بهترین تفریحات و جاذبه های گردشگری دومینیکا؛ سرزمین رودخانه ها و آبشارها- مینویسم

[ad_1]

با من و مجله «مینویسم» دنبال باشید تا تفریحات و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری دومینیکا؛ این بهشت روی زمین را به شما معرفی کنم.

در این مطلب تصمیم دارم شما علاقه مندان به مسافرت را با تفریحات و جاذبه های توریستی دومینیکا؛ که در آب های کارائیب قرار دارد دوست کنم. من در باربادوس، آنتیگوا، سنت کیتس و سنت مارتین بوده ام. پس تجربه تقریبا خوبی از جزیره های این دریا داشته و می دانم که چه فاکتورهایی می توانند یک جزیره را به مکانی ایده آل برای بازدید تبدیل کنند.

اما قصـه از جایی شروع می شود که پایم را در جزیره دومینیکا گذاشتم. به محض ورود متوجه شدم که این جا چقدر با تمام جزیره های دیگر در آب های کارائیب اختلاف دارد. با وجود پس زمینه ای از کوه های آتش فشانی و جنگل های سرسبز فراوان، دومینیکا زیادتر مانند به هاوایی است که با کاستاریکا ترکیب شده!

منظور می کنم از مطلبی که درباره روش اخذ اقامت دومینیکا منتشر نمودیم بازدید نمایید.

بهترین جاذبه های گردشگری سرزمین دومینیکا

سرزمین دومینیکا با داشتن 365 رودخانه، و 18 آبشار چندین و چند استخر طبیعی، دقیقا همان جایی است که دنیا دوستان آرزوی رفتن به اون را دارند. باید اعتراف کرد که سواحل دومینیکا از جاذبه های اصلی اون نیستند، اما در هر حال شن های سیاه و نقره ای این سواحل در تضاد با سایر سواحل دور و بر بوده و از این رو در نوع خود ویژه و دوست داشتنی هستند.

توریست ها می توانند در این جزیره رویایی زیادتر کوشش های شور انگیز که در عمرشان آرزو می کردند را انجام دهند؛ از کایاک سواری گرفته تا تیوب سواری در رودخانه، کوه نوردی، ریلکس کردن در آب های معدنی جوشان، شنا در آب های کم عمق با لوله هوایی و فراوان چیزهای دیگر…

آب و هوای دومینیکا در تمام طول سال گرم و عالی است؛ البته باید نشانه کنم که در میانه بین ماه های آگوست و سپتامبر آب های کارائیب طوفانی شده و از این رو باید فراوان مواظب بود. متاسفانه طوفان ماریا این جزیره را زندانی خود کرده و هنوز هم که هنوز است می توان آثار تخریبی اون را در برخی قطعه ها دید. به هر حال تلاش ها بر این است که دومینیکا همان بهشت گذشته شود. درخت ها با وجود صدمه دیدن در حال شکوفه زدن و رویش مجدد هستند. و به شخصه دیده ام که برخی درخت ها پر از انبه، پاپایا و آواکادو بودند. در ادامه این مطلب جذاب بهترین جاذبه های گردشگری و تفریحات دومینیکا را به شما معرفی می کنم.

مطالب پیشنهادی: جاذبه های گردشگری جزیره بالی

بازدید از آبشارهای ترافالگار

آبشارهای ترافالگار

به جرات می توان گفت که؛ آبشارهای ترافالگار یکی از بهترین جاذبه های گردشگری دومینیکا محسوب می شود. آبشار های ترافالگار در واقع پر طرفدارترین آبشارها در تمام دومینیکا هستند. ترافالگار مجموعه ای از دو آبشار 40 و 85 متری کنار هم است. در این منطقه یک مرکز برای استراحت توریست ها وجود دارد و پس از اون با پیاده روی 10 دقیقه ای در قلب جنگل های بارانی کارائیب به محوطه ای می رسید که پروانه ها و خرچنگ ها در اون به میزبانی تان می آیند. پلاتفرم بعدی، ویو عالی آبشار ترافالگار است. البته می توانید پایین بروید و در استخر زیر آبشارها شنا کنید.

بازدید از بازار محلی روسو

روسو دومینیکا

می خواهید مزه واقعی زندگی به سبک مردم دومینیکا را تجربه کنید؟ پایتخت رنگارنگ دومینیکا، روسو، بازاری محلی دارد که همه روز هفته میزبان شماست؛ اما در هر حال شنبه ها و جمعه های این بازار محلی پر تلاش تر و پر رواج تر است. همه چیز در این بازار به فروش می رسد؛ از میوه های جدید ای همانند انبه گرفته تا لباس و ادویه و حتی سوغاتی!

دنیا دومینیکا

طبیعت دومینیکا

دومینیکا کشوری با چندین سرزمین آب و هوایی است و مخلوقات حیرت انگیزی در اون زندگی می کنند. در حین پیاده روی در کنار دریا پورتموث چندین گونه مارمولک این اقلیم که به نام ابولو شناخته می شوند را دیدم. توریست های فضولی می توانند تورهای بازدید از دنیا و لباس گیاهی را رزرو کرده و با دنیا دومینیکا در کنار گونه های نادر پرندگانش زیادتر دوست شوند.

همنشینی با مردم کالیناگو

همنشینی با مردم کالیناگو

مردمان کالیناگو یکی از اصیل ترین قبایلی هستند که نزد از استعمار جزیره های دریای کارائیب در تعدادی از این جزیره ها ساکن بودند. یکی از اصلی ترین قبایل کالیناگو، کالیناگو بارانا آتِ است. این قبیله در زمینی به مساحت 15000 هکتار زندگی می کنند. در این زمین ها مرکز فرهنگی وجود دارد که توریست ها می توانند با مراجه به اون در مورد زندگی و سنت این اقوام زیادتر یاد بگیرند. یادگیری تاریخ زندگی این مردم در قبل و حتی شیوه و رسوم شان در حال آماده فراوان جذاب است. برخی از اعضای فعال این قبیله در جامعه خارج هم فعال بوده و حتی نظر هم می دهند. آنها رییس خودشان را داشته و هر 5 سال با نظر در این مورد تصمیم گیری می کنند. شما می توانید با کمک تورهای راهنما از منطقه بازدید کرده، سبد بافی شان را به روش سنتی ببینید، نوشیدنی بخورید و کمی هم در کنار دریا استراحت کنید.

بهترین چشم انداز های دومینیکا

چشم اندازهای زیبا در دومینیکا

یکی از جذاب ترین موضوعات در مورد دومینیکا چشم عالی جزیره، از جای جای اون است. کافی است سوار ماشین شوید و کمی رانندگی کنید. هر قسمت از این جزیره دیدنی های طبیعی ویژه خودش را دارد. شما می توانید با یک راهنما بهترین ویو این سرزمین را از ارتفاعات ببینید. برای مثال ویو روسو و باغ های استوایی اش، ویو رستوران و بار ایسلت به سو قلعه بروس که در سواحل شرقی قرار دارد، ویو آتش فشان اونسکو که در یونسکو به ثبت جهانی رسیده و در پارک مردمی پیتون در مرکز دومینیکا قرار دارد.

بازدید از جنگل های دومینیکا

جنگل های دومینیکا

آبشار های ترافالگار؛ یکی از ویژه ترین جاذبه های گردشگری دومینیکا می باشد. پس از بازدید از آبشار های ترافالگار؛ در آب های معدنی و لبریز از سولفور وات ویون شنا کردم. در این روستا چندین و چند چشمه آب معدنی گرم سولفوری و استخر های گل برای شنا کردن وجود دارد که همگی خواص درمانی دارند. البته باید اعتراف کرد که چشمه های دومینیکا به پای آب های معدنی اونسن در ژاپن نمی رسند اما در هر حال ارزش امتحان کردن دارند.

مطالب پیشنهادی: ترسناک ترین جنگل های دنیا

قلعه شرلی

قلعه شرلی دومینیکا

این قلعه در پارک مردمی کابریتس، و در نزدیکی کوهستان پورتموث قرار دارد. از این قلعه در طول قرن های 18 و 19 و به دلیل اختلافات سیاسی بین دو سرزمین فرانسه و بریتانیا استفاده می شده است. این منطقه از نظر طبیعی هم فراوان خوشگل بوده، ویو فراوان عالی ای داشته و البته چندین راه پیاده روی هم دارد. مورخی به نام لنوکس هانی چرچ تمام عمر خود را وقف بازسازی و مرمت این قلعه کرده تا تاریخ پنهان در بین آجر هایش را به گوش مردم دنیا برساند.

به دنبال دزدان دریایی دومینیکا

جذاب است بفهمید که برخی از سکانس های فیلم پرطرفدار دزدان دریایی کارائیب، «سینه یک مرد مرده» در دومینیکا فیلم برداری شده است. امکان ندارد در دومنیکا باشید و قصـه هایی از دزدان دریایی نشونید. برخی از راهنماها خودشان در این فیلم دخیل بوده اند. حالا به هرنحوی، یا در لوکیشن سازی کمک کرده اند یا میک آپ آرتیستش بوده اند. دزدان دریایی کارائیب فیلمی بود که منجر به معرفی زیادتر دومینیکا به مردم دنیا؛ افزایش توان اقتصادی سرزمین؛ کار آفرینی و تولد افسانه ای شد که هیچ وقت نمی میرد.

برخی از سکانس های این فیلم در مناطقی همانند دره تیتو، رودخانه ایندین، پارک کلی پیتونز و کنار دریا همپستید فیلم برداری شده اند. زمانی در کنار دریا پیکارد اقامت داشتم عکسی به دیوار اتاقم وصل کرده بودند که علامت می داد جری براخمیر، تولید کننده این فیلم قبلا در همین اتاق اقامت داشته است.

بهترین تفریحاتی که در دومینیکا میتوان انجام داد

خب؛ تا اینجای مطلب با بهترین جاذبه های گردشگری سرزمین دومینیکا دوست شدید؛ به منظور ارائه یک راهنمای کامل مسافرت به دومینیکا؛ در ادامه بهترین تفریحات سرزمین دومینیکا را به شما معرفی می کنیم.

استخر زمردین

استخر زمردین

هر جایی از دومینیکا که باشید در نزدیکی تان آبشاری برای شنا کردن و خوشی بردن هست. اما حتما دلیلی دارد که استخر زمردین با باقی آبشار ها و استخر ها اختلاف دارد! پس از طی کردن مسیری 10 دقیقه ای با گاری در قلب دنیا به ویویی می رسید که ممکن است هیچ جای دیگر دنیا گیرتان نیاید؛ آبشاری 40 فوتی که به درون استخری به رنگ سبز زمردین می ریزد. دلیل چنین رنگ خاصی، لباس گیاهی استوایی دور و بر است. در واقع روشنایی آفتاب از بین درختان می گذرد و در نهایت گوشه ای از زیبایی این مکان را در آب منعکس می کند. اینجور می شود که آب به رنگ سبز زمردی دیده می شود. پیاده روی و رفتن به سو این استخر اون هم در هوای مرطوب کمی مقاوم است. اما خیالتان جمع! پس از این عرق کردن، شیرجه زدن در آب سرد این دریاچه تمام خستگی تان را در می کند!

اسکوبا دایوینگ (غواصی با دستگاه دم زنی)

اسکوبا دایوینگ

اگر شنا بلد هستید اسکوبا می تواند یکی از بایدهای لیست تفریحات در دومینیکا باشد. برای چی که در آب های کنار دومینیکا 20 گونه نهنگ زندگی می کنند. بنابراین دیدنی های آبی با اسکوبا کم نیست! دوری از این نهنگ ها، مرجان های آبی، اختاپوس ها، مارماهی، ماهی شیپوری، طوطی ماهی، اسب دریایی و لاک پشت های منقاردار هم از باقی جانوران دیدنی آب های دومینیکا محسوب می شوند. این جزیره آتش فشانی بوده و به همین سبب ساختارهای صخره ای خاصی درآب های اون شکل گرفته اند. «صخره های شامپاین» یکی از این ساختار هاست که هنوز که هنوز است از اون حباب خارج می شود. مجسم کنید در حباب های گرم خارج شده از این ساختار ها شنا کنید! چه حسی خوب تر از این!

کلاس آشپزی به سبک کارائیبی

کلاس آشپزی

به نظر من یکی از بهترین راه های درک خوب تر مقصد مسافرت، امتحان کردن غذاهای سنتی و یاد گرفتن راه آشپزی شان است. به همین سبب تصمیم گرفتم در دومینیکا آشپزی به سبک کارائیبی را در خانه یکی از محلی ها امتحان کنم. به همین خاطر از تپه ای بالا رفتیم و به خانه داریا رسیدیم. او هم عاشق غذا و به اشتراک گذاشتن راه های سنتی آشپزی کارائیبی بود. مواد اولیه این سبک از آشپزی اکثرا همان هایی هستند که در کارائیب پیدا می شوند. ما سبزیجات را از زمین های دور و بر خانه داریا تهیه کردیم. برای نزد غذا کیک ماهی تیتیری صحیح کرده و برای غذای اصلی هم برنج مزه دار شده با نارگیل، حبوبات، و کمی هم بدن کرئول مزه دار شده و خوابانده شده در سس داشتیم. در هر روستایی از دومینیکا می توان کلاس هایی برای یادیگری آشپزی پیدا کرد. پس شما هم می توانید امتحان کنید.

کایاک سواری در دومینیکا

کایاک سواری در دومینیکا

نزد از این هم نشانه کرده بودم که دومینیکا سرزمین ورزش های آبی و شور انگیز؛ از جمله کایاک سواری است. پس اگر شما هم به دنبال بالا رفتن آدرنالین خون تان هستید کایاک سواری دومینیکا را امتحان کنید. کوهنوردی با طناب (راپل)، صخره نوری، زیپ لاین و پرش از ارتفاع هم از باقی ورزش های شور انگیز در محوطه کایاک سواری هستند.

بازدید از دلفین ها و نهنگ های دومینیکا

دلفین ها و نهنگ ها در دومینیکا

این مورد که می خواهم به شما معرفی کنم از بهترین تفریحات و در عین حال جاذبه های توریستی دومینیکا بشمار می آید. یکی از اصلی ترین سبب های توریستی بودن دومینیکا، تماشای زندگی طبیعی نهنگ ها و دلفین ها در آب های آزاد دریای کارائیب است. 20 گونه نهنگ در این آب ها زندگی می کنند؛ از جمله نهنگ خلبان باله کوتاه، نهنگ دندان کلفت، نهنگ سرخربزه ای، نهنگ عنبر ریزقد، و نهنگ گوژ پشت. باید نشانه کرد که نهنگ های عنبر بیشترین گونه دیده شده در این آب ها بوده و تور های بازدید از نهنگ ها هم معمولا به سو محل زندگی این مخلوقات می روند. پیدا کردن این مخلوقات بزر الجثه با کمک تکنولوژی هیدروفون انجام می شود که صحیح همانند میکروفونی در زیر آب با برد 7 کیلومتر لوکیشن نهنگ ها را با کمک آوا تعیین می کند. بنابراین هر توری؛ 100% به ویویی عالی می انجامد.

ثانیه دیدن نهنگ های عنبر که در آب شیرجه می زنند تجربه ای تکرار نشدنی و عالی ویژه است. در حین رفتن به لوکیشن نهنگ ها، تعدادی دلفین کشتی ما را اسکورت می کردند. هیچ وقت این تجربه را از دست ندهید!

کشتی سواری در دور و بر رودخانه ایندینِ دومینیکا

کشتی سواری در دومینیکا

دومینیکا سرزمین دیدنی های طبیعی است. اما با این حال مناظر دور و بر رودخانه دومینیکا واقعا با بقیه جاها اختلاف دارند. این رودخانه در نزدیکی پورتموث قرار داشته و نامش را مرهون قبایل کالیناگویی به نام «کاریب ایندین» است که در کنار اون زندگی می کردند. این رودخانه در وقع مجرایی بوده برای حمل و تعریف این قبیله! البته باید نشانه کرد که رودخانه ایندین یکی از 365 رودخانه دومینیکا است. دور تا دور این رودخانه را صفی از درخت های سر به فلک کشیده احاطه کرده است. انعکاس سایه این سربازاران سبز به خط شده در آب فراوان زیباست. بارهای محلی در کنار دریا این رودخانه وجود دارند و توریست ها می توانند سوار بر قایق نوشیدنی توصیه دهند و با ویو عالی نوشیدنی خنکی به سبک محلی ها را هم امتحان کنند.

مطالب پیشنهادی: بزرگترین کشتی های تفریحی دنیا

[ad_2]