بهترین سن شروع ویولن برای فرزندم چه زمانی است؟

[ad_1]

بهترین سن شروع ویولن برای فرزندم چه زمانی است؟

  • کودک من برای شروع یادگیری ویولن نیاز به توانایی یابی دارد؟
  • قبل از یادگیری ویولن، نیاز به رد کردن دوره ی نزد نیازی هست؟

این سئوالات بیشتر از سوی پدر و مادرانی مطرح می شود که بشدت علاقمند به آماده کردن شرایط واجب برای کشف توانایی فرزندشان و حمایت از آنها در جهت یادگیری توانایی خوشی قسمت ویولن نوازی از سنین آغازین زندگی است.

اولین پاسخ ما به سئوالات والدینی که با وب نوازان برای شروع آموزش ویولن برای فرزندان خود، تماس می گیرند و بدنبال مشاوره هستند این است که اگر فرزندشان بالای ۶ سال دارد و قدرت ابزار علاقه به سازی را دارد تا بحال علاقه ای علامت داده است؟ ابتدا باید به این نکته نکته توجه کنند که آیا فرزندشان به ساز ویولن، صدای اون و حتی در دست گرفتن و نواختن اون علاقه دارد و تا بحال ساز ویولن رو از نزدیک لمس کرده و اشتیاقی به اون علامت داده است؟ برای چی که علاقه پایه ای ترین عامل پیشرفت کودکان در یادگیری هر ساز موسیقایی از جمله ویولن است.

 آموزش ویولن کودکان

آیا کودکان قبل از شروع یادگیری ویولن حتما باید دوره ی ارف یا موسیقی کودک را بگذرانند؟

البته اگر فرزند شما زیر ۶ سال هست و هنوز آموزشهای مدرسه و یادگیری الفبا و نوشتن و خواندن را بلد نیست قطعا نیاز به استعدادیابی برای انتخاب ساز و دوره ی پیشنیاز ارف یا موسیقی کودک است. در دوره ی موسیقی کودک استاد مفاهیم موسیقی را با شعر و نقاشی و بازی به کودک منتقل می کند و کودک با سازهایی چون بلز و فلوت ریکوردر درون دنیای زیبای موسیقی میشود. البته این امکان وجود دارد که استاد دوره ی موسیقی کودک توانایی ساز دیگری را در کودک کشف کند که در یادگیری اون ساز برنده تر هم عمل کند.

اگر شما هم تصمیم دارید که کودکتان در آینده به یک ویولنیست برنده تبدیل شود و رویای این را دارید که او را روی منظره‌ ی اجرای یک ارکستر عظیم ببینید باید این نکته را بفهمید که کلید موفقیت بسیاری از نوازندگان برنده که بطور شغل ای کار می کنند تاریخ طلائی ورود اون ها به دنیای موسیقی و شروع یادگیری ویولن بوده است.

به نام پدر و مادر یاد بردن نکنید که در راه آموزش ویولن ، شما بهترین ناظر کودک خود خواهید بود برای چی که ساز ویولن بدلیل آرشه ای بودن و نداشتن فرت یا پرده در ماههای اولیه تمرین صدای فالش یا اذیت دهنده ای خواهد داشت که طبیعی است. در این راه دنبال کودکان خود باشید تا دلزده نشوند و انگیزه خود را با تشویق های شما نگه داری کنند.

علاوه بر با ارزش و مهم بودن سن شروع یادگیری ویولن نکات مهم دیگری نیز وجود دارند که باید قبل از خرید ساز و نام نویسی در کلاس موسیقی از اون ها مطلع باشید. در این مقاله بهترین سن شروع ویولن برای کودکان و بهترین روش های یادگیری این ساز را با یکدیگر بررسی می‌کنیم:

آموزش ویولن کودکان

بهترین سن شروع ویولن برای کودکان

بهترین سن شروع ویولن برای کودکان سن ۶ تا ۹ سالگی است. زیرا کودکان در این سن می‌توانند نت های موسیقی را بخوبی درکنند و یاد بگیرند. کودکان در این سن میتوانند نواختن یک ساز موسیقی را به طور شغل ای آغار کنند. همانطور که گفته شد کودکانی که سن کمتری دارند خوب تر است آموزش موسیقی را با دوره های موسیقی کودک یا ارف شروع کنند که کودکان را با کمک بازی های جذاب و سازهای ساده با نوازندگی موسیقی دوست می‌کند.

به طور کلی اگر کودک شما به ساز ویولن علاقه علامت می‌دهد و یا اینکه خودتان دوست دارید که او را به ساز ویولن علاقمند کنیدُ بهترین سن برای شروع این کار سن ۶ تا ۹ سالگی است. البته در این سن کودکان نمی‌توانند همانند یک بزرگسال نواختن ویولن را یاد بگیرند برای چی که هم به لحاظ جثه و قدرت انگشتان همانند یک بزرگسال نیستند و هم بازیگوشی و شیطنت های کودکانه دارند پس بایدآموزش اون ها باتوجه به متد و کتابهای آموزش ویولن مخصوص کودکان انجام می‌گیرد که شامل قطعه‌ ها کودکانه و تکنیک های ساده و جذابی هستند که کودکان را به موسیقی علاقه مند می‌کنند.

آموزش ویولن کودکان

همراهی والدین برای تمرین با کیفیت کودک

علاوه بر تکنیک های آموزشی متفاوت برای کودکان،  نحوه ی تمرین کودکان در این سن نیز باید متفاوت باشد، اگرچه کودکان توانایی فراوان بالایی برای فراگیری توانایی های جدید دارند، اما بدلیل زود خسته شدن کودکان از کارهایی که نیاز به تمرکز زیادی دارد، خوب تر است برای پیشرفت زیادتر، تاریخ تمرینات آنان را کوتاه تر و به دفعات زیادتر تقسیم کرد. این کار از توانایی های والدین است که بتوانند در طول هفته و هر روز ، تمرینات هر جلسه ی کلاسی را با کودک خود در فواصل زمانی انجام دهند. همانطور که در دروس مدرسه دنبال او هستند و دنبال کننده یادگیری و انجام تکالیف فرزند خود هستند برای ساز ویولن نیز باید همینطور عمل کنند. ما در وب نوازان ارزش فراوان داشتن میکنیم به والدینی که کودک خود را در کلاس آموزش موسیقی آنلاین نام نویسی کرده اند، پا به پای کودک خود تمرینات را نزد می برند و نتیجه ی مثبت اون را در پیشرفت یادگیری کودک خود و نوازندگی او ملاحظه می کنند.

آموزش ویولن کودکان

جذاب کردن تمرینات ویولن برای کودک

راه یادگیری ویولن برای کودک فراوان مهم است. راه آموزش ، نیاز به همسفرهای پایه همانند استاد با اخلاق و با تجربه و والدین ناظر دارد. طبق تجربیاتی که تا کنون داشتیم، یکی از توانایی های اصلی استاد میبایست ساختن جاذبه و انگیزه برای کودک باشد. مثلا نواختن قطعه‌ ها با بازی و یا اجرای آهنگ های کودکانه و دوست برای کودکان فراوان در ساختن شادی برای هنرجو موثر است.

ساز ویولن کودکان با بزرگسالان متفاوت است؟

البته که کودک بدلیل جثه ی کوچک خود و همچنین ظرافت دستان و طول دست آنها که کوتاه تر است نیاز به ویولن ویژه خود را دارند. باید توجه داشت که خرید ساز ویولن برای کودکان از با ارزش و مهم بودن بالایی برخوردار است و والدین به هیچ وجه نباید در انتخاب اون آسان انگاری کنند. این ساز باید اندازه مناسبی داشته باشد تا کودک وقت دست گرفتن اون حس راحتی کند و وقت استفاده از آرشه تسلط کافی داشته باشد. بسیاری از والدین تصور می‌کنند که استفاده از ویولن سایز کامل برای آموزش به کودکان اشکالی ندارد در صورتیکه اگر ساز ویولن برای کودک عظیم باشد می تواند از نظر جسمی به او صدمه برساند و تاثیر منفی روی اجرایش بگذارد. طرز قرارگیری بدن، حالت تعادل و این که کودک از نظر جسمی شرایط خوبی داشته باشد در موفقیت او وقت نواختن ویولن تاثیر بسزایی دارد.

آموزش ویولن کودکان

خرید ساز مناسب با همراهی و مشاوره کارشناس و استاد متخصص قطعا به نوازندگی خوب تر کودک کمک کرده و از صدمه های جسمی احتمالی پیشگیری خواهد کرد.

ویولن مناسب به پیشرفت و بالارفتن توانایی در کودک کمک می کند و دلیل می شود تا کودک وقت یادگیری تمایل بیشتری به نواختن علامت دهد و از ناراحتی ها و صدمه های ناشی از وضعیت بد بدنی حین اجرا که ممکن است برایش به وجود بیاید، در امان بماند. برای انتخاب سایز مناسب ویولن می توانید از یک استاد موسیقی مشاوره بگیرید و یا اینکه با کودکتان به یک مغازه فروش ساز بروید و اجازه دهید سازهای مختلف را در دست بگیرد تا ساز مناسب او را پیدا کنید.

اگر کودکی دارید که علاقمند به موسیقی و سایز ویولن است تعلل نکنید چراکه زمان های اولیه برای کودکان حکم طلا را دارد و فراوان در آینده ی آنها موثر هست.

در کلاس به دنبال او وجود داشته باشید

کودکان در این سن برای یادگیری موسیقی علاوه بر اینکه به تشویق و پشتیبانی عاطفی شما نیاز دارد بلکه وجود فیزیکی شما در کلاس ها هم به یادگیری اون ها کمک فراوان زیادی می‌کند. البته وجود شما نباید به گونه ای باشد که به کلاس خدشه درون کند. تنها باید در کنار فرزندتان بنشینید و با خندیدن و حرکات مهربانی آمیز حمایت خود را از او اعلام نمایید.

نشستن در کلاس ویولن به شما کمک می‌کند تا خودتان هم کمی یاد بگیرید و شاید حتی سپس از کلاس به کودکتان در انجام تمریناتش خوب تر و موثرتر کمک کنید. یکی دیگر از وظایف شما به نام والدین کودک، به وجود آوردن انس های تمرینی مناسب در اوست. شما باید تمرین موسیقی را در او به یک انس تبدیل کنید و با تشویق و تمجید کاری کنید تا او از انجام اون خوشی ببرد.

آیا یادگیری ویولن در کودکان به هوش بالایی نیاز دارد؟

بدون شک داشتن هوش بالا می‌تواند یادگیری ویولن را سرعت ببخشد اما در یادگیری موسیقی تلاش و علاقه نسبت به هوش از با ارزش و مهم بودن بیشتری برخوردار است. این مسئله با توجه به سال ها آموزش هنرجویان متفاوت به ما اثبات شده است که هنرجویانی که عشق و علاقه بیشتری دارند می‌توانند با تمرین مستمر و نگه داری انگیره خود از هنرجویان باهوش جلوتر بزنند و نتایج بهتری را رقم بزنند

آموزش اصولی چه نقشی در موفقیت کودکان دارد؟

در یادگیری ویولن نمی‌توان نقش آموزش اصولی را به هیچ عنوان نادیده گرفت. زیرا اگر کودک شما هوش و علاقه ی فراوان بالایی داشته باشد اما در انتخاب آموزش مناسب اشتباه کنید ممکن است او را از ادامه ی یادگیری ویولن با دلزدگی کودک،  دوباره دارید. به همین سبب حتما قبل از قرارگیری در راه یادگیری موسیقی یک آموزشگاه شغل ای با اساتید مجرب انتخاب کنید تا کودک شما در راه صحیح و اصولی آموزش قرار بگیرد.

[ad_2]