب (در شبانه روز) افزایش خواهد یافت.
وی همچنین به مزیت های اندوخته گذاری در این منطقه نشانه کرد و گفت: منطقه از شمال به پالایشگاه های هشتم، ستاره دریا فارس و هرمز و از جنوب به اسکله های تخلیه و بارگیری مواد معدنی و مواد نفتی، آبهای آزاد و دریا فارس، از غرب به بندر شهید رجایی و از شرق به نیروگاه ۱۲۰۰ مگاواتی توانیر و شهر بندرعباس و خط‌ ها ریلی مرتبط، دسترسی دارد که این امر شرایط متمایزی را برای اندوخته گذاران، پدید آورده است.
معاون شرکت منطقه مخصوص دریا فارس درباره ارایه تسهیلات به اندوخته گذاران گفت: تامین زیرساخت های آب،برق، گاز ومخابرات توسط منطقه، استفاده از معافیت های گمرکی برای واردات تجهیزات و مواد اولیه، معافیت گمرکی برای ورود کالاهای ساخته شده در منطقه به درون سرزمین به میزان ارزش اضافه، معافیت از پرداخت مالیات بر ارزش اضافه برای شرکت های فعال در منطقه، امکان صادرات، ترانزیت، ترانشیب و صدور مجدد کالا، حمایت برای اخذ وام از راه منابع داخلی و خارجی، مشاوره در تمام مراحل اجرای پروژه و انجام فعالیت‌ اخذ مجوز اشتغال برای کارکنان خارجی اندوخته گذاران از جمله تسهیلاتی است که به اندوخته گذاران ارایه می شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

[کل: 0 میانگین: 0]

[ad_2]