برنامه مدیران ماشین برای تولید ماشین برقی ؛ «به ما یک معدن مس بدهید تا ماشین برقی بسازیم!»

[ad_1]

بهرام شریعت در آخرین نمایشگاه تحول صعنت ماشین، از برنامه مدیران ماشین برای تولید ماشین برقی سخن گفت و از دولت خواست که یک معدن مس در اختیار این شرکت قرار دهد.

اگر قرار باشد کشورها را به نسبت اتفاقات شگفت آور در گینس دسته‌بندی کنند، قطعا سرزمین ایران در رده نخست پیشنهادات و راهکارهای شگفت آور از جانب مسئولین قرار خواهد گرفت.

آبان تتر

درخواست معدن مس یا پانیوم از دولت، یکی از جدیدترین پیشنهاداتی است که بهرام شریعت برای برنامه مدیران ماشین برای تولید ماشین برقی مطرح کرده است که البته هنوز پاسخی از جانب دولت دریافت نکرده است.

زیادتر بخوانید: عرضه 8 ماشین سایپا در بورس کالا [+فهرست خودروها]

برنامه مدیران ماشین برای تولید ماشین برقی چیست؟

مدیرعامل مدیران ماشین گفته: «این شرکت یک منظور به دولت داده. در این منظور ذکر شده که دولت یک معدن مس یا پانیوم به مدیران ماشین اختصاص دهد.» شریعت می‌گوید، این اقدام موجب تولید موتور الکترونیکی و باتری خودروهای برقی می‌شود. اما دولت هنوز جوابی به این منظور نداده است.

26979

در اینجا سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا صرفا در اختیار داشتن یک معدن مس یا پانیوم برای تولید ماشین برقی کافی است؟ و آیا تکنولوژی واجب برای انجام این کار را داریم؟ قبلا هم نزد آمده که شرکت‌های خودروسازی تلاش در تولید خودروبرقی کرده بودند اما هیچ‌وقت به تولید فراوان نرسید.

شنیده‌ها حاکی از اون است که در سرزمین پتانسیل تولید خودروی برقی وجود دارد و حتما برای انجام این کار نیاز نیست معدن مسی در اختیار خودروسازان قرار گیرد. اما کارشناسان امر نظر دیگری دارند. به گفته کارشناسان، سرزمین، هنوز مهیا این کار نیست و زیرساخت‌های واجب همانند درجه شارژ در خیابان‌ها وجود ندارد و مهیا کردن این زیرساخت‌ها تاریخ‌بر و البته هزینه‌بر است.

با این حال در آخرین نمایشگاه تحول صنعت با منظور جذاب بهرام شریعت مبنی بر برنامه مدیران ماشین برای تولید ماشین برقی مواجه می شویم که تقاضای معدن مس از دولت کرده است.

شریعت، در آخرین نشست مدیران ماشین که امروز 5 شهریور برگزار شد با بیان اینکه این شرکت از ابتدا سال 1381 تا‌کنون توانسته 420 هزار دستگاه تولید و به بازار عرضه کند گفته: «مدیران ماشین توانسته از ابتدای سال ۱۳۸۱ تا کنون، ۴۲۰ هزار دستگاه ماشین تولید و به بازار عرضه کند و همچنین سومین شرکت در حوزه خدمات پس از فروش در سرزمین شود.»

به نظر می‌رسد برنامه مدیران ماشین برای تولید ماشین برقی تنها هدف این شرکت نیست و برنامه‌های دیگری نیز در سر دارد.

بهرام شریعت با ارائه چشم‌انداز پنج ساله عنوان داشت که این شرکت تصمیم دارد در سال 1401 تا 1402 120 هزار دستگاه و تا سال 1405، 350 هزار دستگاه را به فروش برساند. البته برنامه مدیران ماشین برای ماشین برقی نیز در این چشم‌انداز پنج ساله گنجانده شده و این شرکت تصمیم دارد تا 70 درصد از این تولید را بومی‌سازی کند.

در این نشست اعلام شد که مدیران ماشین به غیر از این دو کارخانه، به فکر راه‌اندازی کارخانه سومی نیز هست که برای احداث اون نیاز به 20 میلیون متر زمین دارد. طبق برنامه‌ریزی‌های شکل گرفته، قرار است، بخشی از این زمین به کارخانه تولید ماشین و قطعه دیگر به شهرک صنعتی اختصاص یابد و در قسمت صنعتی کارخانه قطعه‌سازان ایرانی و خارجی با یکدیگر همکاری و کوشش کنند.

زیادتر بخوانید:

نظر شما درباره برنامه مدیران ماشین برای تولید ماشین برقی چیست؟ لطفا نظرات خود را از راه کامنت با جونی در بین بگذارید.

[ad_2]