بهترین سریال های کره ای تاریخی ؛ K-Drama تاریخی جدید چی ببینیم؟

[ad_1]

بهترین سریال های کره ای تاریخی را ممکن است بسیاری نشناسند. امروز به شما بهترین و جدیدترین سریال های کره ای تاریخی معرفی خواهیم کرد. با ما باشید.

سریال ها و فیلم های کره ای برای بسیاری از ما ایرانی ها نوستالژیک هستند و ما خاطرات یاد بردن نشدنی از این فیلم ها و سریال ها داریم. اما سریال های تاریخی ساخته سرزمین کره جنوبی نقشی ویژه در خاطره جمعی ما ایرانیان ایفا کردند. سریال افسانه جومونگ که براساس واقعیتی تاریخی ساخته شده بود در سرزمین ما میلیون ها طرفدار داشت تا آنجایی که دلیل شد بازیگر اصلی سریال به ایران نیز بیاید.

آبان تتر

جذابیت این سریال سبب شد کنجکاوی بسیاری از مخاطبان ایرانی درباره این ژانر سریال های کره ای به شکل چشمگیر افزایش پیدا نماید، از آنجاکه این ژانر در سرزمین کره از شهرتی عمومی برخوردار است، سریال های متعدد خوش ساخت و جذاب تاریخی وجود دارد که ممکن است شما آنها را ندیده باشید، در همین جهت در این مقاله ما برخی از بهترین سریال های کره ای تاریخی را به شما معرفی خواهیم کرد.

زیادتر بخوانید: بهترین سریال های 2022

بهترین سریال های کره ای تاریخی

فیلم ها و سریال های کره ای در سرزمین ما مخاطبان پهناور ای دارند برای چی که روایت‌های لطیف،سلحشورانه سریال ها و فیلم ها کره ای با اخلاق ما ایرانی ها فراوان سازگار است و به همین جهت شاید بتوان توجه فراوان افراد به این ژانر را توضیح داد. مخاطبان ایرانی خصوصا با سریال های کره ای تاریخی ارتباط برقرار می‌کنند. همه ما می دانیم که سریال افسانه جومونگ در سرزمین ما مخاطبانی میلیونی داشت و تاریخ پخش سریال خیابان ها در سراسر سرزمین خالی از سکنه می شد.

به سبب بخت بیش از حد به این سریال کنجکاوی نسبت به سریال های تاریخی کره ای فراوان فراوان شد و بسیاری خواستند دیگر سریال های جذاب تاریخی دیگر را نیز دنبال کنند. به همین سبب ما در این مقاله برخی از بهترین سریال های کره ای تاریخی به شما معرفی می‌کنیم تا شما آشنایی بیشتری نسبت به این ژانر جذاب داشته باشید. با جونی دنبال باشید!

 آقای ملکه (Mr. Queen)

بهترین سریال های کره ای تاریخی
بهترین سریال های کره ای تاریخی

اگر بخواهیم یکی از تماشایی‌ترین سریال‌های تاریخی کره ای را نام ببریم باید به سریال آقای ملکه نشانه کنیم. این سریال دوست داشتی در ژانر کمدی عاشقانه و تاریخی بوده ه با تماشایش لحظات خوشحال و مفرح بسیاری را برای شما رقم می‌زند. قصـه سریال آقای ملکه درمورد آقای سرآشپزی است که تصادف می‌کند و در دوره دیگری از تاریخ بیدار می‌شود، اما در جسم یک زن!

و اون‌هم نه همانند هر زن عادی، بلکه او در جسم یک ملکه قرار گرفته است. از طرفی دیگر پادشاه فعلی اون تاریخ فردی فراوان یواش است، اما یک قسمت تاریک و پنهان در زندگی خود دارد.

ملکه پس از متوجه شدن این داستان کوشش می‌کند تا در مورد اون بفهمد. زندگی مدرن ملکه و دوران چوسان برخوردهای خنده دار و بامزه‌ای را بوجود آورده و این سریال را به اثری دیدنی و ویژه تبدیل کرده است.

دختر پرروی من (My Sassy Girl)

بهترین سریال های کره ای تاریخی
بهترین سریال های کره ای تاریخی

این درام کمدی رمانتیک بر پایه فیلمی به همین نام که در سال 2001 اکران شده بود، ساخته شده است. در سریال برخلاف فیلم قصـه فیلم در دوران مدرن اتفاق نمی افتد. اتفاقات فیلم در تاریخ پادشاهی چوسان در کره درحال انجام است.

این سریال برای طرفداران کمدی های عاشقانه یواش فراوان خوشی قسمت خواهد بود. اگرچه قصـه به خودی خود بدیع نیست، اما حال و هوای تاریخی اون با فیلمبرداری بی نظیر، تصاویر و لباس های خوشگل اون ویژه کرده است. به همین جهت به نظر بسیاری این سریال بهترین سریال کره ای تاریخی جدید است.

قصـه این سریال حول شاهزاده خانمی پرو، بی ادب و دردسرساز می گردد که با دانشمند با استعدادی تلاش می کنند رازی را کشف کنند که خانواده سلطنتی را از هم جدا کرده است. شاید قصـه اون تم کمدی و عاشقانه این سریال درک کرده باشید ما ضمانت می کنیم که هیچ وقت از دیدن این سریال پشیمان خواهید شد و لحظات مفرحی را تجربه خواهید کرد.

زیادتر بخوانید: بهترین سریال های کره ای 2021

جانگ اوک جونگ، زندگی برای عشق (Jang Ok-Jung, Living by Love)

بهترین سریال های کره ای تاریخی
بهترین سریال های کره ای تاریخی

قصـه این سریال درباره پادشاهی سرد و توانا است که معمولا به جای تکیه بر عواطف خود براساس عقل و منطق کارهایش را نزد می برد، اما شرایط زمانی که یکی از زنان بدنام حرمسرای او درون قصـه می شود، تفاوت می کند. صحبت درباره جانگ هی بن زنی در تاریخ چوسان است که بیش از آنکه به جاه طلبی برای ملکه شدن شهره باشد به نام یک قربان بی گناه سیاست جلوه می نماید.

مشکلات و عاشقانه های شخصیت های اصلی که همه در قصر اتفاق می افتند شما را میخکوب خواهد کرد. بنابراین اگر علاقمند به دانستن زندگی این زن از منظره ای جدید هستند، حتما دیدن این سریال را به شما منظور می کنیم. همچنین واجب به ذکر است که این سریال به سبب نگاهی جدید به شخصیتی تاریخی و همچنین دیالوگ های جذابش در نظر فراوان برترین سریال تاریخی کره ای به حساب می آید.

زیادتر بخوانید: بهترین سریال های ترکی 2021

عشق در زیر روشنایی مهتاب (Love in the Moonlight)

بهترین سریال های کره ای تاریخی
بهترین سریال های کره ای تاریخی

فضای این سریال تاریخی کره ای در قرن 19 دوران چوسان روایت می‌شود و در مورد قصـه عشق بین ولیعهد و دختری است که با اکراه خود را به نام یک مرد درآورده و به نام خواجه به قصر اعزام شده است.

جذاب است بفهمید که چگونه ولیعهد عواطف خود را نسبت به دختر تغییر می‌دهد، حتی قبل از اینکه متوجه شود که اون دختر دقیقا چه کسی است. این دراما برای تولید، بازی فوق‌العاده و موسیقی متن زیبایش مورد تمجید تماشاگران قرار گرفت و مطمئنا انتخاب خوبی برای دید خواهد بود. این سریال یکی از سریال های کره ای کهنه است که به روایت تاریخ های دور می‌پردازد.

افسانه خورشید و ماه (Moon Embracing the Sun)

بهترین سریال های کره ای تاریخی
بهترین سریال های کره ای تاریخی

ین سریال تاریخی پر از لطافت از سلیقه برخی از افراد می‌تواند بهترین سریال کره ای تاریخی باشد. سریال کره ای عاشقانه تاریخی ماه خورشید را در بغل می‌گیرد که به فارسی افسانه خورشید و ماه ترجمه شده است.

به عشق پادشاه و ملکه‌اش و چالش‌های اون دو برای ماندن در کنارهم می‌پردازد. عشق در آخر همیشه برنده خواهد شد. اگر این سریال های تاریخی کره ای امپراطوری را تاکنون دید نکرده اید اون را به شما منظور می‌کنیم. این دلیل‌ یک سریال کره ای تاریخی با بازی کیم سو هیون است.

بادی از قصر (Lee San, Wind of the Palace)

بهترین سریال های کره ای تاریخی
بهترین سریال های کره ای تاریخی

در ادامه معرفی بهترین سریال های کره ای تاریخی ، می‌خواهیم درباره سریال Lee San, Wind of the Palace صحبت نماییم. قصـه این سریال درباره پادشاه مقاوم کوش جئونجو است که در تاریخ به نام حاکمی دلسوز که مردم خود را فراوان دوست می داشت، از او یاد می شود.

این دراما حول مبارزات این پادشاه برای مدرنیزاسیون سرزمین و غلبه بر فاسدین در دولت می گذرد. در این سریال علاوه بر تلاش های این پادشاه برای اصلاحات عاشقانه هایش نیز با دوست دوران کودکیش نیز روایت می شود.

دیدن این سریال بلند هیچ وقت شما را خسته نخواهد کرد و شما از دیدن اون هیچ وقت پشیمان نخواهید گشت. این سریال را به سبب روایت جذابش و دیالوگ های خارق العاده ای که دارد، باید در لیست برترین سریال های کره ای تاریخی 2021 قرار دهیم.

زیادتر بخوانید: بهترین سریال های HBO در سال 2021

فرمانروای نقاب دار (Ruler: Master of the Mask)

بهترین سریال های کره ای تاریخی

 

این سریال در قرن 18 اتفاق می افتد و قصـه خیالی شاهزاده ای را روایت می کند که برای پنهان کردن چهره خود از گروه پیانسو، سازمان پنهان قدرتمند، تدبیر ای جز پوشیدن ماسک ندارد. این گروه پنهان درحال تلاش است که با خصوصی سازی کردن آپ چوسون کنترل سرزمین را بدست آورد. بدیهی است که رفتن شاهزاده به دور از کاخ ممنوع است، بنابراین او نمی تواند شاهد زندگی خارج از دیوارها باشد، با اینحال او خطر می کند و برنده می شود به دنیای خارج فرار کند. در آنجا این شاهزاده با زنی دوست می شود که قلب او را می رباید. اما پس مدتی شرایط پیچیده می شود زیرا سازمان سایه شاهزاده را تحت فشار قرار می دهد تا پدر زنی را که دوست دارد، اعلام کند.

اگرچه برخی باگ ها در این سریال مشاهده می شود، اما صرف نظر از آنها می توان گفت درام لحظات خوشی را برای شما آماده می آورد. به نظر بسیاری که عاشق نمایش بازی قدرت هستند این سریال بهترین سریال کره ای تاریخی جدید است.

زیادتر بخوانید: بهترین سریال های 2021

رسوایی سونگ‌کیون‌کوان (Sungkyunkwan Scandal)

بهترین سریال های کره ای تاریخی
بهترین سریال های کره ای تاریخی

در ادامه معرفی بهترین سریال های کره ای تاریخی الآن می خواهیم درباره Sungkyunkwan Scandal صحبت نماییم. قصـه این درام به نظر در دوران چوسان می گذرد اما در اون نوعی حس مدرن و جدید دیده می شود. قصـه این درام حول دختری است که برای رفتن به مدرسه خود را جای یک پسر جا می زند. از آنجا که مدارس دوران چوسان علم آموز دختر را نمی پذیرند، دختر شجاع قصـه به نام برادر مریض خود به مدرسه می رود.

این سریال به سبب قهرمان زنش و تصاویر بدیعش مورد تمجید بسیاری مخاطبان سریال های کره ای تاریخی قرار گرفته است تا آنجایی که برخی اون را بهترین سریال تاریخی کره ای به حساب آوردند.

زیادتر بخوانید: بهترین سریال های عاشقانه 2021

دانشمند شبگرد (Scholar Who Walks the Night)

بهترین سریال های کره ای تاریخی
بهترین سریال های کره ای تاریخی

اگر دنبال دیدن یک قصـه افسانه ای حماسی هستید، دیدن این سریال را به شما منظور می کنیم. قصـه این سریال تلفیقی از درام و قصـه تاریخی است. قصـه این سریال حول دانشمندی می گذرد که پس از انجام یک سری تحقیقات متوجه می شود یک خون آشام شیطانی کاخ سلطنتی را کنترل می کند.

دانشمند زندگی خود را وقف یافتن این موجود مرموز می کند تا سرزمین و مردم اون را از کنترل اون رها نماید. با اینحال چنین وظیفه مهمی نیاز به تلاش بسیاری دارد و او در این راه نیازمند یارانی نیز است.

به همین جهت یک کتابفروش (که مشخص است یک دختر است) و ولیعهد در این مبارزه به او کمک می کنند. در طی این تلاش ها دانشمند خود تبدیل به خون آشام می شود اما او تلاش می کند با تمام وجود عواطف انسانی خود را نگه داری نماید.

تلفیق خلاقانه ژانر فانتزی، بد، تاریخی و عاشقانه دلیل شده است بسیاری این سریال را در لیست برترین سریال های کره ای تاریخی 2021 قرار دهند.

زیادتر بخوانید: بهترین فیلم و سریال های دیزنی پلاس 2021

هوارانگ: جوانان جنگجوی شاعر (Hwarang: The Poet Warrior Youth)

بهترین سریال های کره ای تاریخی
بهترین سریال های کره ای تاریخی

در ادامه معرفی بهترین سریال های کره تاریخی ، می‌خواهیم درباره سریال جذاب Hwarang: The Poet Warrior Youth صحبت نماییم. این درام حول اساس گروهی به نام هوارنگ که  نخبه ترین جوانان در پادشاهی سیلا هستند، می گردد. آنها از تمام ویژگی ها و توانایی های واجب برای نگهداری از پادشاهی و خانواده سلطنتی برخوردار هستند. این سریال با برگرداندن ما به قرن 6 و روایت نزدیک تر این گروه تمرکز خود را بر دوستی و عشق آنها می گذارد.

این سریال یک درام تاریخی است که عناصر مدرن، عاشقانه، کمدی و اکشن با اون به شکل استادانه ای آمیخته شده است. این سریال به اندازه کافی درای منظره‌ های جذاب، خنده دار با شخصیت های دوست داشتنی است تا شما را مشغول کند. به همین سبب نیز فراوان اون بهترین K-Drama به حساب آوردند.

زیادتر بخوانید: بهترین فیلم و سریال های IMDb در سال 2021

افسانه جومونگ (Jumong)

بهترین سریال های کره ای تاریخی

فکر نمی کنم ابدا نیاز به معرفی سریال جومونگ داشته باشیم، آنقدر این سریال در سرزمین محبوب است که بعید می دونم کسی با جزئیات و قصـه اون آشنایی نداشته باشد، با اینحال بد نیست مروری درباره این سریال داشته باشیم.

این درام اساسا درباره زندگی بنیانگذار پادشاهی سلسه گوگوریو است. این سریال از تاریخ نوجوانی این شاهزاده تا بزرگسالی و تلاش های او برای ساختن پادشاهی را لباس می دهد. این سریال عشق، دوستی، وفاداری و فداکاری را با تمام شکوهشان به نمایش می گذرد که سبب می شود تاثیر اون بر روی مخاطب فراوان شود. لحظات غم انگیز بسیاری وجود دارد که حتی ممکن است شما را به گریه وا دارد. همچنین منظره‌ های جنگ را نباید از یاد برد که در این سریال استادانه و واقع گرایانه به نمایش درمی آیند. این درام تاریخی و عاشقانه که در اون بازیگران مطرح ایفا نقش می کنند را بسیاری بهترین سریال تاریخی کره ای می دانند.

زیادتر بخوانید: بهترین فیلم و سریال های جنایی 2021

Mirror of the Witch

بهترین سریال های کره ای تاریخی
بهترین سریال های کره ای تاریخی

اگر به دنبال یک درام مرموز در دوران پادشاهی چوسان گذشته می گردید، قطعا این سریال بهترین انتخاب است. سریال آینه جادوگر که قطعا جزوه بهترین سریال های کره تاریخی است یک رمز و راز وهم انگیز را به یک درام فانتزی و تاریخی تبدیل می کند. در این سریال خبری از عاشقانه های بازیگوشانه و درام معمول تاریخی نیست، اما رمز و راز، ابهام در جای و جای این سریال چشم می خورد.

این سریال برای اون دسته مخاطبانی که عاشق ته رنگهای تاریخ هستید، چشم گیر است. این نکته نیز واجب به ذکر است که اگرچه به احتمال فراوان مجذوب مفهوم افسانه ای و شوخ طبعی اون خواهید شد، اما سریال فراوان کند نزد می رود.

در قطعه های اول ما می فهمی که دو نوزاد نفرین شده وجود دارد، دو شاهزاده دو قلو که طبق نزد بینی ها هر کسی را دوست بدارند و کسانی که آنها را دوست دارند مرگ به هدیه می آورند. در همین حال که همگی می گویند باید هر دو نوزاد قصاص شوند. اما یک جادوگر شیطانی ملکه را متقاعد می کند که زندگی یک کودک را برای کودک دیگر فدا کند.

قرار بر این می شود که شاهزاده دختر را به سبب آنکه وارث تاج و تخت نیست را بکشند، با اینحال، دختر برنده به زنده ماندن می شود. این شاهزاد خانم 17 سال آینده زندگی خود را در جنگل می گذارند بودن اینکه از قبل پیچیده خود آگاهی داشته باشد. از آنجا که این سریال مسائل تاریخی را با افسانه و ابهام را به شکل زیبایی درهم می آمیزد به نظر بسیاری بهترین سریال کره ای تاریخی جدید به حساب می آید.

زیادتر بخوانید: بهترین فیلم های چینی

ایلجیما (Iljimae)

بهترین سریال های کره ای تاریخی
بهترین سریال های کره ای تاریخی

در ادامه معرفی بهترین سریال های کره ای تاریخی الآن می خواهیم درباره سریال Iljimae صحبت کنیم. شما می توانید قصـه این سریال را با رابین هود سنجیدن کنید. این سریال قصـه قهرمانی را روایت میکند که از مقامات خراب دولتی دزدی می کند و به فقرا دوباره می گرداند. او پس از هر سرقتی عکس شاخه درخت آلو را پشت سر خود می گذارد. به همین سبب او را ایلجیما لقب داده اند.

با اینحال در ادامه ما می فهمیم هدف اصلی او جستوی مالک شمشیر خاصی است که خانواده اش با اون کشته شده است و نه سرقت از دیگران. منظره‌ های اکشن حیرت انگیز و قصـه بدیع این سریال سبب شده که بسیاری از منتقدین و مخاطبین اون را جزوه برترین سریال های کره ای تاریخی 2021 قرار دهند.

زیادتر بخوانید: بهترین فیلم های ابرقهرمانی 2021

سرنوشت/اعتقاد (Faith)

بهترین سریال های کره ای تاریخی

در ادامه معرفی بهترین سریال های کره ای تاریخی می‌خواهیم درباره سریال Faith صحبت نماییم. این سریال یک درام تاریخی درباره زنی با قدرت شفابخشی است که در تاریخ مسافرت می کند. درحقیقت قصـه از آنجا شروع می شود که روزی یکباره یک جراح پلاستیک توسط یک جنگجو به گوریئو در قرن 14 منتقل می شود. او یکباره متوجه می شود که جنگجو رهبر گارد سلطنتی است که می خواهد ملکه صدمه دیده را نجات می دهند. پس از مدتی این جنگجو عاشق این زن می شود.

این سریال به سبب تلفیق دو دنیا مدرن و قبل باهم به شکل غیرکلیشه ای و همچنین عاشقانه کمدی و جذابش در نظر فراوان بهترین K-Drama به حساب می آید.

زیادتر بخوانید: بهترین فیلم های علمی تخیلی 2021

افسانه اوک‌نیو (The Flower in Prison)

بهترین سریال های کره ای تاریخی

در ادامه معرفی بهترین سریال های کره ای تاریخی الآن می خواهیم درباره سریال The Flower in Prison صحبت نماییم. اگرچه تم اصلی این سریال تاریخی عاشقانه است اما در اون درباره احترام، زیبایی درونی، هوش و عطوفت و مهربانی نیز صحبت می شود. قصـه این سریال در تاریخ پادشاهی چوسان می گذرد و زندگی زنی متولد و عظیم شده زندان را روایت می کند که به فقرا و متهمان بی گناه کمک می کند. این درام تاریخی به سبب آنکه روایتش بر زندگی مردمان درد دیده و ساده تمرکز دارد و صرفا روابط خاندان سلطنتی را علامت می دهد، مورد تمجید بسیاری قرار گرفته و حتی بسیاری از منتقدین اون را بهترین سریال کره ای تاریخی جدید به حساب آوردند.

زیادتر بخوانید: بهترین فیلم های اکشن 2021

 ملکه سوندوک (Queen Seondeok)

بهترین سریال های کره ای تاریخی

در ادامه معرفی بهترین سریال های کره ای تاریخی ،تصمیم داریم درباره سریال Queen Seondeok صحبت نماییم. قصـه این سریال در پادشاهی سیلا یکی از سه پادشاهی کره (گوگوریو و باکجه دو پادشاهی دیگر می باشد) اتفاق می افتد. قصـه حول اساس سئون دوک زنی می گذرد که سرانجام تبدیل به اولین فرماندار زن سیلا می شود. البته این قصـه تخلیلی است که براساس برخی از واقعیت های زندگی ملکه ساخته شده است.

قصـه خوشگل این سریال مقاوم کوشی های یک زن را به نمایش می گذارد به نظر فراوان بهترین سریال کره ای تاریخی جدید به حساب می آید.

زیادتر بخوانید: بهترین انیمه های 2021

بدرخش یا دیوانه شو (Shine or Go Crazy)

بهترین سریال های کره ای تاریخی

در ادامه معرفی بهترین سریال های کره ای تاریخی ،  می‌خواهیم درباره Shine or Go Crazy صحبت کنیم که به نظر من بهترین سریال تاریخی کره ای است. این درام تاریخی تخیلی قصـه وانگ سو، یک شاهزاده تبعیدی گوگوریو و شین یول، یک شاهزاده خانم را روایت می گوید. این شاهزاده به سبب پیشگویی از کاخ تبعید شده و در کودکی به کوه‌ها فرستاده می شود. طبق نزد بینی ها او دلیل خون ریزی ها و ویرانی می شود. او دنبال با یک شاهزاده خانم نفرین شده دیگر تلاش می کند با سرنوشتنشان بجنگنند و به همه پابرجا کنند که این سرنوشت دروغ است.

این قصـه به سبب روایت تلاش ها و جنگ ها دو شخصیت اصلی با خرفات و سرنوشت از نزد تعیین شده فراوان پند آمیز است و بسیاری از افراد اون را بهترین سریال تاریخی کره ای به حساب می آورند.

زیادتر بخوانید: بهترین سریال های نتفلیکس 2022

جواهری در قصر (Dae Jang Geum)

بهترین سریال های کره ای تاریخی

سریال کره ای تاریخی جواهری در قصر با نام اصلی دا جانگ گئوم از سریال های کهنه و نوستالژی دهه  80 ایران است. قصـه این سریال از برترین سریالهای تاریخی کره ای درباره دختری به نام میونگی پارک است که ندیمه آشپزخانه دربار است و بر خلاف قوانین قصر به‌خاطر نجات جانش و عشق با افسری فرار می‌کند.

این دو پس از این به طور مخفیانه باهم ازدواج می‌کنند و مالک فرزند دختری به نام یانگوم می‌شوند. یانگوم در یک بازی کودکانه و بی اختیار، راز خانوادگی خود را برملا می‌کند. پدر و مادرش کشته می‌شوند و خود درون قصر می‌شوند تا آرزوی مادرش که ندیمه ارشد آشپزخانه دربار شدن بود را برآورده کند. در این راه یانگوم یاد می‌گیرد که همیشه نباید آرزوهای کوچک داشت و در بدترین محدودیت‌ها نیز می‌توان ستاره ای درخشان شد.

زیادتر بخوانید: بهترین سریال های ترکی 2022

افسانه دونگ یی (Dong Yi)

بهترین سریال های کره ای تاریخی

یکی دیگر از بهترین سریال های کره ای تاریخی سریال افسانه دونگ یی بوده که در ژانر عاشقانه، تاریخی است. قصـه سریال درباره دختر باهوش و زرنگی به نام دونگ یی است که پدر و برادرش گروه شمشیرزنان مبارز را به راه انداخته اند.

توطئه ای بر علیه شمشیرزنان مبارز می‌شود و پدر و برادر دونگی یی می‌میرند. پس او تصمیم‌ می‌گیرد برای رفع اتهام از خانواده اش درون قصر شود در قصر او به نام خدمتکار دون پایه کانون نوازندگان کار می‌کند تا برخورد با جان اوک جونگ صیغه محبوب امپراطور و مادر ولیعهد او و سپس خود امپراطور سوک جونگ دلیل می‌شود او تبدیل به چوی سوک بین صیغه موردعلاقه و مادر پادشاه آینده شود.

زیادتر بخوانید: بهترین سریال های کره ای 2022

عاشقان ماه عاشقان ماه (Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo)

بهترین سریال های کره ای تاریخی

یکی از جذاب‌ترین سریال‌های تاریخی که همچنان برخی از کیدرامایی‌ها به دنبال دوره دوم اون هستند، عاشقان ماه است. در این سریال که در سال 2016 پخش شده، بازیگرانی همانند لی جونگی و آیو به ایفای نقش پرداخته‌اند.

قصـه این سریال درباره دختری است که در سئول امروزی زندگی می‌کند. اما طی اتفاقی به دریا می‌افتد و زمانی که از آب خارج می‌آید، خود را در تاریخ پادشاهی پادشاهی گوریو می‌بیند و درگیر دعواها و جدال‌های بین شاهزادگان می‌شود. این سریال نیز با توجه به قصـه جذاب و بازیگران خوب اون در زمره بهترین سریال های کره ای تاریخی قرار می‌گیرد.

زیادتر بخوانید: بهترین سریال های چینی 2022

 رودخانه ای که ماه از اون برمی‌خیزد (River Where the Moon Rises)

بهترین سریال های کره ای تاریخی

نمونه‌ای دیگر از بهترین سریال های کره ای تاریخی ، سریال رودخانه‌ ای که ماه از اون برمی‌خیزد بوده که در سال 2021 ساخته شده است. در این سریال بازیگران محبوبی همچون کیم سو هیون، نا این وو، لی جی هون، چوی یو هوا، کانگ ها نیول و کیم هی جیونگ به ایفای نقش پرداخته‌اند.

قصـه این سریال درباره عشق بین شاهزاده خانم پیونگ یانگ و اون دال (شخصیتی از افسانه های گوگوریو) است. شاهدخت پیونگ یانگ به نام یک شاهزاده به دنیا آمد اما به نام یک قاتل عظیم شد. او پس از فهمیدن هویت واقعی اش از هیچ تلاشی برای بازپس گیری سرزمین و تاج و تخت خود فروگذار نبود. حال این شاهزاده خشن و حق طلب درگیر عشق با مردی دوستی طلب می‌شود. باید دید سرنوشت برای آنان چه می‌خواهد. تماشای این سریال خوشگل و خوش ساخت را به شما توصیه می‌کنیم.

زیادتر بخوانید: بهترین مینی سریال های 2022

 آقای آفتاب (Mr. Sunshine)

بهترین سریال های کره ای تاریخی

آقای آفتاب یکی از بهترین سریال های کره ای بوده که در سال 2018 در ژانر درام و عاشقانه ساخته شده است. در این سریال، ستارگان محبوبی همچون لی بیونگ-هان، کیم تائه-ری، یو یئون سئوک، بیون یو هان، دیوید لی مک‌اینیس به ایفای نقش پرداخته‌اند.

قصـه آقای آفتاب در سال 1871 روایت می‌شود. پس از حمله کشتی‌های آمریکایی به چوسان جوانی کره‌ای از راه یکی از کشتی‌های جنگی از سرزمین خود فرار می‌کند و به آمریکا می‌رود. سی سال پس از این اتفاق او برای ماموریتی مجبور می‌شود تا به چوسان برگردد. اگر  از بهترین سریال های کره ای تاریخی آقای آفتاب را تاکنون ندیده اید، همین الان وقتش است.

زیادتر بخوانید: بهترین سریال های کره ای مدرسه ای 

شورشی: دزد مردم (Rebel: Thief Who Stole The People)

بهترین سریال های کره ای تاریخی

این سریال تاریخی کره ای در تاریخ پادشاه ظالم یونسان روایت می‌شود و به قصـه هونگ گیل-دونگ، اولین فردی که در چوسان قهرمان تمام مردم شناخته شد می‌پردازد. گیل دونگ در خانواده‌ای خدمتکار و در زمانی متولد شد که به طرز وحشتناکی با اون‌ها رفتار می‌کردند. پس از آنکه عظیم شد رهبری گروهی قاچاقچی را برعهده گرفت. اون‌‌ها از اشراف سرقت می‌کردند و به فقرا کمک می‌کردند.

گیل دونگ نسخه کره‌ای رابین هود است؛ قهرمانی که نامش در سراسر کره معروف و قصـه‌هایش الهام قسمت تعداد قابل توجهی از کمیک‌ها، بازی‌های ویدئویی و فیلم‌ها است. این درام تا زمان‌های طولانی در ذهن شما خواهد ماند. این سریال از برترین سریالهای تاریخی کره ای درخور تماشاست.

زیادتر بخوانید: بهترین سریال های کره ای نتفلیکس

 پادشاه مالک ماسک (The Emperor: Owner of the Mask)

بهترین سریال های کره ای تاریخی

افسانه سریال پادشاه مالک ماسک در قرن هجدهم روایت می‌شود و در مورد شاهزاده‌ای است که تدبیر‌ای جز پنهان کردن چهره‌اش در برابر گروه پیونسو ندارد. این گروه پنهان کوشش دارد تا با خصوصی‌سازی شبکه آب چوسان کنترل سرزمین را به دست بگیرند. شاهزاده که اجازه خارج شدن از کاخ را ندارد و نمی‌تواند شاهد زندگی خارج از دیوارها باشد ریسک می‌کند و با لباس مبدل از کاخ فرار می‌کند و اتفاقی با دختری دوست می‌شود. آرام آرام شرایط پیچیده می‌شود و گروه پنهان شاهزاده را تحت فشار می‌گذارند تا پدر دختری که عاشقش است را قصاص کند.

این سریال یک درام تاریخی کامل برای آراستگی‌گرایان نخواهد بود، اما اگر بتوانید از برخی مسائل چشم پوشی کنید ممکن است اون را بپسندید و یک ساعت خوشی بخشی را بگذرانید. علیرغم ایراداتی که دارد به طور کلی بازیگران خارق‌العاده و داستانی جذاب دارد. ایت سریال‌ جز برترین سریالهای تاریخی کره ای است اما نه بهترین اون!

زیادتر بخوانید: بهترین سریال های کره ای کمدی

 پادشاه ابدی (The King: Eternal Monarch)

بهترین سریال های کره ای تاریخی

قصـه سریال پادشاه ابدی حول اساس دو انسان از دو دنیا موازی چهره می‌دهد. جانگ ته-وول‌ که بازرس اداره پلیس جمهوری کره در سال 2020 است و پادشاه لی-گون که امپراطوری کره در قبل فراوان دور را اداره می‌کند. به‌طور اتفاقی لی گون دری به دنیای جمهوری کره پیدا می‌کند و پس از ورود به اون‌ با ته-وول برخورد می‌کند. پس از آشنایی نه چندان دوستانه، ماجراهای تلخ و شیرین اون‌ها شروع می‌شود. سریال کره ای تاریخی جدید پادشاه ابدی جز برترین سریالهای تاریخی کره ای به شمار می‌آید.

زیادتر بخوانید:

 

.

منبع: reelrundown

نظر شما درباره بهترین سریال های کره ای تاریخی چیست؟ به نظر شما جای چه سریال‌های تاریخی دیگری در این لیست خالی است؟ نظرات خود را در قسمت کامنت‌ها با جونی در میان بگذارید.

[ad_2]