بهترین سریال ها درباره فرقه ها
بهترین سریال ها درباره فرقه ها

نزد از هر صحبتی راجع به این سریال، باید بفهمید نویسنده رمان سرگذشت ندیمه در نگارش این کتاب‌ها یک قانون برای خودش وضع کرده بوده: اینکه هیچ یک از اتفاقاتی که درون کتاب چهره می‌دهد خیالی نباشد و روزی، جایی در کشوری از دنیا اتفاق افتاده باشد.

بینندگان بسیاری به دلیل نشانه آشکار این سریال به مسائل زنان اون را مذموم و “فمینیستی” می‌شمارند که باید گفت در نهایت زمان تماشای یک سریال خوب و آموزنده را از دست می‌دهند.

آمریکا در سیاهی فرو رفته. بحران‌های مکان زیستی عمر عادی را از مردم سلب کرده است. داستان از جایی شروع می‌شود که نرخ نازایی در ایالات متحده بیداد می‌کند. زیادتر زنان توانایی باروری را از دست داد‌ه‌اند و فراوانی پیرتر و پیرتر می‌شود.

در چنین شرایطی، یک گروه از مسیحیان تندرو شورش کرده و با گرفتن مجلس و کاخ سفید، کنترل امور را به دست می‌گیرند. این عده اعتقاد دارند آمریکا باید بر طبق اصول مذهبی اداره شود. نام گیلیاد (Gilead) را بر سرزمین می‌گذارند.

به این نظم قطعه اعظمی از ایالات متحده تحت تاثیر نیروهای تندرویی قرار می‌گیرد که نجات از وضعیت فعلی را در پیاده‌سازی اصول مسیحی می‌بینند. راه حلشان هم برای حل مشکل بچه دار نشدن این است: به کنیزی گرفتن زنان بارور و تجاوز به اون‌ها برای به دنیا آوردن بچه‌های آینده – البته فقط برای مقامات دولتی.

به این نظم دولتمردانی که خود همسر دارند برای بچه دار شدن می‌توانند به سادگی یک خدمتکار داشته باشند و از او به نام ماشین تولید همانند استفاده کنند.

در این رژیم بنیادگرا زنان هیچ حقی در زندگی خود ندارند و باید آنچه از اون‌ها خواسته می‌شود را به جا بیاورند وگرنه زندان و قصاص در انتظارشان است. البته زنان قربانیان برجسته‌تر این دنیای پادآرمان‌شهری هستند اما تمام مردم عادی مجبورند از قوانین تندروی دینی پیروی کنند وگرنه به کام مرگ کشیده می‌شوند.

قهرمان داستان ما جون آزبورن (June Osborne) است. جون که خود خانواده داشت و سر کار می‌رفت، به دلیل توانایی تولید همانند به اسارت درآمده است. او از خانواده خود جدا شده و حالا باید عمرش را صرف گسترش خانواده یک رتبه دولتی بکند.

زیادتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین سریال ها درباره فرقه ها از دید سایت جونی سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود آگاه کنید. شما می‌توانید به نام نویسنده مهمان در سایت جونی عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با اون بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان گرامی می‌توانید به اینستاگرام جونی جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و کوتاه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.