بهترین شهر کانادا برای مهاجرت ایرانیان

[ad_1]

در مهاجرت به کانادا و یا اخذ اقامت کانادا عموماً مهم ترین سؤالی که برای افراد نزد می آید  این است که بهترین شهر کانادا برای اقامت کجاست؟ باید بفهمید که این سؤال بنا به اهداف مهاجرتی هر فرد متفاوت است. بنابراین ممکن است با صحبت با افرادی که شرایط مشابه شما را دارند و به کانادا مهاجرت کرده اند، خوب تر بتوانید بهترین شهر کانادا را برای اقامت خود انتخاب کنید.

 بهترین شهر کانادا

کلگری بهترین شهر کانادا برای ایرانیان  از منظر فرهنگی

کلگری را پایتخت فرهنگی کانادا می نامند. این شهر در استان آلبرتا قرار دارد. کلگری محل تلاقی دو رودخانه “البو” و “بو” است و فاصله نزدیکی با رشته کوه های راکی دارد.

در شرح های مربوط به شهرهای زندگی پذیر، کلگری درجه چهارم را از نظر هزینه های زندگی در سطح دنیا به خود اختصاص داده است.

فراوانی ساکن در شهر کلگری ۱.۳ میلیون نفر است و به این نظم کلگری بزرگترین شهر استان آلبرتا است.

سابقه سکونت بشر در کلگری به ۹۰۰۰ سال نزد از میلاد برمی گردد. بنابراین دارای تمدنی غنی است.

در حوزه اقتصادی کلگری به قدری پیشرفته است که اون را می توان قلب تپنده اقتصاد کانادا نامید. کلگری دومین میزبان مهم شرکت های عظیم اقتصادی است. حوزه کوشش بیشتر شرکت های فعال در کلگری در حوزه استخراج، اکتشاف و صادرات گاز طبیعی است.

کلگری اگرچه دارای آب و هوای خشک و نسبتاً شرجی است، اما در بین شهرهای کانادا از منظر آب و هوایی یکی از بهترین شهرها است. میانگین دمای هوا در این شهر در فصول مختلف سال بین ۲۴ تا ۳- مقام سانتیگراد متغیر است.

گلکری از نظر تجهیزات ورزشی نیز فراوان پیشرفته است و سابقه میزبانی المپیک زمستانی را دارد.

کلگری دومین کتابداری عظیم کانادا را در خود جای داده است. این شهر ۱۷۵ مدرسه و ۱۲۰ کالج و دانشگاه دارد که علامت دهنده توسعه علوم آموزشی در کلگری است.

دانشگاه کلگری یکی از صد دانشگاه برتر دنیا و یکی از ده دانشگاه برتر کانادا است.

اگر مایل به مهاجرت به شهر کلگری در کانادا هستید، می توانید از خدمات مشاوره مهاجرت ما برای بررسی شرایط مهاجرت به کلگری استفاده کنید.

بهترین شهر کانادا

شهر تورنتو، در لیست بهترین شهر کانادا برای اقامت

بزرگترین شهر در استان انتاریو، شهر تورنتو است. فراوانی ساکن در تورنتو بیش از ۲.۵ میلیون نفر است.

مشهورترین موزه تورنتو گالری هنر است.

به علاوه موزه رویال اونتاریو و موزه مشاهیر هاکی از جاذبه های تورنتو به شمار می آیند.

میانگین دمای هوا در تورنتو بین ۳۰ مقام سانتی گراد تا ۳۰-  متغیر است.

تورنتو دارای ۵ دانشگاه دولتی است و یکی از بهترین شهر کانادا برای مهاجرت تحصیلی ایرانیان است.

دانشگاه تورنتو مشهورترین دانشگاه شهر تورنتو است. سالیانه داوطلبان فراوانی برای پذیرش در این دانشگاه ها اقدام می کنند. اگر شما نیز مایل هستید برای تحصیل به این شهر مهاجرت کنید، می توانید از خدمات مؤسسه ما استفاده کنید.

هزینه های زندگی در سنجیدن با سایر شهرها در کانادا بالاتر است. از لحاظ هزینه های زندگی تورنتو دومین شهر کانادا است. دستمزدها نیز به نسبت هزینه های زندگی در تورنتو بالا است. افراد شاغل در تورنتو غالباً مبالغ مناسبی به نام حقوق دریافت می کنند. بنابراین عموماً هزینه های زندگی به نسبت درآمدها معقول است.

بهترین شهر کانادا

ونکوور از شهرهای مورد توجه ایرانیان در کانادا 

بزرگترین شهر در استان بریتیش کلمبیا شهر ونکوور است.  فراوانی ونکوور بیش از ۲.۵ میلیون نفر است و به این نظم سومین کلان شهر کانادا به حساب می آید.

ونکوور پرتراکم ترین شهر در کانادا است. علیرغم فراوانی زیادی که این شهر دارد، ۴۴ درصد از فراوانی را اهالی آسیای شرقی تشکیل می دهند و تعداد ایرانیان مقیم در ونکوور فراوان کم است.

ونکوور یکی از مهم ترین بنادر ورودی در کانادا محسوب می شود.

صنایع غالب در ونکوور زیادتر در حوزه چوب، جنگلداری و معادن است. البته در سال های اخیر، صنایع متنوعی در حوزه تکنولوژی و ساخت بازی، کوشش های تجاری و صنایع فیلم و تلویزیون، در این شهر توسعه یافته اند.

میانگین هزینه های زندگی یک فرد در ونکوور چیزی حدود ۳۳۰۰ دلار کانادا است. میانگین درآمدها نیز در حدود ۴۵۰۰ دلار است.

ونکوور از نظر شاخص هزینه های زندگی در رتبه ۱۵۵ قرار گرفته است.

 

شهر اوتاوا برای اقامت ایرانیان

پایتخت کانادا شهر اوتاوا است و فراوانی اوتاوا در حال آماده زیر یک میلیون نفر است.

چهارمین شهر عظیم کانادا شهر اوتاوا است.

بر پایه گزارشی که در سال ۲۰۱۹ در مجله تلگراف منتشر شده است، اوتاوا  چهارمین شهر پاکیزه  در دنیا نامیده شده است.

در اوتاوا میانگین دمای هوا بین ۴۰ تا ۱۵- مقام است.

کانادا یکی از مقاصد محبوب ایرانیان برای اهداف تحصیلی و آموزشی است. در این بین شهر اوتاوا بالاترین نرخ سواد در این سرزمین را به خود اختصاص داده است.

 

بهترین شهر کانادا

تقریباً نصف فراوانی ساکن در شهر اوتاوا حداقل مقام کارشناسی را اخذ کرده اند.

از نظر پذیرش دانشجویان در رشته ها و مقاطع مختلف تحصیلی در کانادا، شهر اوتاوا در رتبه ششم قرار دارد.

دو دانشگاه “اوتاوا” و “چارلتون”، دانشگاه های عظیم شهر اوتاوا هستند. این دانشگاه ها از لحاظ رتبه علمی درجه فراوان مطلوبی در بین دانشگاه های دنیا دارند.

همچنین اوتاوا دارای بیش از ۳۱۰ مدرسه است. در این مدارس علم آموزان آموزش ها را به زبان های انگلیسی و  فرانسوی دریافت می کنند.

اوتاوا مقصد مناسبی برای علاقه مندان به فرهنگ و هنر نیز هست. سالن های تئاتر، گالری های هنرمندان، سینماهای مجلل و مراکز هنری فراوانی در این شهر برای بازدید و استفاده ساکنان وجود دارد.

ضمناً سالن های ورزشی بخصوص در ارتباط با ورزش های زمستانی، مهم ترین درجه برای رد کردن زمان‌ فراغت در زمینه های ورزشی در اوتاوا هستند.

اوتاوا را می توان مقصدی جذاب برای ایرانیان علاقه مند به علم، فرهنگ، ورزش و هنر در کانادا فهمید.

اگر مهاجرت به کانادا را برای ترسیم آینده ای روشن برای خود و فرزندانتان در نظر دارید و به دنبال راهی ایمن و سریع برای دریافت اقامت دائم کانادا هستید، موسسه مهاجرتی آتلانتیک ۷۲۴ با تیمی متخصص از وکلا و مشاوران مهاجرتی، شما را در یافتن بهترین شرایط مهاجرت به کانادا کمک می نماید.

برای اطلاعات زیادتر به وبسایت موسسه مهاجرتی آتلانتیک ۷۲۴ (https://atlantic724.com/) مراجعه کنید.

[ad_2]