برگزاری دوره آموزشی بلد محلی در قشم

[ad_1]

سرپرست مدیریت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از برگزاری دوره آموزشی راهنمای محلی ( بلد بومی) در جزیره خبر داد.
به شرح صفحه اقتصاد به تعریف از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، ایوب زارعی با اعلام این خبر گفت: دوره آموزشی بلد محلی با هدف آموز توانایی و توان‌افزایی علاقمندان و راهنمایان گردشگری برگزار شد.
وی ادامه داد: فراگیران این دوره 10 سرفصل آموزشی از جمله مفاهیم و اصطلاحات میراث فرهنگی و گردشگری، قوانین و مقررات مربوط به نگه داری میراث، جغرافیای جهانگردی و اکوتوریسم و جاذبه های تاریخی و میراث فرهنگی را فراگرفتند.
به گفته زارعی، آشنایی با فنون راهنمای تور، تاریخ و فرهنگ اقوام، اصطلاحات انگلیسی در زمینه گردشگری، صنایع دستی، بهداشت مسافرت و کمک‌های اولیه و آموزش عملی اجرای تور از دیگر مباحث ارائه شده در این دوره آموزشی است.
سرپرست مدیریت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم یادآور شد: در دوره بلد بومی قشم 96 داوطلب هریک در 70 ساعت شامل 62 ساعت آموزش نظری و یک مسافرت نیم‌روزه سرفصل‌‌های نزد گفت را آموزش می‌بینند.
وی افزود: دوره‌های راهنمای محلی تحت نظارت این مدیریت با هدف ارتقای صنعت سبز گردشگری و کمک به تسریع فرآیند جهانی شدن جزیره قشم برگزار می‌شود و در آخر هریک از افراد شرکت کننده تأییدیه‌نامه با اعتبار دریافت می‌کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

[کل: 0 میانگین: 0]

[ad_2]