بهترین جایگزین واتساپ در ایران ؛ برنامه مانند Whatsapp چی نصب کنیم؟

[ad_1]

 واتساپ پیامرسان فراوان محبوب و پراستفاده ای است. اما اگر واتساپ را کنار بگذاریم، بهترین جایگزین واتساپ در ایران کدام است. در ادامه با ما دنبال تا برنامه‌های مانند واتساپ را مطالعه کنیم.

واتساپ (Whatsapp)، این پیام رسان محبوب که هواداران بسیاری دارد، نه نتها در ایران که با بیش پنج میلیارد دانلود از گوگل پلی، یکی از برترین پیام رسان دنیا است. اما این پیام رسان محبوب هم بی نقص نیست.

آرون گروپس

به تازگی واتساپ اطلاعاتش را با فیس بوک به اشتراک می گذارد، این داستان سبب شده که کاربران، واتساپ را پیام رسانی صد در صد امن ندانند. با این وجود و یا هر سبب دیگر ممکن است این سوال برایتان نزد بیاید که در ایران برنامه مانند واتساپ چی نصب کنیم؟ ما در این مقاله بهترین جایگزین های واتساپ در ایران را به شما معرفی می کنیم.

بهترین جایگزین واتساپ در ایران

بهترین جایگزین واتساپ در ایران
بهترین جایگزین واتساپ در ایران

از زمانی که مسئله شرایط جدید حریم خصوصی واتساپ و امنیت واتساپ مطرح شد، کاربران بسیاری نسبت به واتساپ بدبین شدند و سیل مهاجرت ها از این پیامرسان به تلگرام، سیگنال و دیگر سرویس ها شروع شد. در این بین تلگرام با ارائه قابلیت انتقال چت از واتساپ به تلگرام حتی این روند را تسریع کرد.

اخیرا هم در ایران با بحثی که بر سر طرح صیانت از فضای غیر واقعی راه افتاده و با بررسی متن کامل طرح صیانت به نظر می رسد که در وقت کوتاهی باید چشم به راه از دست رفتن پیامرسان محبوب و پراستفاده این روزها باشیم. حال موافقت مجلس با طرح صیانت حاکی از این است که حتی کارزار مخالفت با طرح صیانت نیز استفاده ای نداشته است. نزد تر اپلیکیشن های جایگزین های اینستاگرام در ایران را به شما معرفی کرده بودیم و حال نوبت به جایگزین های واتساپ رسیده است.

سروش پلاس : جایگزین داخلی واتساپ

بهترین جایگرین واتساپ در ایران ؛ برنامه شبیه واتساپ چی نصب کنیم؟
سروش پلاس، یکی از جایگزین های واتساپ در ایران

سروش پلاس نسل جدید پیامرسان سرشناس سروش است. سپس از اینکه صداوسیما از پشتیبانی از این سرویس دست برداشت و اون را در مزایده به فروش گذاشت، تیم مدیریت و توسعه این سرویس، پیامرسانی با نام سروش پلاس را ارائه داد.

با وجود تمام مشکلاتی که در راه این پیامرسان ایرانی قرار داشت اما هم حالا یکی از بهترین برنامه های پیام رسان ایرانی محسوب می‌شود. اینترنت با هزینه یک سوم و تماس صوتی و تصویری از مهم‌ترین ویژگی‌های این پیامرسان ایرانی است.

پیامرسان بله : جایگزین داخلی واتساپ

بهترین جایگرین واتساپ در ایران ؛ برنامه شبیه واتساپ چی نصب کنیم؟
پیام رسان بله، یکی از برترین جایگزین های واتساپ در ایران

بله از جذابترین پیامرسان های ایرانی است که در کنار قابلیت های خوب چت و گفتگو، استفاده از استیکرها و مواردی دیگر که عموم پیامرسان ها ارائه می کنند، به مهربانی پشتیبانی بانک مردمی و مرکزی، قابلیت های مهم دیگری نیز دارد. این قابلیت ها عبارتند از خدمات بانکی آنلاین و بسیاری ابزارهای خدماتی که بدون نیاز به مراجعه حضوری به بانک از راه این سرویس در دسترس شما هستند. این مسئله بله را به یک جایگزین داخلی واتساپ بدل می کند.

زیادتر بخوانید:

دانلود و آموزش کار با WhatsAuto

نحوه ارسال لوکیشن در واتساپ آیفون

پیامرسان گپ : جایگزین داخلی واتساپ

بهترین جایگرین واتساپ در ایران ؛ برنامه شبیه واتساپ چی نصب کنیم؟
پیامرسان گپ : جایگزین داخلی واتساپ

پیامرسان گپ به نام یک جایگزین داخلی واتساپ، پیامرسان ایرانی قابل اعتمادی است. تعداد کاربران این سرویس در حال آماده بیش از 2 میلیون نفر است. بنابر شرح ها و آمارهای مختلف، گپ دومین پیامرسانی است که کاربران ایرانی به طور مداوم از اون استفاده می کنند و تولید محتوای روزانه ان سیر صعودی دارد. برنامه پیام رسان گپ علاوه بر امکانات ارتباطی، امکاناتی از جمله کسب حقوق را نیز برای ادمین‌ها به دنبال آورده است.

پیامرسان آی گپ : جایگزین داخلی واتساپ

بهترین جایگرین واتساپ در ایران ؛ برنامه شبیه واتساپ چی نصب کنیم؟
پیامرسان آی گپ : جایگزین داخلی واتساپ در ایران

به نام یک جایگزین داخلی واتساپ باید به  آی گپ نشانه کرد که قابلیتهای خوبی را دارد. با این سرویس شما می توانید در بستری مناسب با دوستان خود به گفتگو بنشینید. این پیامرسان داخلی، محبوبیت بالایی بین کاربران ایرانی دارد و از پرطرفدارترین هاست. ساختار گرافیکی برنامه آی گپ را می‌توان تلفیقی از دو اپلیکیشن تلگرام و پیام رسان سروش فهمید.

زیادتر بخوانید:

 حل مشکل دانلود نشدن فایل در واتساپ و عدم نمایش عکس و ویدیوهای اون در گالری

دانلود و آموزش کار با اوجی واتساپ (OGWhatsapp)

LINE

بهترین جایگرین واتساپ در ایران ؛ برنامه شبیه واتساپ چی نصب کنیم؟
لاین مسنجر، یکی از بهترین جایگزین های واتساپ در ایران

لاین هم این قابلیت را دارد که جایگزین واتساپ باشد. این پیام رسان علاوه بر ویژگی های مشترکی که با واتساپ دارد، دارای چند ویژگی ویژه هم هست که در اینجا به سه مورد از مهم ترین اون ها عبارت است از:

  • LINE Out ویژگی که امکان تماس های بین المللی با کاربران غیر LINE را برای شما آماده می کند.
  • فروشگاه استیکرهای بروز و جذاب
  • قفل و کد عبور تم ها، پیام ها و سایر موارد

برنامه ی پیام رسان لاین با توامندی های ویژه خود می تواند اپلیکیشن جایگزین واتساپ در ایران باشد. البته همانطور که می دانید تایید این پیامرسان یا دیگر پیامرسان های خارجی منوط به تصمیم کمیسیون تنظیم مقررات است.

Skype : برنامه های جایگزین واتساپ

بهترین جایگرین واتساپ در ایران ؛ برنامه شبیه واتساپ چی نصب کنیم؟
اسکایپ، از بهترین جایگزین های واتساپ در ایران

اسکایپ با پشیبانی مایکروسافت به نام بهترین برنامه ی تجاری معروف است. البته ممکن است فکر کنید این برنامه مناسب کاربران عادی نباشد، اما این طور نیست؛ چون اسکایپ یکی از بهترین پیام رسان های چت خصوصی است. برای اثبات اون هم اینجا چند مزیت اسکایپ در سنجیدن با واتساپ را برای شما نام می بریم:

  • تماس های با کیفیت صوتی و ویدیویی
  • تماس های ویدیویی گروهی پرقدرت
  • ارسال شکلک و ایموجی های پنهان
  • ویرایش پیام های ارسالی

در کنار مزایای بیان شده می توان پیام رسان اسکایپ را برای کاربرانی که دفعات در روز با خانواده و دوستانشان تماس تلفنی دارند، به نام یکی از بهترین برنامه های جایگزین واتساپ معرفی کرد.

زیادتر بخوانید:

حل مشکل واتساپ جی بی : نصب نشدن و بسته شدن واتساپ GB

دانلود واتساپ جدید 2021 ؛ همه چیز درباره نسخه های جدید واتساپ

KiK : جایگزینی مناسب برای واتساپ

بهترین جایگرین واتساپ در ایران ؛ برنامه شبیه واتساپ چی نصب کنیم؟
کیک از جمله برترین جایگزین های واتساپ در ایران

اگر جز کاربرانی هستید که نمی خواهید با شماره خود درون برنامه های پیام رسان شوید Kik همان برنامه ای هستید که دنبالش بودید. در حالی که برای استفاده از واتساپ و البته زیادتر پیام رسان ها باید از شماره خود استفاده کنید، Kik این امکان را به شما می دهد تا تنها با شناسه ایمیل خود نام نویسی نمایید. سپس می توانید با به اشتراک گذاشتن نام کاربری اختصاصی خود با دیگر کاربران این پیام رسان، با اون ها در ارتباط باشید. قابلیت ویژه و منحصر به فرد پیام رسان مفرح Kik در سنجیدن با واتساپ پشتیبانی از ربات ها ست.

Snapchat : جایگزین جذاب واتساپ

بهترین جایگرین واتساپ در ایران ؛ برنامه شبیه واتساپ چی نصب کنیم؟
Snapchat : جایگزین جذاب واتساپ

اسنپ چت، برنامه ای که در واقع یک رسانه اجتماعی است و شباهت زیادی به اینستاگرام دارد و از لحاظ فنی یک برنامه ی پیام رسان محسوب نمی شود. اما با توجه به ویژگی های بی نظیری که دارد، می تواند یکی از برنامه های جایگزین واتساپ باشد.

با استفاده از این پیام رسان کاربران می توانند پیام های ارسالی خود را پس از گذشت تاریخ معینی پاک کنند. اسنپ چت این قابلیت را دارد که اگر کاربری از چت های ها عکس گرفت، به شما اطلاع دهد.

پیام رسان واتساپ هم همانند فیس بوک بیشتر زمان‌ قابلیت هایی که کاربران از اون استقبال می کنند را از اسنپ چت کپی می کند. به همین خاطر اسنپ چت بهترین منظور  برای کسانی است که دوست دارند اولین کاربری باشند که بروزترین ویژگی های پیام رسان ها را دریافت و از اون استفاده می کنند. همچنین باید از مجموعه بهترین استیکرهای دوربین یا ماسک های شکل به نام ویژگی ویژه و مشغول کننده اسنپ چت نام برد.

زیادتر بخوانید:

تماس تصویری واتساپ در کامپیوتر/ ویندوز

آموزش کار با یو واتساپ ؛ نصب، تنظیمات و حل مشکل YOWhatsapp

Threema : مشابه و امن تر از واتساپ

بهترین جایگرین واتساپ در ایران ؛ برنامه شبیه واتساپ چی نصب کنیم؟
Threema : مشابه و امن تر از واتساپ

تریما، در شمار امن ترین برنامه های پیام رسان دنیا قرار دارد. این پیام رسان برای عدم دسترسی هکرها به اطلاعات کاربرانش این قابلیت را دارد که پس از دریافت اطلاعات توسط کاربر مقصد، اون ها را از بزرگ خود حذف کند. تریما از ویژگی های معمول سایر پیام رسان ها نیز برخوردار است.

اما از امکانات دیگر این برنامه علامت دادن موقعیت مکانی بر روی نقشه است که به کاربران در جهت یابی و پیدا کردن مسیرها کمک می کند. همچنین تریما این امکان را به شما می دهد تا صفحه ی مربوط به چت هر کاربر را فراوان سریع با صفحه ی اختصاصی چت با کاربر دیگر عوض کنید و به این شکل به طور مخفیانه با چند کاربر گفتگو داشته باشید.

تریما به امنیت بالا در بین پیام رسان ها معرف است. بنابراین اگر امنیت پیام رسانی که از اون استفاده می کنید برای شما از هر ویژگی دیگر مهم تر است، تریما بهترین جایگزین برای واتساپ شما است. البته تریما رایگان ارائه نشده، ولی می توانید با پرداخت 2 دلار و 99 سنت نسخه کرک شده اون را از فروشگاه گوگل پلی دانلود نماید.

زیادتر بخوانید:

دانلود و آموزش کار با جی بی واتساپ (GBWhatsapp)

آموزش رمز گذاشتن برای واتساپ و قفل کردن اون در اندروید، iOS و ویندوز

Bridgefy : جایگزین مناسب واتساپ

بهترین جایگرین واتساپ در ایران ؛ برنامه شبیه واتساپ چی نصب کنیم؟
Bridgefy : جایگزین مناسب واتساپ

بریجفای هم از ویژگی های خوبی برخوردار است. پیام رسان های آنلاین همانند واتساپ، یک مشکل اصلی دارند و اون اینکه برای استفاده از اون ها حتما باید به اینترنت متصل بود. اگر شما به کوه بروید، یا جنگل و یا هر جایی که امکان اتصال به اینترنت را ندارید، نمی توانید ار برنامه های پیام رسان آنلاین همانند واتساپ استفاده کنید.

این جاست که یکی از برنامه های پیام رسان آفلاین همانند بریجفای قطعا به شما کمک می کند. مزیت و برتری برنامه های آفلاین در سنجیدن با پیام رسان های آنلاین، امکان ارتباط با دوستان دور و بر بدون نیاز به اینترنت است. بریجفای که یک برنامه ی آفلاین است، با یک شبکه بلوتوث با تعداد بی شماری دستگاه یا وای فای در گوشی شما ساختن می کند و شما می توانید پیام هایی به دوستان اطرفتان ارسال کنید.

اگر اهل کوهنوردی و دنیا گردی هستید، بریجفای از گزینه های پیشنهادی عالی ما به شما و البته بهترین جایگزین واتساپ برای شما خواهد بود.

Keybase : پیام رسانی مانند به واتساپ

بهترین جایگرین واتساپ در ایران ؛ برنامه شبیه واتساپ چی نصب کنیم؟
Keybase : پیام رسانی مانند به واتساپ

کی بیس، یک اپلیکیشن پیام رسان امن است که برای کاربران امکان برقراری ارتباط با امنیت کامل و به شکل رمزگذاری شده با مخاطب مورد نظر را آماده می کند. با توجه به Open-Source  بودن کی بیس، اطمینان داشته باشید هیچ شرکت خصوصی که بتواند همه  داده های شما را مورد بررسی قرار دهد وجود ندارد.

از اون جا که تمام داده ها با قفل end- to- end encryption رمزگذاری می شوند پس در هیچ حالتی پیام های شما در معرض بازدید کاربران ناشناس قرار نخواهد گرفت. جذاب است بفهمید کی بیس برای حریم شخصی کاربرانش با ارزش و مهم بودن زیادی قائل است و از معدود برنامه های پیام رسان است که برای سیستم عامل لینوکس هم یک نسخه ارائه داده است.     

اگر دلواپس حریم شخصی خود هستید، این برنامه با امنیت بالایی که دارد حتی اجازه تهیه اسکرین شات از چت های شما را هم به افراد را نمی دهد و همچنین بدون نیاز به شماره و شناسه ایمیل می توانید اطلاعات شخصی خود را با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

زیادتر بخوانید:

میزان مصرف اینترنت تماس تصویری واتساپ

نحوه انتقال اکانت واتساپ چگونه است؟

Google Hangouts : برنامه های جایگزین واتساپ

بهترین جایگرین واتساپ در ایران ؛ برنامه شبیه واتساپ چی نصب کنیم؟
گوگل هنگ اوت ، از جمله برترین جایگزین های Whatsapp

آرام افزار گوگل هنگ اوتس هم پیام رسان با قابلیتی برای جایگزینی واتساپ است. البته شاید شما زیادتر از این برنامه به نام یک سرویس گفتگوی ویدیویی استفاده نمایید، اما این پیام رسان به شما امکان ارسال سریع پیام ها، فیلم ها و عکس ها را نیز می دهد. حتی می توانید از این آرام افزار برای کلاس ها و جلسه های مهم هم استفاده کنید. این پیام رسان بر روی اندروید، آی پد، آیفون و همین طور هر مرورگر وب در ویندوز یا مک به خوبی کار می کند.

پس با گوگل هنگ اوتس که به شکل نزد فرض بر روی دستگاه های اندرویدی هم نصب شده است، می توانید با خانواده، دوستان و همکاران خود بدون توجه به گوشی و یا لپ تاپی که استفاده می کنند، ارتباط و تبادل اطلاعات داشته باشید.

We Chat : یکی از بهترین جایگزین های واتساپ

بهترین جایگرین واتساپ در ایران ؛ برنامه شبیه واتساپ چی نصب کنیم؟
ویچت: یکی از بهترین جایگزین های واتساپ

وی چت، پیام رسانی که در کنار استفاده از اون به نام یک آرام افزار انتقال اطلاعات به نام روش پرداخت آنلاین بومی در سرزمین چین هم شناخته می شود. در واقع  وی چت در چین یک پول الکترونیکی نیز محسوب می شود.

وی چت هم ویژگی های سایر پیام رسان ها از جمله ارسال پیام، پیام های صوتی، تماس های صوتی و ویدیویی را دارد، بنابراین می توان از اون به نام جایگزینی برا واتساپ نام برد.

زیادتر بخوانید:

اینستاگرام کودکان چیست

نحوه غیرفعال کردن لایک اینستاگرام چگونه است؟

Wire : برنامه های جایگزین واتساپ

بهترین جایگرین واتساپ در ایران ؛ برنامه شبیه واتساپ چی نصب کنیم؟
وایر، یکی از بهترین جایگزین های واتساپ در ایران

وایر، آرام افزار پیام رسان جدیدی است که به سبب ویژگی های بی نظیر و عالی ای که دارد و همچنین رابط کاربری ویژه و زیبایش در فهرست محبوبترین برنامه های پیام رسان در بین کاربران شناخته می شود.

شما می توانید از این اپلیکیشن محبوب در سیستم عامل های مختلف استفاده نماید. رمزگذاری سرتاسری، از وایر یک پیام رسان امن و قابل اطمینان ساخته است. با توجه به برخی از قابلیت های فراوان خوب این پیام رسان همانند: امکان حذف پیام از دستگاه های گیرنده، پیام های خود تخریب کننده و همین طور نزد نمایش لینک می توان اون را مشابه و از بهترین جایگزین های واتساپ خواند.

Signal Messenger : بهترین اپلیکیشن جایگزین واتساپ

بهترین جایگرین واتساپ در ایران ؛ برنامه شبیه واتساپ چی نصب کنیم؟
Signal Messenger : بهترین اپلیکیشن جایگزین واتساپ

اپلیکیشن سیگنال از بهترین جایگزین های واتساپ است که به تازگی پس از سیاست های جنجال برانگیز پیام رسان واتساپ هوادارن زیادی پیدا کرده است و دانلود های این برنامه پیام رسان هم رشد خوبی را داشته است.

با توجه به اینکه پیام رسان سیگنال از رمزنگاری کاربر به کاربر برخوردار است و همچنین داده ها روی بزرگ سیگنال ذخیره نخواهد شد، در فهرست امن ترین پیام رسان ها جای گرفته است. این اپلیکیشن امن، این امکان را به شما می دهد تا بدون نگرانی تا از ویژگی های مختلف و کاربردی همانند تماس صوتی و ویدئویی، ارسال فایل و عکس استفاده کنید.

از قابلیت های دیگر سیگنال می توان به ابزارهای ضد نظارتی، پیام های محو شونده و گزینه های مختلف حریم خصوصی نشانه کرد. بنابراین می توان گفت: سیگنال بهترین اپلیکیشن جایگزین واتساپ است. اما خب همانطور که میدانید در محدوده مرزهای ایران این مورد از گزینه های شما برای جایگزینی واتساپ حذف شده است!

زیادتر بخوانید:

ترفندهای کلاب هاوس

میزان مصرف اینترنت کلاب هاوس

Session : جانشینی برای واتساپ

بهترین جایگرین واتساپ در ایران ؛ برنامه شبیه واتساپ چی نصب کنیم؟
سشن جانشینی برای واتساپ

سشن پیام رسانی که به سبب برخورداری از امنیت بالا، می تواند جانشینی برای واتساپ باشد. شما برای  ورود به این برنامه نیازی به شماره تلفن ندارید و جای اون یک کلید و کد QR به شکل تصادفی ساختن می شود که باید با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید.

به دلیل متمرکز نبودن همه چیز، هیچ وقت پیام های شما در سرورهای سشن باقی نمی همانند. البته ضعف این پیام رسان در سنجیدن با واتساپ این است که از تماس صوتی و ویدیویی برخوردار نیست. اگر فقط خواهان تبادل اطلاعات با پیام در یک برنامه ی پیام رسان باشید، قطعا سشن امن ترین و بهترین جایگزین برای واتساپ شما خواهد بود.

زیادتر بخوانید:

نظر شما در خصوص بهترین جایگزین واتساپ در ایران چیست؟ نظرات خود را در قسمت کامنت ها با جونی در بین بگذارید.

[ad_2]